به منظور کیفیت بخشی به اردوهای راهیان نور
مسئول اردویی و راهیان نور استان گفت:کاروانی متشکل از دست اندرکاران راهیان نور ایلام در مناطق عملیاتی استان های کردستان و کرمانشاه حضور خواهند یافتند.
از اسارت حججی تا شهادت سردار قمی؛
شهید حججی در این ماجرا به همان گونه ای که مشهور شده به شهادت رسیده است یعنی سرش از قفا بریده شده است بله در این بین فیلمی پخش شده که مربوط به شهید حججی نیست و اینکه در فضای پر حرارت مجازی فیلمی پخش شود و به شهید حججی نسبت داده شود ربطی به نظام و سپاه ندارد .
اولین فرمانده شهید دوران دفاع مقدس 11 روز قبل از شروع رسمی جنگ در مهران به شهادت رسید.
گل محمدی از خانواده گل سرخ با گل برگ هایی به رنگ صورتی است. این گل‌ها در خرداد ماه ظاهر می‌شوند و در همین ماه است که گلاب گیری انجام می‌پذیرد. گل محمدی رایحه خوشی دارد و گلاب نیز همین رایحه خوش را در خود تثبیت می‌کند.
فرمانده لشکر 14امام حسین(ع) اصفهان در گفتگو با ایلام رصد:
فرمانده لشکر 14امام حسین(ع) اصفهان گفت: شهید حججی با شرایطی که خود دارای آن بود و برای دشمن به وجود اورد مقامش برای مردم نمایان شد.
تاثیرات یک پیروزی راهبردی؛‌
قرار است عملیات تبادل در یکی از مناطق صحرای سوریه انجام شود. در این منطقه یکی از اسرای مقاومت در برابر خروج این کاروان آزاد می شوند و پیکر دو شهید لبنانی و شهیدحججی تحویل نیروهای مقاومت می‌شود.
در شهر کرج صورت گرفت؛
مراسم تشییع باشکوه پیکر شهیدجهاد سیدمحمدحسینی صبح امروز در شهر کرج با حضور گسترده مردم برگزار شد.
گزارش تصویری؛
مراسم یادبود شهیدجهادی ایلام "سیدمحمدحسینی" صبح امروز در محل مسجد جامع ایلام برگزار شد.
سرهنگ بازنشسته "محمد علی جعفری"، فرمانده سابق سپاه شهرستان آبدانان بر اثر سکته قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
پیکر مطهر پنج تن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس لحظاتی پیش از طریق فرودگاه شهدا وارد شهر ایلام شد و مورد استقبال مقام های لشکری و کشوری استان قرار گرفت.
توسط گروه های جهادی دانشجویی صورت گرفت:
در روزهای اخیر دو گروه جهادی محبان علی ابن ابیطالب و شهید محسن وزوایی با آغاز به کار ساخت منبع 300 هزار لیتری در روستای قلعه جوق ملکشاهی باعث اتصال 4 چشمه جاری به هم شدند.
به همت قرارگاه امام رضا ایلام صورت گرفت؛
گروه شهید حججی قرارگاه جهادی امام رضا ع استان ایلام به مدت یک هفته با محوریت فعالیت های فرهنگی و آموزشی در روستای ارمو و روستاهای اطراف آن فعالیت خواهد داشت.
فلج اطفال به عنوان نتیجه رویارویی شب تاصبح بدنی نحیف و تبی جانکاه قرار بود سرنوشت و هویت آتی کودک شش ساله آن روز را به عنوان معلول تعریف و تعیین کند اما توان تاب اوری روح مقاوم حجت الله حاتمی چهل ساله امروز اقتدار معلولیت را درهم شکاند.
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام:
مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام گفت: ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان بسیار ضروری بوده که در این زمینه مساعدت و همت همه مسئولان و دستگاه را می‌طلبد
استاندار ایلام گفت: ایلام و مردم این استان نقش مهمی در دفاع از کیان اسلامی در دوران ۸ سال دفاع مقدس داشتند که باید این نقش برای نسل جوان به ‌خوبی بازگویی شود

صفحه‌ها