آخرین اخبار

25. مهر 1396 - 21:56   |   کد مطلب: 29526
در پی تجمع مرغداران استان ایلام صورت گرفت؛
پاسخ رئیس سازمان جهادکشاورزی استان به مطالبات مرغداران ایلامی
صبح امروز مرغداران ایلامی در مقابل سازمان جهاد و کشاورزی استان تجمع کردند و مطالبات خود را که بیشتر حول محور قیمت مرغ، داروی بی کیفیت و اتحادیه مربوطه بود را خواستار شدند و یک نفر از آنان نیز به نمایندگی از حاضرین مطالبات خود را ارائه داد.

ایلام رصد::: صبح امروز مرغداران ایلامی در مقابل سازمان جهاد و کشاورزی استان تجمع کردند و مطالبات خود را که بیشتر حول محور قیمت مرغ، داروی بی کیفیت و اتحادیه مربوطه بود را خواستار شدند و یک نفر از آنان نیز به نمایندگی از حاضرین مطالبات خود را ارائه داد.

 "میری" رییس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این تجمع در مقابل مطالبات مرغداران گفت: تجمع شما نه اینکه جای نگرانی نیست بلکه برای ما مبارک است، مهمترین دلیل این تجمع آن است که ما به ضعف های خود پی میبریم، این صنعت با سفره مردم سر و کار دارد لذا این موضوع مختص به همه است. میری اظهار کرد: ما مقابل هم نیستیم بلکه باهم هستیم و جایگاه شما کاری رفیع است. همه مشکلات جامعه ساختاری است، مجوز مرغداری داده ده و مشکل کشتارکاه حل نشده و سنوات گذشته احتساب نشده اما این زنجیره کامل نشده وی افزود: از روزی که بنده در جهاد کشاورزی حضور داشته ام یک مجوز مرغداری هم صادر نشده چون معتقدم باید تکلیف مرغداری های قبلی مشخص شود؛ موارد مطروحه از جانب مرغداران عزیز منطقی است، اگر صنعتی قرار است اقتصادی شود الزاماتی باید محیا شود. اما فقط بخشی از آنان درتوان ماست ولی بخش دیگر در حیطه کاری ما نیست.

میری خاطر نشان کرد: در خصوص تامین اعتبارات ما نمیتوانیم کاری انجام دهیم چون دولت میبایست این کاررا انجام دهد. لذا عزیزان خواسته هایشان باید در حد توان ما باشد.

میری در خصوص مشکلی که از جانب اتحادیه متوجه مرغداران شده بود گفت: در خصوص اتحادیه نیز باید گفت، اعضای ‌آن را خود شما انتخاب میکنید، اگر لابی گری می شود پیشنهاد دهید، انتقاد کنید تا راهکاری را بیابیم، هدف ما اصلاح است. همه بایستی باهم این مشکلات را حل کنیم، جز این هیچ کسی نه وزیر و نه استاندار و نه هیئت دولت نیز نمیتواند آنرا حل کند.

وی تشریح کرد: برای تنظیم بازار و قیمت مرغ، بایستی مسؤلان مربوطه ورود کنند اما برای ما مقدور است تا8/500نیز برای مصرف کننده تعیین شود. میری تصریح کرد: در خصوص صادرات، در زمان استانداری آقای مروارید با کشور عراق رایزنی شد که نتیجه آن شد تا مرغ زنده به استان نی سان این کشور صادر شود. اما با تودیع ایشان این موضوع پیگیری نشد. اما باید استاندار جدید این موضوع را احیا کند تا با نی سان عراق ان شاالله صادرات مرغ زنده از ایلام آغاز شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام عنوان کرد: در مورد صادرات مرغ کشتار شده باید گفت برای حل شدن این مشکل صدور مجوز پیگیری شده یکی در ابدانان که60% پیشرفت داشته و دیگری در کارزان است که پس از احداث می توان اینگونه مشکل صادرات را حل کرد. دولت نیز کشتارگاه دام ششدار را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز