آخرین اخبار

25. تير 1396 - 9:44   |   کد مطلب: 28307
در جلسه ستاد اقامه نمازدانشگاه علوم پزشکی ایلام تأکید شد؛
ضرورت اهتمام به موضوع نماز در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام
دل پیشه گفت: در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با دارا بودن حدود ۶هزار نفرپرسنل شامل کادر درمانی، بهداشتی و اداری مشغول به خدمت که حجم کار در زمینه ترویج فرهنگ نماز بسیار زیاد است و تاکید فراوانی بر اقامه نماز در دانشگاه وجود دارد.

به گزارش ایلام رصد، دکتر "علی دل پیشه" رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جلسه ستاد اقامه نماز، گفت: بحث ترویج فرهنگ نمازمقوله  مهمی است که در واحدهای بیمارستانی، اداری و آموزشی دانشگاه با قوت، جدیت و قاطعیت پیگیری و اجرا می شود و اهتمام خاصی توسط مسئولین رده های مختلف دانشگاه نسبت به ادای این فریضه آسمانی وجود دارد.

 دل پیشه اضافه کرد: در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با دارا بودن حدود   ۶هزار نفرپرسنل شامل کادر درمانی، بهداشتی و اداری مشغول به خدمت که بعد از سازمان آموزش و پرورش استان ایلام دارای بیشترین نیرو است، حجم کار در زمینه ترویج فرهنگ نماز بسیار زیاد است و تاکید فراوانی بر اقامه نماز در دانشگاه وجود دارد.

وی گفت: با تلاش های مسئولین معاونت فرهنگی دانشجویی و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه تمهیدات کامل اقامه نماز در خوابگاه های دانشجویی، معاونتها ، شبکه های بهداشتی درمانی و بیمارستانها به طور کامل اندیشیده شده است و برنامه های ترویج فرهنگ نماز اجرا شده است ولی متاسفانه به طور کامل مستندسازی نشده است که امیدواریم نسبت به مستندسازی و ارائه گزارش به ستاد اقامه نمازاستان تلاش های بیشتری در دانشگاه صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این جلسه، یکی از اولویتهای نظام حکومتی الهی و اسلامی را ترویج اقامه نماز دانست و گفت: اقامه نماز پرچم، ستون وخیمه دین مبین اسلام است که در سیره عملی پیامبر و ائمه اطهار به آن تاکید شده است.

وی افزود: وظیفه همه انسانها اقامه نماز است و اگر اقامه نماز به صورت صحیح انجام گیردتمام امورات در جایگاه خود قرار گرفته و باعث مدیریت درست، صداقت، رعایت امانت داری، مسئولیت پذیری و ادای تکلیف انسانی و ملی و حسن انجام کار در جامعه می شود و عامل اساسی برای کاهش فحشا ومنکر در تمای ابعاد فردی، اجتماعی و اداری در جامعه می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز