کی از خاطره‌انگیزترین تصاویر دوران دفاع مقدس؛
این تصویر مربوط به 33 سال پیش در راهپیمایی 22 بهمن ماه 1363 است که در این تصویر سید حسن لباس پاسداری پدر را برتن دارد و عکسی ماندگار انداخته است.
به بهانه سالروز آزادسازی مهران قهرمان؛
شهید دستواره جانشین لشکر 27 محمد رسوال الله رزمنده ای بود که با دست خالی توانست دشمن را از مجبور به عقب نشینی کند.
در خط پدافندی بودیم که یکی از دوستانم کتری خیلی بزرگی را برداشت که برای بچه‌ها چای درست کند وقتی آب کتری جوش آمد من رفتم تا چای خشک را داخل آن بریزم و کتری را بیاورم ناگهان مار بزرگی در کنار کتری دیدم.
درگفتگو با پدر شهید مطرح شد؛
در یکی از این اقدامات که منافقین با حضور در استان ایلام خود را برای انجام عملیات تروریستی در تبریز آماده می کردند با هوشیاری شهید مهدی درویشی در ایلام زمین گیر شده و به هلاکت رسیدند.
گفتگو با مادر شهید محمدی؛
شهید مهدی محمدی در سال 1352 در خانواده ای مؤمن و مذهبی در شهر ایوان قدم به سنگفرش کوچه های سبز انتظار نهاد تا روزی عروجی آسمانی داشته باشد.
روایتی دردناک از شهادت جوان ایلامی در رمضان سال 64/
آنچه بیشتر دردناک بود اینکه شهید حمزه در حالت روزه به شهادت رسید؛ آنچه برای ما قابل تجسم بود اینکه این نحوه شهادت یادآور واقعه کربلا بود آنجا که شهدای کربلا با لب تشنه شهید شدند.
جواد محمدی اهل اصفهان و خادم الشهدای یادمان شرهانی پس از سال ها مجاهدت در دفاع حریم اهل بیت (ع) در کشور سوریه به خیل شهدای مدافع حرم پیوست.
هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با حضور در منزل تکاور شهید محمد قاسم بابایی ضمن دیدار با خانوده این شهید گرانقدر بر ادامه راه شهدا تاکید کردند.
گردان تحت امر وی در «عملیات الی بیت المقدس»مقاومت سرسختانه از خود نشان می دهد که به نظر کارشناسان نظامی، اگر این پایداری بی نظیر صورت نمی گرفت، مراحل بعدی عملیات این عملیات محقق نمی شدند.
تصاویر تنها تعداد اندکی از مردانی که سایه جنگ را از کشور برداشتند، منتشر خواهیم کرد تا آنها که مدعی برداشتن سایه جنگ هستند لااقل در خلوت خود با نگاه به این تصاویر حالشان خراب شود.
در پی عروج سردار دانشیار؛
فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در پیامی عروج سردار علی اکبر دانشیار را تسلیت گفت.
مسئول گرامی، تمامی شما از حرمت و اعتبار خون این شهیدان است که در این جایگاه قرار گرفته اید پس تمام توان خویش را بگذارید تا این جوانان بروند و ببینند که: آنان که رفتند... چرا رفتند...»
اینجا ایلام است دیار پایمردی ها؛
استان ایلام بعنوان یکی از مناطق استراتژیک در جنگ شاهد عملیات های بزرگی بوده که امروز این مناطق میزبان کاروان های راهیان نور می باشند.
دررونمایی از یادمان شهدای گمنام دانشگاه ایلام عنوان شد؛
طی مراسمی از یادمان شهدای گمنام دانشگاه ایلام رونمایی شد.
بمناسبت سالروز عملیات والفجر 10 منتشر شد؛
شهید شیرزاده جمالی زاده در وصیت نامه خود نوشته بود:"هنگام تشییع کردنم دستانم را از تابوت خارج کنید و آنها را بگذارید تا مردم بدانند شیرزاد چیزی از این دنیا با خود نبرد"

صفحه‌ها