آخرین اخبار

8. آذر 1396 - 21:45   |   کد مطلب: 30404
رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز گفت: اگر ما از روز نخست در برابر افراد و جریان های غیرانقلابی همچون بازرگان، منتظری، بنی صدر و منافقین نایستاده بودیم امروز چیزی از انقلاب باقی نمانده بود لذا ما با جوسازی های رسانه ای ضد انقلاب میدان را خالی نمی کنیم.

به گزارش ایلام رصد،  حسن عباسی رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز در گفتگو با خبرنگار مرآت در پاسخ به پرسشی درباره ادعای ضدانقلاب مبنی بر نزدیکی مواضع رهبری به برخی جریان های خاص، با بیان این که نظام جمهوری اسلامی به دو بخش انقلابی و غیرانقلابی تقسیم می شود گفت: رهبری معظم، مرکز و محور نیروهای انقلابی و جریان انقلاب هستند و مواضع ایشان انقلابی است، بنابراین هرکس که به مواضع انقلابی نزدیک تر باشد با اصل ولایت هماهنگ تر است و طبیعتا به دلیل همسویی نیروهای انقلابی با رهبری این ذهنیت به وجود می آید که رهبری به جریان خاصی نزدیک تر هستند.

عباسی جریان های غیرانقلابی را خارج از فضای همسویی با رهبری توصیف کرد و گفت: جریان انقلابی به رهبری نزدیک تر هستند و طبیعی است که رهبری هم به آن ها نزدیک تر باشند اما جریان غیرانقلابی درون نظام نسبتی با اندیشه های رهبری ندارد.

وی جریان های «ایران گرا»، «لیبرال» و «نئولیبرال» را سه جریان اصلی غیرانقلابی عنوان کرد و اظهار داشت: رهبری معظم هرچه بگویند با اندیشه های جریان انقلابی انطباق پیدا می کند و این جریان می کوشد که با مواضع رهبری منطبق باشد اما سه جریان غیرانقلابی پیش گفته به ویژه لیبرال ها و نئولیبرال ها اساسا با مواضع رهبری زاویه دارند.

رئیس اندیشکده یقین در ادامه با تأکید بر نامقبول بودن اندیشه های رهبر معظم انقلاب برای جریان های غیرانقلابی، به مخالفت رهبر معظم انقلاب با آموزش علوم انسانی تثلیثی در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: افزون بر این، رهبری معظم با جریان سرمایه داری و ربای بانکی، دخالت یونسکو در سازوکارهای تعلیم و تربیت در جمهوری اسلامی و سرکوب جریان های بیداری در سراسر جهان مخالف هستند اما جریان لیبرال با این موارد موافق و هم داستان است.

رهبری، رهبرِ «انقلاب اسلامی» است!

عباسی با بیان این که موارد تقابل جریان غیرانقلابی با جریان غیرانقلابی به بیش از 100 مورد می رسد، گفت: نباید فراموش کرد که رهبری معظم، رهبر انقلاب اسلامی است و طبیعتا در این تقابل ها، سخن رهبری با آنچه که جریان انقلابی دنبال می کند منطبق تر خواهد بود.

وی با تأکید بر این که اگر رهبری معظم، رهبرِ «انقلاب اسلامی» نبودند این ادعا که سخنانشان به یک جناح نزدیک است پذیرفتی بود گفت: گزاره درست این است که جریان انقلابی به سخنان رهبری نزدیک ترند و سخنان رهبری نیز موید سازوکار انقلابی گری است.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز در ادامه بازرگان و بنی صدر را از جمله لیبرال های غیرانقلابی صاحب منصب در تاریخ جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: در دوره های سازندگی، اصلاحات و دیگر ادوار نیز جریان های غیرانقلابی با اساس نظام و انقلاب در تعارض بوده و هستند؛ بنابراین نمی توان گفت که رهبری توسط یک جناح مصادره شده است.

اختلال در سیستم مدیریتی بنی صدر و عملکرد آتش به اختیار جهان آرا

عباسی همچنین در ارتباط با مفهوم آتش به اختیار اظهار داشت: عمل کردن بر مبنای اصل «آتش به اختیار» به فهم خاصی نیاز دارد و الگوهای برجسته در این حوزه افرادی همچون شهید جهان آرا هستند که وقتی سیستم مدیریتی بنی صدر مختل شده بود جوان ها را برای دفاع از خرمشهر گرد خود جمع کرد و آن ها هم به بهترین وجه عمل کردند.

وی شهید شیرودی را از دیگر نمونه های برجسته در حوزه عمل به اصل آتش به اختیار عنوان کرد و افزود: این شهید والامقام وقتی احساس کرد که کسی به فکر مدیریت جنگ در پادگان ابوذر، جنوب کرمانشاه و استان ایلام نیست یک تنه به جنگ تانک های دشمن رفت و نگفت که من در این سلسله مدیریتی نمی توانم کاری انجام بدهم.

رئیس اندیشکده یقین همه شهدای دفاع مقدس را از عمل کنندگان به اصل آتش به اختیار دانسته و افزود: «آتش به اختیار» یعنی شهید بهشتی که بدون وجود سلسله مراتب فرهنگی، کار فرهنگی موثر خود را در مرکز اسلامی هامبورگ دنبال می کرد.

عباسی با تأکید بر این که برخی با فهم غلط خود، آتش به اختیار را نادرست معنا کردند گفت: در این میان، پرسش مهم این است که چرا بعضی ها از این تعبیر ترسیدند؟

وی افزود: معنای آتش به اختیار این است که برخی از نهادهای فرهنگی ضعف هایی دارند و جوانان مومن انقلابی نباید به بهانه این ضعف ها فعالیت های خود متوقف کنند؛ با این حساب اگر بپذیریم که «آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است» چرا برخی از تعبیر امام مسلمین که به رأفت شهره است می ترسند؟

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز با یادآوری این که ضدانقلاب در زمان امام راحل نیز درباره تعبیرات ایشان شیطنت می کردند گفت: در این سال ها نیز ضد انقلاب مواضع رهبری را مورد مناقشه قرار می دهند اما با گذشت زمان و مشاهده نمونه فعالیت های آتش به اختیار جوانان مومن انقلابی، روسیاهی برای زغال خواهد ماند؛ لذا ضمن آن که نباید نگران این دست تحرکات ضدانقلاب باشیم، نباید از تقسیم بندی غیرانقلابی و انقلابیِ درون نظام نیز غافل باشیم.

عباسی با بیان این که نتیجه طبیعی ایستادنِ بدون تعارف در برابر جریان غیرانقلابی گله مندی وابستگان به این جریان است گفت: اگر ما از روز نخست در برابر افراد و جریان های غیرانقلابی همچون بازرگان، منتظری، بنی صدر و منافقین نایستاده بودیم امروز چیزی از انقلاب باقی نمانده بود لذا ما با جوسازی های رسانه ای ضد انقلاب میدان را خالی نمی کنیم.

وی در بیانی مطایبه آمیز تصریح کرد: ما در گوش های خود پنبه گذاشته ایم و هیاهوی رسانه های ضدانقلاب را نمی شنویم.

رئیس اندیشکده یقین در پاسخ به پرسشی درباره فرجام تقابل های نظام مندِ برخی از مقامات بلندپایه کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: عده ای در مقابل هرچه که مقام عظمای ولایت می گوید می ایستند و نمی توان به طور دقیق سرانجام آن ها را حدس زد اما امیدوارم که عاقبت آن ها ختم بخیر شود!

عباسی مسأله «هدایت جبرآمیز مردم به بهشت!»، «طرح موضوع اسلام انقلابی یا انقلاب اسلامی»، «پایه قرار دادن زبان انگلیسی یا زبان فارسی در کشور» و «تلاش برای اجرای سند 2030» را سه مورد از 35 مورد تقابل استراتژیک و ایدئولوژیک مقامات کشور با رهبری عنوان کرد و گفت: می توان از برخی تقابل های استراتژیک گذشت اما امکان گذشت از تقابل ایدئولوژیک وجود ندارد و در زمان امام(ره) نیز سرنوشت هرکسی مثل بازرگان و بنی صدر که با ایشان دچار تقابل ایدئولوژیک شد را دیدیم.

وی با تأکید بر این که هرکس با رهبر معظم انقلاب تقابل ایدئولوژیک پیدا کند سرنوشتی مشابه بازرگان و بنی صدر خواهد داشت گفت: البته فارغ از این تقابل ها، جریان های بسیار امیدوارکننده ای در کشور در حال رشد و نمو هستند.

رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به شکل گیری جریان طلاب انقلابی جوان در حوزه های علمیه طی 15 سال گذشته گفت: از سال 1380 تاکنون در 90 درصد از حوزه های علمیه، جریانی از طلاب جوان انقلابی به شکل گرفته است که فعالیت علمی خود را با روحیه بسیجی دنبال می کنند.

عباسی در پایان با بیان این که طلاب انقلابی آینده حوزه علمیه را رقم می زنند و حوزه های علمیه سریع تر از دانشگاه متحول می شوند گفت: جریان طلاب انقلابی در شهرهای مختلف کشور زمینه ظهور و بروز و گسترش دارند و امید رهبر معظم انقلاب نیز به نسل جوانِ دانشجو و طلبه است؛ لذا آینده انقلاب اسلامی توسط دانشجویان و طلاب انقلابی رقم خواهد خورد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز