آخرین اخبار

4. خرداد 1396 - 10:21   |   کد مطلب: 27906
معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام:
خودباوری و مقاومت ازعوامل اصلی فتح خرمشهر بود
شاکرمی گفت: قطعا فتح خرمشهر حاصل جانفشانی جوانان عاشورایی بود که از تمام وجود خود گذشتند تا حتی یک وجب از خاک مملکت به دست بیگانه نیفتد.

به گزارش ایلام رصد، به مناسبت گرامیداشت فتح خرمشهر، و به همت بسیج دانشجویی حوزه شهید آوینی دانشگاه آزاد ایلام، نشست روشنگری "روز خودباوری مقاومت و آزادگی" با سخنرانی معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان در دانشگاه آزاد برگزار شد.

"سرهنگ جمال شاکرمی"معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در این نشست با تبریک سالروز فتح بزرگ خرمشهر، گفت: خرمشهر ، یعنی بستن سربند یا فاطمه و یاحسین و رفتن تا کربلا، خرمشهر یعنی واژه واژه عرفان، یعنی جایی که تو هرگز بعد از عبور از معابرش، خاک های چادرت را نمی تکانی! خرمشهر، یعنی دفتری پر از شهامت و شهادت که مردان واقعی، داستان ایستادگی ملتی را با خون خود نوشتند و با فریاد الله اکبر امضا کردند.
 
شاکرمی افزود: خرمشهر با تلاش جهادی و مشقت های زیادی آزاد شد. قطعا این پیروزی با جانفشانی جوانان عاشورایی که از تمام وجود خود گذشتند تا حتی یک وجب از خاک مملکت به دست بیگانه نیفتد و خداوند با امداد غیبی خود نصرت را به ما عطا کرد.
 
وی گفت: عملیات بیت المقدس به راستی حرکتی بزرگ برای کوتاه کردن دست مستکبران از کشورهای اسلامی بود، و فتح خرمشهر تنها با زیرپا گذاشتن حس خودخواهی، برانگیختن حس دیگرخواهی، جهاد گری در عرصه دفاع و مدیریت عاشورایی ملت ایران و رهبری مقتدرانه امام شهیدان توانست صورت گیرد.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان گفت:خرمشهر فقط خرمشهر است و بس. شهری که برادران و پدران و همسران شهید ما رفتند تا او برای ما بماند. برای همیشه تاریخ قسمتی از خاک ایران بماند.
 
 
وی دانشجویان را به خواندن کتاب"دا" نوسینده خانم زهرا حسینی سفارش کرد و گفت: کتاب دا که همت و شجاعت روزهای جنگ را برای ما تداعی می کند کلماتی چون: همیت، شجاعت، ایستادگی، خلوص شهادت طلبی، ایمان، ایثار و در یک کلمه آزادگی و ایرانی بودن را در وجود خواننده اش زنده می کند و این نشان از حضور حماسی زنان ایرانی در دفاع از خاک وطن بود و این یعنی خودباوری و حضور همیشگی در صحنه که نشانه انقلابی بودن و تأثیرگذاری زنان مسلمان ماست.
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز