آخرین اخبار

25. تير 1396 - 10:50   |   کد مطلب: 28308
معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی ایلام خبرداد؛
اختصاص تسهیلات اشتغال زایی وِیژه برای مددجویان بهزیستی استان
معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی ایلام، از اختصاص ۱۴۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا برای مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلام رصد، "نسرین شهبازی" معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی ایلام،با بیان این مطلب اظهار داشت: اختصاص مذکور، تسهیلات مربوط به بند ده تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۶ است که از سوی سازمان بهزیستی کشور اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: این تسهیلات با سرانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیون ریال به مددجویان واحد شرایط که دارای طرح اشتغالزایی باشند پرداخت می شود.
معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی ایلام، اعلام کرد: شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات را مددجویان دارای مدارک مهارت فنی و حرفه ای، داشتن جواز کسب، گروه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال می باشد.

شهبازی، با بیان اینکه مددجویان باید دارای طرح های کشاورزی، صنعت و خدمات برای دریافت این تسهیلات باشند، اظهار داشت: سال گذشته زمینه اشتغال یک هزار و ۱۰۰ مددجوی زیر پوشش این نهاد فراهم شده است، و برای ایجاد اشتغال هر یک از این مددجویان تسهیلاتی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال از سوی بهزیستی پرداخت شد.
وی با بیان اینکه تعهد این اداره برای اشتغال مددجویان در سال گذشته ۷۰۰ نفر بود، یادآورر شد: تسهیلات اشتغال زایی به گروه های همیار، طرح های cbr و خدمات مالی خرد ویژه زنان سرپرست خانوار، معلولان، آسیب دیدگان اجتماعی و بهبود یافتگان بوده است.
شهبازی اضافه کرد: سال گذشته همچنین به منظور حمایت از معلولان و اشتغال پایدار آنها در مجموع بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی یک هزار نفر از مددجویان زیر پوشش توسط این اداره کل پرداخت شد.
رئیس اداره اشتغال بهزیستی ایلام تصریح کرد:  اشتغال های ایجاد شده برای مددجویان در سال گذشته در زمینه های مختلف کسب و کار، کشاورزی و دامداری، مشاغل خانگی، دامپروی و قالی بافی است، و این اداره کل درصدد است تا با برنامه ریزی لازم و پرداخت تسهیلات اشتغال، زمینه خودکفایی مددجویان و استقلال مالی و اشتغال پایدار آنها را فراهم کند.
شهبازی خاطرنشان کرد:  با برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری ، شمار بسیاری از مددجویان صاحب شغل شده و به مرور از چتر حمایتی این نهاد خارج خواهند شوند.
 

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز