آخرین اخبار

11. آذر 1396 - 11:39   |   کد مطلب: 30471
گزارشی از اقدامات سپاه امیرالمؤمنین(ع) ایلام به زلزله زدگان ازگله؛
ازگله بیست روز بعد از زلزله + تصاویر
نیروهای امدادی و سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام نیز که از اولین گروه های اعزامی حاضر در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب بودند از همان ساعات اولیه تا کنون از هیچ تلاش و کمکی در امداد رسانی به مردم منطقه زلزله زده سر پل ذهاب دریغ نداشتند.

ایلام رصد:: شبکه های لرزه نگاری وابسته به مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ساعت 48:21 روز یکشنبه مورخ 21/08/1396 زمین لرزه ای را با بزرگی 3/7 را دراستان کرمانشاه ثبت و تعیین مکان کردند.

زلزله ای با بیش از پانصد نفر کشته و خسارت های مالی زیادی که بر روستاهای شهر سر پل وارد آمد و حدود 11 هزار واحد مسکونی و روستایی در مناطق زلزله‌زده‌ صددرصد تخریب شده است و در برآورد اولیه اعلام شده که این میزان خسارت عددی بالغ بر 1800 میلیارد تومان است.

 

در روزهای اولیه زلزله سرپل ذهاب آنچه که بیش از همه نمود داشت سیل کمک های مردمی و سرازیر شدن اقلام و مایحتاج مردم زلزله زده بود که از سوی ملت بزرگ و دلسوز و نوع دوست ایران اسلامی به سمت مناطق زلزله زده گسیل شد.

و البته در همان روزها مشکلات عدیده ای هم در نحوه توزیع و امداد رسانی وجود داشت که با گذشت زمان و مدیریت صورت گرفته از بروز مشکلات ممانعت به عمل آمد.

حضور رهبر انقلاب رئیس جمهور و مقامات کشوری و لشکری و ورود سپاه به صحنه همه درراستای رسیدگی بیشتر، و ممانعت از بروز مشکلات و عملکرد درست مسئولان و دست اندرکاران این حادثه بود و همه به این نیت در صحنه حضور داشتند که بتوانند التیامی بر آالام مردم مناطق زلزله زده و مصیبت زده باشند.

نیروهای امدادی و سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام نیز که از اولین گروه های اعزامی حاضر در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب بودند از همان ساعات اولیه تا کنون از هیچ تلاش و کمکی در امداد رسانی به مردم منطقه زلزله زده سر پل ذهاب دریغ نداشتند.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای امداد رسانی و سازندگی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، کمک و امداد رسانی و تامین مایحتاج مردم و اسکان و سازندگی منازل 18 روستای شهر ازگله با جمعیتی بالغ بر 600 نفر به سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان واگذار شده است که تا این لحظه نیروهای سپاه استان ایلام با استقرار در شهر ازگله به ارائه خدمت به مردم می پردازند.

 

آنچه که خبرنگار ایلام رصد، در سفر و بازدید خود از مناطق زلزله زده شهر ازگله مشاهده کرده است این است که مردم از لحاظ خورد و خوراک و پوشاک و البسه هیچ گونه مشکلی ندارند، و به یمن کمک های مردمی و توزیع مناسب و عادلانه آنان در بین خانوارها همه از این لحاظ رضایت کامل داشتند.

اما با توجه به خرابی خانه های این شهر و روستاهای اطراف و اسکان مردم در زیر چادر کمبود سرویس بهداشتی، و حمام مطرح شد که سپاه استان ایلام نیز با همکاری مردم در راستای رفع این مشکلات اقدام به نصب کانکس های ویژه این امور نموده بود که این خدمت رسانی نیز در حال انجام بوده و نیروهای خدوم سپاه امیرالمؤمنین(ع) در شهر ازگله با کمک ماموستاهای هر روستا که امین مردم و سپاه بوده و  خود مردم انان را انتخاب کردند نسبت به تحویل اقلام از سپاه و توزیع و ارائه آن به مردم اقدام می کنند.

 

بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام نیز در لحظه استقرار در این منطقه با جمع آوری آمار و انجام امورات اولیه درصدد آغاز عملیات سازندگی منازل زلزله زده ازگله و روستاهای آن نموده است.

سازمان بسیج جامعه زنان استان ایلام، نیز با همراهی تیم عملیات روانی این سازمان متشکل از 16 مشاور و جمع آوری کمک های مردمی و خرید اسباب بازی و اقلام بهداشتی و کمک غذایی مادر و کودک در این مناطق حاضر شد و با دلجویی از خانواده های مصیبت زده، و داغدیده و دیدار از خانواده های دارای معلول نسبت به احصاء مشکلات این خانواده ها و تلاش برای رفع آنان اقدام نمودند.

در حضور دو روزه سازمان بسیج جامعه زنان استان ایلام، در مناطق و روستاهای زلزله زده شهر ازگله با رفتن به روستاها و سرکشی از خانواده های آنان نسبت به ارائه مشاوره به زنان باردار و مادران و کودکان و نوجوانان سعی شد با ارائه خدمات مشاوره ای و انجام بازی های کودکانه و مسابقات ورزشی شور و نشاط را به این مردم بازگردانند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز