خامنه ای دات آی آز

کانال تلگرام

آخرین اخبار

مطالب اقتصادی

کارشناس مطالعات استراتژیک اقتصادی تشریح کرد؛
کارشناس مطالعات استراتژیک اقتصادی با اشاره به ۴ راهکار برای افزایش تولید و اشتغال ، به تبیین مزایا و معایب طرح سرباز صنعت پرداخت.
درحالی‌که در اواخر سال 95 نشانه‌هایی از ایجاد رونق در بازار مسکن نمایان شده بود، آخرین آمار منتشرشده از سوی بانک مرکزی نشان‌دهنده فرازوفرودهای پر ابهام این بازار و عدم وجود چشم‌انداز روشن برای سال 96 است.
گزارش؛
معضل پرداخت یارانه همچنان به عنوان یکی از اصلی ترین چالش های پیش روی اقتصاد ایران به قوت خود باقی است،طرحی که در صورت اجرای صحیح و هدفمند آن،می توانست حامل دستاوردهای بسیاری باشد ،به دلیل اجرای ناصحیح آن به معضلی بحث برانگیز تبدیل شده است.
طی مراسمی با حضور فولادی معاون عمرانی استاندار ایلام و تعدادی از مسئولان بانک ملی ایران در این استان، عملیات احداث یک باب مدرسه ابتدایی در بخش چوار ایلام با مشارکت بانک ملی ایران آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان ایلام گفت: مقدمات راه اندازی نخستین شهرک تخصصی صنفی در این استان فراهم شده و برای این منظور 13 هکتار زمین نیز تملک شده است.
عباسی خبر داد
مجری طرح توسعه میدان نفتی چنگوله از روند مثبت انجام مذاکرات با سه شرکت خارجی برای تکمیل میدان چنگوله خبرداد و گفت: تفاهم نامه های مطالعاتی مربوط به توسعه این میدان منعقد شده و به زودی به ثمر می نشیند.
نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم استان ایلام از درآمدهای نفتی در برنامه ششم توسعه به سه درصد افزایش یافته است.
معاون سازمان امور مالیاتی:
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه نباید کاری کرد که فشار بر مردم وارد شود و اعتماد مردم سلب شود، تاکید کرد: هدف سازمان امور مالیاتی این بوده که ۱۲۰ درصد از درآمدهای مالیاتی محقق شود، ولی در این راستا نباید به مردم فشار وارد شود.
طیب نیا مطرح کرد
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر دولت فشاری دوجانبه برای وصول مطالبات مالی و بانکی وجود دارد. از طرفی تاکید نمایندگان مجلس و خود دولت مدارا با بدهکاران است و از طرفی برخی از اقشار جامعه برای وصول مطالبات حتی به قیمت تملیک واحدهای صنعتی اصرار دارند.
معاون نظارت مالی و خزانه‌داری با اشاره به پرداخت مستقیم حقوق کارکنان از بانک مرکزی از ابتدای سال آینده می‌گوید از مزایای این روش این است که دیگر دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند علی رغم کسر مالیات و بیمه از حقوق افراد آن را به دستگاه‌های مربوطه نپردازند.
طراحی معیشتی اتاق فکر انتخاباتی دولت:
بر اساس طرحی که از سوی اتاق انتخاباتی دولت اجرایی شده، قرار است تا ایام انتخابات توزیع سبدهای کالایی و کنسرو در مناطق محروم و میان اقشار ضعیف جامعه، در قالب طرح توانمندسازی انجام شود.
خدابخشی درتشریح مهمترین مصوبات برنامه ششم؛
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم از تعیین سقف دریافتی ماهانه ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی برای مدیران و مقامات دستگاه‌های اجرایی خبر داد.
تجمع اعتراضی مردم؛
سپرده گذاران موسسه اعتباری آرمان در شهرستان بدره با تجمع مقابل این مؤسسه خواستار دریافت سپرده های خود شدند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خبر داد:
عسگری از تصویب محدوده منطقه آزاد مهران در كارگروه ذيل شوراي عالي مناطق آزاد خبر داد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ایلام خبرداد؛
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ایلام گفت: روند واگذاری طرح های عمرانی تکمیل شده و نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی در این استان به دلیل نبود سرمایه گذار واجد شرایط کند است.

صفحه‌ها