آخرین اخبار

27. آبان 1396 - 23:35   |   کد مطلب: 30165
قدیری ابیانه گفت: شاید این تحریم ها از 10تا 25% بر اقتصاد ما اثرگذار باشد ولی مشکل اصلی ما خود تحریمی است، به عنوان مثال تولیدات کشور خودمان را نخریم و به تولیدات خارجی روی آوریم.

به گزارش ایلام رصد، دکتر "محمد حسن قدیری ابیانه" در گفتگوی اختصاصی با ایلام رصد در خصوص تحریم های جدید آمریکا(کاتسا) علیه ایران گفت: این یکی از سخت ترین تحریم ها علیه ایران است که برعلیه ایران تصویب کرده اند و طبیعتا برمشکلات اقتصادی ما افزوده می شود. اما به نظر بنده مشکل اصلی خود ما هستیم.

وی افزود: شاید این تحریم ها از 10تا 25% بر اقتصاد ما اثرگذار باشد ولی مشکل اصلی ما خود تحریمی است، به عنوان مثال تولیدات کشور خودمان را نخریم و به تولیدات خارجی روی آوریم.

قدیری ابیانه اظهار کرد: اگر دولت کارخانه ایجاد کنید و اشتغال ایجاد کند اگر خریدی از جانب ما صورت نگیرد قطعا تمامی این سرمایه گذاری نابود می شود، متاسفانه ما یک بازار 80میلیون نفری داریم که در دست خارج کشور است ، پس لگر دولت هم درست عمل کند که کوتاهی میکند، مردم به وظیفه خود عمبل نکنند به نتیجه دلخواهی نمیرسیم. مردم در این مسائل بسیار موثر هستند.

وی عنوان کرد: فرهنگ کار و وجدان کاری در کشور ما بسیار نامطلوب است به نحوی که می گویند ساعت مفید کاری در ادارات ما 22دقیقه است ! باید یک همت عمومی داشته باشیم، یکی از راهکار های مقابله با اثرات تحریم ها مقابله با آنان از طریق دستگاه های مربوط است، اما راهکار اصلی خود مردم هستند و در مقابله با جنگ اقتصادی علیه ما باید به اقتصاد مقاومتی تحقق بخشید.

نقش اصلی در این تحریم ها را مردم بازی میکنند، همانگونه که قرآن میفرماید سرنوشت قومی تغییر نمیکند الا اینکه آن قوم در خودش تغییری ایجاد کند، نمیگوید مدیران صالح داشته باشد ! می گوید مردم تغییر را در خود احساس کنند، پس ما باید برای مردم تشریح کنیم تا این موضوع به ملکه ذهنشان تبدیل شود که نقش اصلی خود را ایفا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز