آخرین اخبار

22. آذر 1396 - 10:47   |   کد مطلب: 30769
عضو هیات علمی دانشگاه آزاداسلامی ایلام:
باایمن سازی ساخت و سازها از برکات زلزله استفاده کنیم
جعفریان گفت: هرچند که زمان و مکان وقوع زلزله مشخص نیست اما زلزله هم مثل سایر حوادث طبیعی می تواند هراس برانگیز نباشد و تحقق این امر مستلزم رعایت اصول فنی و مهندسی در ساخت و سازهاست.

به گزارش ایلام رصد، برگزاری نشست تخصصی سازه و زلزله توسط گروه معماری آموزشکده فنی دختران ایلام در این مرکز اموزش عالی برگزار شد.

" محمدرضاجعفریان"، عضو هیات علمی دانشگاه آزاداسلامی ایلام، با تعریف و تشریح علمی زلزله اظهار داشت: هرچند که زمان و مکان وقوع زلزله مشخص نیست اما زلزله هم مثل سایر حوادث طبیعی می تواند هراس برانگیز نباشد و تحقق این امر مستلزم رعایت اصول فنی و مهندسی در ساخت و سازهاست.

وی با بیان اینکه توسط مهندسین معماری و عمران در سازه ها باید مقاوم و ایمن سازی به اجرا درآید، گفت: باید بتوانیم مثل ژاپن که موفق به ساخت سازه هائی با مقاومت در برابر زلزله 9 ریشتری شده است که حتی گلدان داخل این نوع ساختمانها هم هنگام زلزله تکان نمی خورد خود را در برابر وقوع زلزله ایمن سازیم و خسارتهای ناشی از آن را به حداقل ممکن برسانیم.

جعفریان در ادامه افزود: باید توجه داشت که زلزله را صرفا به دید یک حادثه مخرب و خسارت بار نباید نگاه کرد چرا که طبق نظریه کارشناسان زلزله دارای برکات و آثار مثبتی همچون حاصلخیزی زمین و جوشش چشمه های آب و غیره نیز می باشد که مهندسین عمران و معماری با بکار بستن تخصص خود در ایمن سازی ساخت و ساز ها و مانع شدن از خسارتهای ناشی از زلزله می توانند زمینه استفاده از این برکات را فراهم آورند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز