آخرین اخبار

24. اسفند 1395 - 7:00   |   کد مطلب: 14927
اینجا ایلام است دیار پایمردی ها؛
قلاویزان قطعه ای از بهشت
استان ایلام بعنوان یکی از مناطق استراتژیک در جنگ شاهد عملیات های بزرگی بوده که امروز این مناطق میزبان کاروان های راهیان نور می باشند.

ایلام رصد::   ارتفاعات قلاویزان یادآور عملیات هایی از جمله کربلای یک است که بعد از چهار بار دست به دست شدن شهر مهران منجر به آزاد سازی آن شد و قلب امام را شاد کرد.

نقطه ایثار واقع در ارتفاعات قلاویزان مکان کوچکی در بین هزاران منطقه جنگی و خاطرات دفاع مقدس در کشور است که شاهد ایثارگری های رزمندگان دفاع مقدس بوده است و در این منطقه نیز هرگاه در متن ماندگار سرزمین سینه سرخان عاشق قرار بگیریم، وسعت روح و روانمان سرشار از عطر دل انگیز عشق ایثار می شود.

در نقطه ایثار که در هشت کیلومتری شهر مهران است می توان دشت های بزرگ مهران را دید که روزگاری شاهد نبردهای مهم دفاع مقدس بوده است و در بدو ورود به این قطعه بهشت عکس و نام عزیزانی گذاشته شده است که در این نقطه در نبردی نابرابر رخت شهادت پوشیدند.  

آری ایام نوروز و مصادف شدن آن با آغاز نو شدن جهان و طبیعت مادی، حضور در یادمان های دفاع مقدس را می توان فرصتی مغتنم برای صفا دادن و طراوت بخشیدن به روح و جان معنوی خویش دانست، و با استعانت از راه شهدا که همانا طریق عشق و اخلاص و بندگی بود، سالی پر از خیر و برکت و معنویت را آغاز کنیم.

 

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۵۵۰۰۷

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۵۵۰۴۸

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۵۵۱۲۵

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۵۵۱۳۰

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۵۵۱۴۶

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۵۵۲۲۸

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۵۵۸۲۶

۲۰۱۵۰۳۲۳_۱۶۱۱۱۸

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز