آخرین اخبار

15. آذر 1396 - 9:52   |   کد مطلب: 30579
گزارش اختصاصی ایلام رصد به مناسبت هفته وحدت؛
«حب علی(ع)»راه نجات خانواده اهل سنت ازگله ای از زلزله
حب اهل بیت پیر و جوان و زن و مرد و مسیحی و مسلمان را نمی شناسد چون هر فردی که یک حقیقت پاک و سراسر حق را ببیند بر اساس فطرت ذاتی خود به سوی آن نور گرایش خواهد داشت.

به گزارش ایلام رصد، انسان‏های مؤمن هر چه بیش‏تر خویش را از ناپاکی‏ها و گناهان دور نگه دارند و زنگارهای غفلت را از آینه دل خویش بزدایند و در راه مستقیم هدایت گام بردارند، هم محبت آن‏ها به اهل بیت بیش‏تر می ‏شود و هم آثار این محبت فزون‏تر می‏گردد.
چون محبت انسان نسبت به محبوب در گام نخستین انسان را به سوی مشابهت و همشکلی با محبوب سوق می‏دهد و انسان سعی می‏کند، گفتار و کردارش مشابه و هم سنخ با گفتار و کردار محبوبش باشد.
افزایش مشابهت و همشکلی ارواح مؤمنان با اهل بیت کم‏کم آن‏ها را به سوی ان جذاب و اتحاد با ارواح اهل بیت، سوق می‏دهد.این جذابیت و اتحاد باعث می‏شود که مؤمنان از آثار و برکات ارواح مطهر آن‏ها بهره ‏مند شوند.
اگر بخواهیم این معنا را در قالب تمثیلی بیان کنیم، می‏توانیم بگوییم:ارواح مؤمنان مثل نور ضعیفی است که درجه و شدت روشنایی آن خیلی کم و از تیرگی‏های زیادی برخوردار است.در حالی که ارواح اهل بیت مثل نور واحدی، بسیار روشن و کامل است و هیچ‏گونه ضعف و تیرگی در آن نیست.حال هرچه قدر این نور ضعیف به نور کامل نزدیک‏تر شود و آن وحدت بیش‏تر یابد و در آن مستغرق باشد، به هر اندازه که غلبه و احاطه نور کامل به آن بیش‏تر باشد، نور ضعیف از روشنی نور کامل بیش‏تر برخوردار خواهد شد.
حب اهل بیت پیر و جوان و زن و مرد و مسیحی و مسلمان را نمی شناسد چون هر فردی که یک حقیقت پاک و سراسر حق را ببیند بر اساس فطرت ذاتی خود به سوی آن نور گرایش خواهد داشت.

استان کرمانشاه یکی از استانهایی است که از اقلیت های دینی همانند رنگین کمانی در غرب کشور متشکل است

اکثریت قریب به اتفاق جمعیت استان کرمانشاه را مسلمانان تشکیل می دهد که در حدود 7/99 درصد می باشد . در میان پیروان اسلام بیشتر شیعیان و درصدی نیز  اهل تسنن می باشند . گروهی نیز زیر پوشش بدعت های دینی با نام اهل حق با حفظ آداب و مناسک و معتقدات دین کهن ایران باستان یعنی زردشتی و همچنین با التقاطی از اسلام به حیاط دینی خود ادامه می دهند .

به طور کلی اقلیت های مذهبی استان در مجموع 17/0 درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند

در این راستاپیرمرد 85ساله ازگله ای اهل سنت در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد به شرح چگونگی نجات خود از زلزله گفت:

یکی از افتخارات بنده است که تاکنون دو بار به کربلا و نجف مشرف شده ام؛
در شب زلزله و چند دقیقه قبل از اینکه که آن اتفاق رخ دهد فردی به خواب من آمد و فرمود: چرا ایستاده ای ?!

من پاسخ دادم تو چه کسی هستی? ایشان گفتند من علی (ع) هستم ! میدانم نماز میخوانی و روزه میگیری، فورا فرار کن !
من بیدار شدم و به خانواده گفتم، جانم به فدای مولا علی (ع)، ایشان را در خواب دیدم و به من دستور داده که فرار کنیم، بایستی فورا خانه را ترک کنیم.

وی افزود: به محض ترک خانه زلزله با صدایی وحشتناک آغاز شد و همه را فراگرفت و خانه ما نیز ویران شد.

اما به لطف و کرم حضرت علی(ع) ما زنده ماندیم و حضرت علی(ع) به داد ما رسید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز