آخرین اخبار

18. دى 1395 - 11:06   |   کد مطلب: 26733
پیامکی آمد، از همان‌ها که مدت‌هاست وعده صدوردیپلم رسمی و آسان در کوتاه‌ترین زمان ممکن را می‌دهد. شماره‌ای می‌گیریم، خانمی بر واژه «آسان» چند بار تاکید می‌کند، همین طور بر «کوتاه‌ترین زمان ممکن» و «شرایط ویژه»؛ دیپلم را می‌گفت، دیپلمی در رشته کاردانش.

به گزارش ایلام رصد، مصطفی آذرکیش، مدیرکل کار دانش وزارت آموزش و پرورش در خصوص پیامک‌های مربوط به صدور دیپلم فوری و آسان گفت:صدور دیپلم تنها ازسوی آموزش و پرورش امکان‌پذیراست. درمورد ادعاهایی که برخی موسسات در مورد شاخه کاردانش دارند هم کافی است بدانیم روال قانونی به این صورت است که افراد مجموعه‌ای از دروس عمومی، استاندارد مهارت و دروس تکمیل مهارت را در زمانی مشخص پشت‌سربگذارند تا منجر به صدور دیپلم شود .

وی در ادامه گفت: لازم است مردم بدانند در شاخه کاردانش مجموع دروس عمومی و مهارتی منجر به صدور دیپلم می‌شود و این موسسات نیز اگر حرفی از دیپلم می‌زنند منظورشان همین گواهینامه‌های مهارتی است .اینها از ناآگاهی مردم سوءاستفاده می‌کنند و فقط چند دستگاه دولتی در کشور متولی صدور گواهینامه مهارتی هستند از جمله وزارت جهادکشاورزی، ارشاد، صنعت، معدن و تجارت و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور. بنابراین گواهینامه‌های مهارتی که از سوی این مراجع صادرشده باشد اصالت دارد و پس از راستی‌آزمایی، مبنای صدور دیپلم درآموزش و پرورش قرار می‌گیرد .

منبع: جام جم

انتهای پیام/ م

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز