آخرین اخبار

15. آذر 1398 - 12:20   |   کد مطلب: 33239
به مناسبت ۱۶ آذر ماه روز دانشجو، مشکلات و مطالبات دانشجویان دانشکده فنی پسران ایلام پیگیری شد.

ایلام رصد:: شانزدهم آذر هر سال در تقویم رسمی کشور به‌عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است. ریشه نام‌گذاری این روز تاریخی، به اقدام اعتراضی دانشجویان در سال ۱۳۳۲ به سفر ریچارد نیکسون رییس‌جمهوری وقت آمریکا به تهران باز می‌گردد. در این حرکت ضد آمریکایی، سه تن از دانشجویان به نام‌های احمد قندچی، مهدی شریعت رضوی و مصطفی بزرگ‌نیا به شهادت رسیدند.

به همین مناسبت در نظر است با این بهانه به بررسی مشکلات دانشجویان دانشگاه های ایلام و پیگیری آنان از سوی مسئولین بپردازیم.

 

مشکلات مطرح شده از سوی دانشجویان دانشکده فنی پسران ایلام

دانشجویان دانشکده فنی پسران ایلام مسائل و مشکلاتی را از قبیل کیفیت پایین غذای سلف، عدم کنترل وپیگیری مسائل بهداشتی خوابگاه، کنترل نکردن دانشجویان معتاد و سیگاری در دانشگاه وخوابگاه، نبود نیروی های خدماتی در دانشگاه وخوابگاه، عدم مسئولیت پذیری مسئولین دانشگاه و توجه نکردن به رفع مشکلات و نبود امکانات تفریحی ورزشی را به عنوان بخشی از مشکلات موجود مطرح کردند که با توجه به ضرورت پاسخگویی به دغدغه های دانشجویی و اهمیت وجود امکانات خوابگاهی، تغذیه ای و رفاهی مناسب در روند توسعه علمی و آموزشی دانشگاه ها، از رئیس دانشکده فنی پسران موارد مطروحه را پیگیری کردیم که مصاحبه وی را در ادامه می خوانید؛

 

رئیس دانشکده فنی پسران ایلام پاسخ داد

 

"خشنود احمدی فرد" رئیس دانشکده فنی پسران ایلام در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد در خصوص موضوعات و مشکلات مطرح شده از سوی برخی دانشجویان گفت: کیفیت غذا با توجه به الگوی غذایی تعریف شده از طرف صندوق رفاه بوده و 4 قلم اصلی شامل برنج گوشت روغن و مرغ از طرف دانشگاه تامین می شود و کیفیت این اقلام با مهر نهادهای ذیربط مثلاً گوشت و مرغ برزیلی با تایید اداره دامپزشکی و برنج پاکستانی و روغن هم از شرکتهای معتبر داخلی خریداری و تهیه سایر اقلام بر عهده پیمانکار می باشد که طی قراردادی با دانشگاه فنی استان (مرکز خواهران) تعهداتی را پذیرفته است.

وی اضافه کرد: البته با توجه به تنوع سلایق غذایی که برای دو مرکز و با تعداد زیاد پخت می شود ممکن است با ذائقه برخی دانشجویان عزیز همخوانی نداشته باشد همانطوری که در یک خانواده ممکن است غذای مادر خانواده مورد پذیرش برخی فرزندان نباشد و مادر خانواده مجبور باشد سفارش دیگه ای تهیه کند.

رئیس دانشکده فنی پسران تاکید کرد: حضور و نظارت کارشناس تغذیه بر مراحل پخت ، آنالیز، کمیت و کیفیت و رعایت ترکیب درصد مواد اولیه پخت غذا توسط او همواره انجام می گیرد.

احمدی فرد در مورد مسایل بهداشتی خوابگاه اظهار کرد: با توجه به حضور نیروی خدماتی بصورت مستمر در خوابگاه کار نظافت صورت می گیرد و از لحاظ کلی خوابگاه دانشجویان این مرکز در حد مطلوبی می باشد و این مهم با بازدید توسط رسانه ایلام رصد بیشتر میتواند مشهود باشد.

رئیس دانشکده فنی پسران ایلام به استعمال دخانیات توسط دانشجویان اشاره و بیان داشت: امور فرهنگی دانشگاه مسائل مرتبط با دانشجویان مصرف کننده دخانیات را رصد نموده و با شناسایی آنها ابتدا در زمینه های ارشادی و ممنوعیت استعمال در خوابگاه مواردی را گوشزد و در صورت عیان شدن تخلف افراد خاطی به کمیته انضباطی معرفی و اعمال قانون خواهند شد.

احمدی فرد در خصوص پاسخگویی مسؤلین و معاونین به مشکلات دانشجویان تصریح کرد: شاید معدود دانشگاهی باشیم که بصورت روزانه مسئولین پاسخگو و در پی رفع مشکلات هستند. وی ادامه داد: برخی همکاران مسؤل فرهنگی و دانشجویی در هنگام نماز با دانشجویان گپ و گفت دارند و علاوه برآن برنامه بازدید مسئولین از خوابگاه بصورت 4 روز در هفته در ساعات منتهی به شب در دستور کار بوده و انجام می گیرد.

احمدی فرد برنامه های متنوع شامل نماز ، برگزاری کلاسهای آموزشی هلال احمر، مشاوره و کارگاههای مرتبط با آسیبها ی اجتماعی در دانشکده را از اقدامات مثبت فرهنگی عنوان کرد.

این مقام مسئول در خصوص پیگیری مشکلات دانشجویان توسط شخص رئیس دانشکده گفت: بنده بصورت هفتگی ضمن بازدید از خوابگاه و پیگیری امور ، خود را موظف می دانم که در جلسات پرسش و پاسخ حضور یابم بطوریکه حداقل در هر ترم یک جلسه در خوابگاه دانشجویان برگزار می شود و این جلسه در ترم جاری در 19 آبانماه برگزار شده است.

وی در پایان به گلایه دانشجویان از نبود امکانات ورزشی اشاره و اظهار داشت: امکانات ورزشی دانشگاه یک سوله ورزشی در حال ساخت با حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی و یک زمین ورزشی فوتبال غیر استاندارد بوده که هم اکنون مورد استفاده دانشجویان می باشد.

احمدی فرد ادامه داد: طی موافقت نامه ای با سازمان مرکزی مقرر شده تا پایان این ترم زمین فوتبال دانشکده به چمن مصنوعی مفروش گردد.

وی در پایان به وجود امکانات ورزشی همچون والیبال ،تنیس ، فوتبال دستی دومیدانی که توسط دانشجویان در حال استفاده است اشاره کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز