خامنه ای دات آی آز

کانال تلگرام

آخرین اخبار

مطالب سیاسی

در دیدار رئیس جمهور با فرماندهان ارشد سپاه؛
رئیس جمهور گفت: وحدت و انسجام همه نیروها و نهادهای نظام برای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و خدمت به مردم ضروری است.
قاسمی در واکنش به بیانیه کاخ سفید
قاسمی گفت: افرادی که در بیانیه کاخ سفید به آنها اشاره شده دارای اتهاماتی هستند که طبق قانون به آنها رسیدگی می شود و بارها به آمریکاییها گفته ایم که لوینسون سالها پیش به ایران سفری داشته و پس از ترک خاک ایران هیچگونه اطلاع جدیدی از سرنوشتش نداریم.
نشنال اینترست؛
«معاشقه با سازمان مجاهدین خلق، بازی خطرناک و غیراخلاقی است که رهبران فکری ایالات متحده در حال انجام آن هستند... دولت آمریکا باید از این سازمان مانند طاعون دوری کند.»
سرلشکرجعفری:
فرمانده کل سپاه گفت: اگر آمریکا بخواهد موضوع تحریم دفاعی و تحریم سپاه را دنبال کند، باید پایگاه های منطقه ای خود را تا عمق هزار کیلومتر در اطراف ایران جمع آوری کرده و اشتباه محاسباتی خود را با هزینه بالایی تصحیح کند.
ظریف در دو مصاحبه جداگانه:
وزیر امور خارجه کشورمان با انتقاد از تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران، گفت هدف از این اقدام واشنگتن مسموم کردن فضا علیه ایران است.
آری آنچه که از ظواهر امر پیداست، این واقعیت است که دولت می‌داند، نتوانسته پاسخگوی انتظارات و مطالباتی که خود در خصوص برجام به‌وجود آورده، باشد واز سوی دیگر، دنبال کردن رویه گذشته و ایجاد حباب تبلیغاتی و افتخارآمیز نامیدن برجام نیز به صلاح نیست.
رئیس قوه قضاییه:
رئیس قوه قضاییه رسیدگی به بیش از ۱۵ میلیون پرونده قضایی در سال ۹۵ را بسیار فراتر از میزان استانداردهای بین‌المللی دانست و گفت: با توجه به کمبودها داریم کار جهادی انجام می‌دهیم.
وزیر خارجه ایران چند روز پس از دومین سالگرد اجرای مفاد برجام توسط ایران گفت که در صورت نقض قابل‌توجه توافق هسته‌ای توسط آمریکایی‌ها، تهران گزینه‌هایی برای پاسخ از جمله گزینه خروج از برجام را در دسترس دارد.
وزارت امور خارجه انگلیس به مناسبت دومین سال حصول توافق هسته‌ای تأکید کرد: برجام نمونه‌ای از آن چیزی است که می‌تواند با همکاری جامعه بین‌المللی با یکدیگر حاصل شود.
بررسی تبعات قبول معاهده پاریس در ایران/
کشورهای عضو این توافقنامه متعهد می شوند میزان تولید گازهای گلخانه ای نظیر co2 را کاهش دهند در همین راستا ایران حدود 1.3 درصد گازهای گلخانه ای جهان را تولید می کند اما نکته جالب توجه این است که کشورهایی نظیر انگلیس، استرالیا و آمریکا که بالاترین میزان تولید گازهای گلخانه ای در دنیا را دارند حاضر به امضای این معاهده نشده‌اند.
جلودارزاده:
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: طبق شنیده‌ها در کابینه دوازدهم زنان حضور نخواهند داشت.
گزارشی از رفتارهای خارج از عرف دیپلماتیک دولت یازدهم؛
حسن روحانی دوشنبه هفته قبل با «پاتریک پویانه» مدیر عامل شرکت توتال فرانسه در خصوص امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و توتال فرانسه را در مسیر توسعه همکاری‌های اقتصادی – تکنولوژیک ایران و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.
انعقاد قرارداد توتال بر مبنای الگوی قراردادی نسل چهارم موسوم به آی پی سی است. قراردادهایی که بعد از رونمایی در اسفند ۹۳ در مهر ۹۴ بدون تصویب مجلس توسط هیئت وزیران به تصویب رسید و هشدار های شدیدی در مورد خسارات قطعی و بزرگ به سرمایه های ملی در صورت انجام، را در پی داشت.
نماینده مردم شاهین شهر خبر داد؛
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از تهیه طرح سه فوریتی توقف موقت قرارداد توتال در مجلس خبر داد.

صفحه‌ها