آخرین اخبار

26. بهمن 1395 - 13:13   |   کد مطلب: 27225
وجود پیچیدگی‌ها و ابهام‌ها در متن برجام و تخلفات و فریبکاری در طرف مقابل به‌ویژه آمریکا، ایجاب می‌کند که یک هیئت قوی و آگاه و هوشمند برای رصد پیشرفت کارها تشکیل شود.

 

نتیجه اعتماد بیش از حدبه اروپاییها و آمریکائیها در موضوعی مانند برجام  این است که آنان ضمن اینکه مدام به همیت اجرای برجام تاکید میکنند همزمان و بطور علنی بندهای آن را زیر پامیگذارندوطوری وانمود می کنند که انگار نگران عدم تعهد ایران به برجام هستند

به سخنان زیر که بخشی از صحبتهای مسئولسیاست خارجه اروپاست دقت کنید:

((براي من اين موضوع يک اولويت بود و هست که شامل  حفظ توافقنامه و تعهد قوي آمريکا به اجراي کامل اين توافقنامه  مي شود. منظور من اجراي محکم است يعني يا اجرا وجود دارد يا ندارد، يعني اجراي صد در صدي.

-جامعه بين المللي بايد به تعهدات خود  که توافقنامه مورد توافق قرار گرفته بود، عمل کنند.

-ساير موضوعات هم وجود دارد که ما به همراه آمريکا و بسياري ديگر در دنيا، نسبت به آنها نگراني داريم ،

-ما به عنوان اروپايي ها تحريم هاي خود را درباره موضوعات غير هسته اي پابرجا داريم . در برخي موارد تحريم هاي ما  شديد تر از تحريم هاي آمريکا هستند. پس ما نيز نگران برخي چيزها هستيم ))

این صحبتها آدم را یاد آن بند از شروط رهبری برای اجرای برجام می اندازد که فرمودند

(( وجود پیچیدگی‌ها و ابهام‌ها در متن برجام و نیز گمان نقض عهد و تخلفات و فریبکاری در طرف مقابل به‌ویژه آمریکا، ایجاب می‌کند که یک هیئت قوی و آگاه و هوشمند برای رصد پیشرفت کارها و انجام تعهدات طرف مقابل و تحقق آنچه در بالا بدان تصریح شده است،‌ تشکیل شود))

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
خامنه ای دات آی آز