آخرین اخبار

10. دى 1395 - 18:14   |   کد مطلب: 26630
مسئول بسیج دانشکده قرآنی پیش از خطبه های نمازجمعه ایلام؛
نگذارید چراغ دانشکده علوم قرآنی ایلام خاموش شود
بدواز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای عدم انحلال دانشکده علوم قرآنی ایلام، از مسئولین خواست چراغ این مرکز علمی و قرآنی را روشن نگه دارند.

به گزارش ایلام رصد،"سجاد بدواز" مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرانی ایلام سخنران پیش از خطبه های امروز نمازجمعه ایلام بود. 
بدواز در این سخنرانی به بیان مشکلات دانشکده علوم قرانی و دلایل انحلال آن و اقداماتی که تاکنون برای حفظ دانشکده صورت گرفته است،  اشاره کرد و گفت: دانشکده علوم قرآنی در سال 1390 فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود و دارای 200 دانشجو در رشته های حوزه تفسیر و علوم قرآن می باشد که با  داشتن مشکلات فراوان از قبیل نبود ساختمان برای تحصیل، نداشتن بودجه  و نیود موقوفات  به تعطیلی کشیده شد. 

وی افزود: این روزها که فصل امتحانات دانشجویان است و دانشجو باید با تمرکز کامل به مطالعه خود بپردازد، دانشجویان دانشکده علوم قرآنی به دنبال راه حلی برای جلوگیری از انحلال دانشکده خود هستند و در این زمینه به دیدار نماینده ولی فقیه و همچنین نماینده مردم ایلام در مجلس رفتند. که امام جمعه ایلام به دانشجویان این قول را داده که با صحبت کردن با استاندارو همچنین پیگیری ماجرا در تهران به حل این مشکل بپردازند.این در حالی است که خود دانشجویان اقدام به دیدار با استاندار ایلام کرده و آقای مروارید از این دیدار اجتناب کرده و از اجتماع دانشجویان ناراحت شدند حتی مآمورین امنیتی اقدام به تهدید دستگیری و پرونده سازی  دانشجویان را داشتند.
وی به دیدار دانشجویان با اقای امینی نماینده مردم استان اشاره و بیان کرد: وی قول همکاری و تدارک جلسه ای با حضور دانشجویان با استاندار را دادند.
بدواز در ادامه افزود: سئوالی که در اینجا مطرح میشود این است که برای لغو کنسرت مشهد رسانه ها به اندازه انتخابات 88 سروصدا کردند و کار به مجلس کشیده ولی با تعطیلی دانشکده علوم قرآنی که به دستور رهبری احداث شد هیچ اقدامی صورت نگرفت.

مسئول بسیج دانشکده قرآنی اضافه کرد: تعطیلی دانشکده به منزله زیر پا گذاشتن سخن و نظر رهبری است. آیا اهانت به قرآن به اندازه لغو کنسرت ارزش بازتاب و نگرانی نداشت؟
این دانشجوی دانشکده قرآنی ایلام یادآور شد: که با توجه به رسالت دانشجوئی خود و پیروی از تأکیدات مقام معظم رهبری پیرامون آرمان خواهی و حضور پویا و فعال دانشجویان در جامعه، ضمن پیگیری این امر مصرانه خواهان همکاری در جهت حفظ و ارتقاء ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری دانشکده هستیم و از مسئولین استانی خواهشمندیم که از خواب غفلت بیدار شده و از انحلال این دانشکده و انتقال دانشجویان به استان کرمانشاه که ظلم بزرگی در حق مردم محروم استان است، جلوگیری کنند و این چراغ روشن و گرانبها را برای استان حفظ نمایند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز