آخرین اخبار

16. مهر 1396 - 6:41   |   کد مطلب: 29426
موسوی گفت: امروز در قرن 21 با روی کار امدن نژاد پرستانی مثل ترامپ میبینیم که دوباره سیاست بازی و فرمالیته بودن پذیرش حق شهروندان و سیاه پوستان مجددا نمایان می شود، که نشان دهنده ریشه ای بودن موضوع نژاد پرستی در رده های حقوقی و قضایی امنیتی آمریکا است.

به گزارش ایلام رصد، محمد رضا موسوی" مسئول کرسی های آزاد اندیشی سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفتگو با ایلام رصد گفت: هیچ وقت نشده که آمریکا به دنبال آزادگی واقعی انسان ها باشد و به خاص و نیاز واقعی انسانها پاسخ دهد که خود در تعارض با آزادی است. سیاست های دولت آمریکا همیشه به گونه ای بوده که برای مردم خود و دنیا مخاطرات شخصی، معنوی و اقتصادی ایجاد کند.

موسوی اظهار کرد: همه دنیا می دانند که نژاد پرستی منفور ترین حرکت و سیاست داخلی است که ما در قرن 21 میلادی به صورت واضح در آمریکا می بینیم، اگر آزادی را بخواهیم ریشه ای بررسی کنیم باید حقوق سیاه پوستان را که در صده ی اخیر پایمال می کردند را مطالعه کرد. از حقوق پیش پا افتاده ای که یک شهروند عادی میتوانست داشته باشد برخوردار نبودند و آنان را به صورت وحشیانه کشتار می کردند.

وی افزود: امروز در قرن 21 با روی کار امدن نژاد پرستانی مثل ترامپ میبینیم که سیاست بازی و فرمالیته بودن پذیرش حق شهروندان و سیاه پوستان مجددا نمایان می شود، به صورتی که پلیس های سفید پوست می توانند سیاه پوستان را بکشند و تبرئه شوند که نشان دهنده ریشه ای بودن موضوع نژاد پرستی در رده های حقوقی و قضایی و امنیتی آمریکا است. چنین دولت و کشوری باید  نسبت به زیر پا گذاشتن آزادی در معرض اتهام قرار گیرد.

موسوی عنوان کرد: بارها دیده شده که امریکا به کشورهای بسیاری حمله و میلیون ها انسان بی گناه و غیر نظامی را تعمدا کشته شده است و میگویند ما به دنبال رفاه و آزادی مردم امریکا هستیم ! آیا آزادی به این معنا است که برای منافع استعمار گرایانه خود حقوق مسلم و انسانی دیگران را پایمال کنیم؟ آمریکا در کارنامه سیاه ضدیت با آزادی، حق زندگی کردن ،امنیت داشتن، حق تعیین سرنوشت و حقوق ابتدایی که هر انسانی باید داشته باشد را به کرات از میلیون ها انسان در اقسا نفاط جهان و در دوران های مختلف سلب کرده است.

 مسئول کرسی های آزاد اندیشی بسیج دانشجویی کشور، گفت: حدود آزادی تا جایی است که ما به حقوق دیگران تجاوز نکنیم. آمریکا و ترامپ فقط به دنبال منافع نژاد پرستانه خودشان هستند، حتی رده بندی منفعت طلبانه در کشور آمریکا دیده می شود به نحوی که 99% مردم از ظرفیت اقتصادی کشورشان ان طور که باید استفاده نمی کنند و ثروت و سلطه اقتصادی امریکا در دست آن 1%یهودیان امریکایی قرار دارد که نفوذ سیستمی در دستگاه حاکمیتی دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز