خامنه ای دات آی آز

کانال تلگرام

آخرین اخبار

مطالب اقتصادی

بانک مرکزی گزارش داد؛
آمارهای جدید نشان از این دارد که میزان بدهی های کوتاه مدت خارجی در پسابرجام رشد حدود ۹۰۰ درصدی را تجربه کرده است.
مرکز پژوهشهای مجلس گزارش داد؛
مرکز پژوهشهای مجلس در گزارشی از شاخص رفاه خانوارها در ۷ دولت نشان داد، رفاه مردم تنها در یک دولت بیشتر شد.
براساس محاسبه بانک مرکزی در ۹ ماهه سال گذشته تشکیل سرمایه ثابت ناخالص ۹.۹ درصد نسبت به مشابه سال ۹۴ منفی بوده است.
مدیرعامل شرکت رامان پرداز غرب در گفتگو با ایلام رصد؛
بگ محمدی گفت: در این که حوزه فناوری اطلاعات ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال، آن هم اشتغال ارزان قیمت دارد شکی نیست، اما باید با رفع موانع و مشکلات زمینه را فراهم نمود.
ماینده حوزه جنوبی استان ایلام:
نماینده حوزه جنوبی استان ایلام گفت: سال گذشته در کنار رشد اقتصادی خوب متاسفانه در زمینه اشتغال رشد خوبی را در کشور نداشته ایم.
کارشناس مطالعات استراتژیک اقتصادی تشریح کرد؛
کارشناس مطالعات استراتژیک اقتصادی با اشاره به ۴ راهکار برای افزایش تولید و اشتغال ، به تبیین مزایا و معایب طرح سرباز صنعت پرداخت.
درحالی‌که در اواخر سال 95 نشانه‌هایی از ایجاد رونق در بازار مسکن نمایان شده بود، آخرین آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی نشان‌دهنده فرازوفرودهای پر ابهام این بازار و عدم وجود چشم‌انداز روشن برای سال 96 است.
گزارش؛
معضل پرداخت یارانه همچنان به عنوان یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی اقتصاد ایران به قوت خود باقی است،طرحی که در صورت اجرای صحیح و هدفمند آن،می توانست حامل دستاوردهای بسیاری باشد ،به دلیل اجرای ناصحیح آن به معضلی بحث برانگیز تبدیل شده است.
طی مراسمی با حضور فولادی معاون عمرانی استاندار ایلام و تعدادی از مسئولان بانک ملی ایران در این استان، عملیات احداث یک باب مدرسه ابتدایی در بخش چوار ایلام با مشارکت بانک ملی ایران آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام گفت: مقدمات راه اندازی نخستین شهرک تخصصی صنفی در این استان فراهم شده و برای این منظور 13 هکتار زمین نیز تملک شده است.
عباسی خبر داد
مجری طرح توسعه میدان نفتی چنگوله از روند مثبت انجام مذاکرات با سه شرکت خارجی برای تکمیل میدان چنگوله خبرداد و گفت: تفاهم نامه های مطالعاتی مربوط به توسعه این میدان منعقد شده و به زودی به ثمر می نشیند.
نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم استان ایلام از درآمدهای نفتی در برنامه ششم توسعه به سه درصد افزایش یافته است.
معاون سازمان امور مالیاتی:
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه نباید کاری کرد که فشار بر مردم وارد شود و اعتماد مردم سلب شود، تاکید کرد: هدف سازمان امور مالیاتی این بوده که ۱۲۰ درصد از درآمدهای مالیاتی محقق شود، ولی در این راستا نباید به مردم فشار وارد شود.
طیب نیا مطرح کرد
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر دولت فشاری دوجانبه برای وصول مطالبات مالی و بانکی وجود دارد. از طرفی تاکید نمایندگان مجلس و خود دولت مدارا با بدهکاران است و از طرفی برخی از اقشار جامعه برای وصول مطالبات حتی به قیمت تملیک واحدهای صنعتی اصرار دارند.
معاون نظارت مالی و خزانه‌داری با اشاره به پرداخت مستقیم حقوق کارکنان از بانک مرکزی از ابتدای سال آینده می‌گوید از مزایای این روش این است که دیگر دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند علی رغم کسر مالیات و بیمه از حقوق افراد آن را به دستگاه‌های مربوطه نپردازند.

صفحه‌ها