آخرین اخبار

18. مهر 1396 - 12:41   |   کد مطلب: 29462
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام خبرداد:
20 مهر آخرین‌مهلت ارسال اثر به دبیرخانه سوگواره ملی علمدار کربلا/ارسال 150 اثرتاکنون
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از ارسال ۱۵۰ اثر به دبیرخانه چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا به میزبانی استان ایلام از زمان اعلام فراخوان تاکنون خبر داد.

به گزارش ایلام رصد، حجت‌الاسلام و المسلیمن "علی چراغی‌پور"مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام اظهار کرد: چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا در سال جاری تنها در رشته شعر (نو و کلاسیک) برگزار می‌شود .

وی، بابیان اینکه فراخوان سوگواره ملی علمدار کربلا در تاریخ 30 شهریور سال جاری در سراسر کشور اعلام‌شده است، ابراز کرد: آخرین‌مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این سوگواره 20 مهرماه سال جاری است که کار داوری آثار ارسالی در تاریخ 5 آبان و مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان نیز در 10 مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در دو قالب شعر (نو و کلاسیک) با موضوع شخصیت و فضایل اخلاقی حضرت ابوالفضل (ع) و دلاوری‌ها و رشادت‌های آن حضرت به زبان فارسی، عربی و کردی و لکی به دبیرخانه ارسال کنند .

چراغی پور با اشاره به اینکه بخش ویژه این سوگواره با موضوع عاشورای حسینی، کربلا، اربعین و نیز شخصیت‌های مرتبط با واقعه عاشورا ازجمله اصحاب سیدالشهدا (ع) و شهدای کربلا به دبیرخانه برگزار می‌شود و علاقه‌مندانمی توانند حداکثر 5 اثر خود را موضوعات سوگواره در دو قالب نو و کلاسیک به دبیرخانه ارسال کنند .

وی، ابراز کرد: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در راستای بزرگداشت مقام شامخ قمر بنی‌هاشم (ع) و عرض ارادت به ساحت خاندان مطهر پیامبر اعظم (ع) این سوگواره را برگزار می‌کند .

چراغی‌پور، آشنایی بیش‌ازپیش با معارف و سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع)، استفاده از ظرفیت عظیم هنرمندان ایران اسلامی در راستای خلق آثار ارزشمند دینی و آیینی به‌ویژه فرهنگ رفیع عاشورا، ارتقای سطح دانش هنرمندان و شناسایی جوانان علاقه‌مند به هنر شعر آیینی، حضور پرنشاط اعضای کانون‌های در فعالیت‌ها و عرصه‌های ادبی و هنری کشور و کشف استعدادهای برتر ادبی و هنری فعال کانون‌های مساجد از دیگر اهداف برگزاری این سوگواره است .

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در پایان با اشاره به استقبال بی‌نظیر از برگزاری این سوگواره در سال گذشته، خاطرنشان کرد: سال گذشته 1466 اثر در دو بخش عکس 588 اثر و در بخش شعر 878 اثر به دبیرخانه سوگواره ملی علمدار کربلا در استان ایلام ارسال شد که در مراسم اختتامیه از 18 نفر از برگزیدگان با حضور مسئولان تجلیل می‌شود .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز