خامنه ای دات آی آز

کانال تلگرام

آخرین اخبار

مطالب استان ایلام

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام در افتتاحیه طرح ولایت:
علیپور گفت: دانشگاه به عنوان خواستگاه بسیج دانشجویی در جهت رشد بسیج به عنوان اشاعه انقلاب و مرکز سعادت و شقاوت ملت نیازمند تحول و حرکتی هدفمند، هوشمندانه، پرجنب و جوش و پویا است.
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در افتتاحیه طرح ولایت:
سردار حسینی گفت: خروجی و نتیجه این دوره باید تربیت جوانان تراز انقلاب اسلامی و مدیرانی مدبر، بصیر ارزشی و انقلابی و مطلع و با دانش و آگاهی نسبت به مسائل روز باشد.
گزارش؛
بحران آب در روستاهای بخش کلات مورموری باعث شده است بسیاری از روستاهای بخش کلات مورموری خالی از سکن شوند.
دمای هوا در برخی از شهرهای ایلام در حالی به بالای ۵۰ درجه رسیده که غار روباز «زینه گان» به‌عنوان شاخص‌ترین اثر طبیعی استان با هوایی خنک در انتظار گردشگران است.
مدیرکل اموزش های فنی و حرفه ای استان در گفتگوباایلام رصد:
نصری گفت: امروزه بخش کار دولتی تقریبا تمام شده است که لازمه ایجاد شغل داشتن مهارت است و فقط گواهینامه و مدرک مطرح نیست، پس آنکس که مهارت دارد قطعا بیکار نخواهد ماند و میتواند شغل ایجاد کند.
معاون سیاسی امنیتی استاداری ایلام:
کلانتری با بیان اینکه 870رشته متناسب با علاقه و استعداد افراد در فنی حرفه ای استان دایر است، گفت: مهارت، امکانات و منابع باید با هم.پیوند بخورد تا علم به تولید ثروت برسد و جوانان ما وارد عرصه کار شوند.
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) ایلام خبر داد؛
فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با اعلام خبر راه اندازی آشپزخانه صنعتی در مرز مهران گفت: سپاه همچون سال های گذشته با تمام توان در خدمت زائرین اربعین خواهد بود.
رئیس اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام:
خردمند گفت: در استان ایلام 14 مرکز آموزش چارت‌دار فنی و حرفه‌ای وجود دارد و در 9شهرستان این مراکز فعال هستند و در حال حاضر فقط شهرستان بدره فاقد مرکز است که به‌محض آماده شدن زیرساخت‌های لازم این مرکز نیز دایر خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام خبرداد:
چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بالای 18 سال مرحله استانی اوقاف و امور خیریه استان ایلام برگزار می شود.
رئیس آموزش‌های آزاد و مشارکت‌های فنی و حرفه‌ای استان:
رئیس آموزش‌های آزاد و مشارکت‌های فنی و حرفه‌ای استان ایلام گفت: 220 آموزشگاه آزاد تحت نظارت فنی و حرفه استان درزمینهٔ های مختلف آموزشی در سطح استان فعالیت می‌کنند.
گزارش؛
دانش آموزان ایلامی با حضور در طرح هجرت ایثار، گذشت، اخلاص، ولایت مداری و استفاده از نیروی جوانی را تمرین می کنند.
با شروع اردوهای جهادی بسیج دانشجویی استان:
100 نفر از جهادگران بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایوان به مدت ده روز اردو جهادی فرهنگی آموزشی در روستای محروم پلنگرد شهرستان ایوان برگزار کرده اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در گفتگوی تفصیلی با ایلام رصد عنوان کرد:
مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام عنوان کرد: در طول این چند سال 17 اثر استان در فهرست اثار ملی کشور ثبت شده که 50 اثر دیگر در دست اقدام هستند، 9 کاوش نجات بخشی در پشت سد سیمره و کنگیر انجام شده، 1025شی در گنجینه ساماندهی و شناسنامه دار شده اند.
رئیس حهاد کشاورزی استان ایلام در گفتگو با ایلام رصد:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: 6 هزار تن تولید دانه های روغنی کلزا داریم که در سال جاری برنامه ریزی شده این تولیدات افزایش داده شود و به بیش از 10هزار تن برسد.
امام جمعه ایلام:
حجت الاسلام لطفی گفت: در دومین سالگرد توافق هسته‌ای ملت شاهد سقوط آزاد برجام است، مقامات دولتی باید برای ملت به ابهامات پاسخ دهند، آیا در تنظیم ضمانت اجرایی پیش‌بینی شده است.

صفحه‌ها