آخرین اخبار

18. آذر 1396 - 23:24   |   کد مطلب: 30668
به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو, جشن دانشجویی با حضور مسئولین و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

به گزارش ایلام رصد، به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو, جشن دانشجویی با حضور مسئولین و دانشجویان درسالن شهدای دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین "سید محمد باقرهاشمی" مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی در این مراسم، گفت: امیدواریم پیام حماسه و ایثار همه شهدا از جمله سه شهید دانشجو را به گوش جان بشنویم و در مسیر انان قدم برداریم.

وی افزود: سه عاملی که موجب وقوع 16اذر شد؛ یکی حضور نیکسون در ایران، دوم آغاز مجدد رابطه انگلیس با ایران پس از قطع رابطه و دیگری دیپلم افتخاری بود که بعد از شهادت این سه عزیز به معاون رییس جمهور امریکا اعطا شد.

حجت الاسلام هاشمی با بیان اینکه اصل و اساس این حرکت هم ماهیت استکبار ستیزی و ماهیت استعمار ستیزی دارد، بیان کرد: حرکت و مداخله نا بجای امریکا و انگلیس نیز در راس توطئه ها و به یغما بردن اموال این کشور از دیگر عوامل شکل گیری 16 آذر بود.
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: همین افرادی که در ‌آن روز دم از حرکات ازادی خواهانه میزدند رژیم وقت را مسلح کرد تا دانشجویان را به مسلسل ببندد.

وی اضافه کرد: 16اذر به درازای ازادی خواهی و حقیقت طلبی عمر دارد و از آن روز به نماد استکبار ستیزی در تقویم کشور تبدیل شد.  پسندیده نیست ما بارزومه این شهدا و پیشینه مبارزاتی این سه شهید اشنا نباشیم.
 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز