آخرین اخبار

11. دى 1395 - 16:05   |   کد مطلب: 26641
علی اکبری گفت: تفکر انتقادی دغدغه ایست که برای تغییر وضعیت موجود و حرکت رو به جلو تلاش می کند.

به گزارش ایلام رصد، دکتر" محمد علی اکبری" رئیس دانشگاه ایلام در سمینارتحصصی ایمن سازی ساختمان ها در برابر زلزله که در این مرکز آموزش عالی برگزار شد،  تفکر انتقادی را ماهیت اصلی دانشگاه و دانشگاهیان اعلام کرد و گفت: تفکر انتقادی به معنای عیب گرفتن نیست بلکه دغدغه ای است که انسان بتواند به آنچه که هست راضی نباشد و بتواند در پیشبرد کارها و حرکت روبه جلو برنامه ها تلاش کند.
وی با بیان اینکه استان ایلام سومین استان باسواد کشور از نظر تعداد تحصیل کرده به جمعیت است،  اظهار داشت:  در کشورما از نیاز اولیه که فراهم نمودن شرایط تحصیل برای همگان است، عبور کردیم و امروزه مشکلی برای تحصیل در حوزه های علم وجود ندارد.
 رئیس دانشگاه ایلام افزود: درست است که هر کسی در هر رشته ای بصورت تخصصی تحصیل کرده و مدرک گرفته است، امامشکل  جامعه علمی امروز اجرائی نشدن تخصص های موجود در صحنه عمل است.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به عدم کاربرد علم در جای صحیح آن در کشور، گفت:  متأسفانه در جامعه امروز بسیاری از علوم تزئینی شده است و تخصص های موجود به مرحله اقدام و عمل نمی رسد.

وی این مشکل را مشکلی عمومی و اجتماعی دانست، واضافه کرد:  تبدیل تخصص های افراد جامعه به علوم اثر گذارقدم اصلی در زمینه رسیدن به پیشرفت و توسعه است.
 علی اکبری به ارتباط دانشگاه ایلام با حوزه های تخصصی صنعت در دو سال گذشته اشاره کرد و تأکید داشت:  باید جمع های تخصصی، نیاز به بازآموزی مهارتها که به صورت آرمانی فرا گرفته اند را در صحنه عمل به منصه ظهور برسانند.
 وی افزود: جداسازی و عدم ارتباط دستگاه های اجرایی و بخش صنعت از آموزش عالی یکی دیگراز مشکلات  ناظر بر حوزه های علمی است.
 
رئیس دانشگاه ایلام تصریح کرد: کلید حل این مشکل جمع آوری تخصص هایی که با بازآموزی و بازیابی آنچه که بصورت عمومی آموخته شده در صحنه عمل و اجرا قرار بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز