خامنه ای دات آی آز

کانال تلگرام

آخرین اخبار

مطالب اقتصادی

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس:
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بدعهدی توتال در این در سال های گذشته تصریح کرد: در سال های گذشته نیز توتال با ایران قرارداد بست اما هیچ کاری را در فاز 11 پارس جنوبی پیش نبرد و در آن طرف با قطر قرارداد دیگری بست و گاز را از میدان مشترک بین ایران و قطر به سمت قطر سوق داد و خارج کرد.
رئیس سازمان خصوصی سازی:
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از امسال سود عملکرد سال مالی ۹۵ شرکتهای سرمایه پذیر پس از واریز به حساب سازمان خصوصی سازی میان مشمولان تقسیم شود که بزودی پرداخت سود به مشمولان آغاز خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی دره شهر خبر داد؛
مدیر جهاد کشاورزی دره شهر گفت: ارزش اقتصادی این محصول 99 میلیارد ریال است که 40 درصد محصول تولیدی به شهرستانهای همجوار صادر می شود.
گزارش؛
کارآفرین موفق ایوانی باهمت والای خود توانسته است اقتصاد مقاومتی را معنا کند و چرخ زندگی خود را بچرخاند.
جامعه شناس و مدرس دانشگاهی تشریح کرد؛
مدرس دانشگاهی منافع و مزایای انتقال شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب برای استان ایلام را تشریح کرد.
بر اساس گزارش های موثق؛
بیکاری به عنوان عارضه ای که باعث عدم استفاده از نیروی فعال و قابل کار می باشد، بیماری است مزمن در کشور که مانند پدیده ی تورم خوشایند هیچ گونه اقتصادی نمی باشد که در بسیاری از کشورهای در حال توسعه رشد سریعی دارد.
بررسی عملکرد ۴ نهاد بزرگ اقتصادی دولت یازدهم
هر چند دولت یازدهم به پایان رسیده است ولی دولت فعلی میراث‌دار عملکرد وزرا و مسئولان دولت قبلی است و شناخت وضع موجود کمک شایانی به تیم مدیریتی جدید می‌کند.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان ایلام:
معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: آثار برتر صنایع دستی ایلام برای دریافت نشان ملی معرفی می‌شوند.
معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام خبر داد:
معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام از اختصاص 33 میلیارد ریال اعتبار در سال 96 به منظور ایجاد اشتغال در شهرستان سیروان خبر داد.
رئیس اداره استاندارد مهران خبرداد؛
رئیس اداره استاندارد شهرستان مهران گفت: در 5 ماهه گذشته از سال جاری تاکنون 147 هزار تن کالای استاندارد از مرز مهران به عراق صادر شده است.
یادداشت؛
در وضعیت بروکراسی بیمار کشور و دستگاه های عریض و طویل مسئولیت ناپذیر در حوزه فرهنگی و اجتماعی ؛ فروپاشی خانواده به علت خیانت و روابط آزاد در شهرها و به علت بیکاری و فقر و اعتیاد در روستاها شدت گرفته است.
ناصر عباسی یکی از جوانان چرداولی که طرح های اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده به خبرنگار دیار زاگرس گفت: اقتصاد مقاومتی راه درمان بیماری اقتصادی امروزه کشور است.
عصر امروز راه اندازی شد؛
نخستین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر استان ایلام با حضور استاندار و مسئولین استانی در محل پارک چغاسبز ایلام آغاز بکار کرد.
نماینده سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:
نماینده سازمان توسعه تجارت ایران گفت:بر اساس بخشنامه گمرک، خروج محموله های صادراتی میوه و تره بار از نیمه آبان ماه سال جاری تنها با رعایت بسته بندی‌های مصوب صورت خواهد گرفت.
در اولین روز از هفته دولت با حضور استاندار انجام گرفت؛
استاندار ایلام در اولین روز از هفته گرامیداشت دولت، طرح های عمرانی و خدماتی بخش چوار شهرستان ایلام را افتتاح و کلنگ زنی کرد.

صفحه‌ها