آخرین اخبار

20. دى 1396 - 10:23   |   کد مطلب: 31391
مراسم تکریم و معارفه رؤسای جدید و قدیم دانشگاه آزاد اسلامی ایلام برگزار شد.

به گزارش ایلام رصد، آئین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه ایلام، امروز در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور کارکنان و معاونان این مرکز آموزش عالی برگزار شد.

حجت الاسلام "مهدی همتی" مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی ایلام، گفت: هرکس در هر مسئولیتی که به او واگذار می شود در برابر خدا و مردم مسئول است و باید تلاش کنیم که مسئولیت پذیر بوده و هیچگاه خود را وامدار حرب و گروه خاصی قرار ندهیم.

  وی افزود: کسانی که مسئولیت طلب بوده و به واسطه جریان خاص سیاسی بر مسئولیتی گمارده می شوند جز اینکه در طول مسئولیت وقت خود را صرف وام های دیگران کند چاره ای ندارد و یقینا چنین شخصی نمیتواند موفق باشد.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد ایلام، ادامه داد: به ندرت افرادی به دنبال انقلاب در پی مسؤلیت هستند که بسته به انگیزه الهی شخص است.در این راه شخص حاضر است جان خود را فدا کند تا درمجموعه تحول ایجاد شود اگر در پذیرش مسئولیت دوختن کیسه و پر کردن آن باشد که ممکن است در این راه موفقیت هایی کسب کند اما نتیجه حاصل نخواهد شد و در غیر اینصورت اگر کسی با توکل بیاید خداوند نیز به او کمک خواهد کرد.

حجت الاسلام همتی اضافه کرد: اگر مجموعه مرده باشد که نمیشود کاری کرد اما در غیر این صورت باید بخش زنده را که به مثابه بدنی است که سکته کرده را به تحرک و کار وادار کند برای موفقیت در مسئولیت نیازاست که شخص از مجموعه شناخت کافی داشته باشد و جدای از گرایشات حزبی چتر مسئول بر روی همه مجموعه گسترده شود.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر عباسی اظهار داشت: دکتر عباسی یک سرمایه استانی است و این تکریم به معنی ناتوانی وی نیست بلکه با بروز این تغییرات انگیزه ها جدید می شود و تحول رخ میدهد از طرفی برای دکتر میرزایی حیدری که از نیروهای دلسوز و با تجربه است ارزوی موفقیت میکنیم.

دکتر"شهریار عباسی" رئیس سابق دانشگاه ازاد اسلامی ایلام،در این آئین، گفت: امیدوارم در مدت زمان حضوربنده در این منصب توانسته باشم بخشی از انتظارات مدیران اجرائی دانشگاه آزاد را عملی کرده باشم.

وی افزود: همه دوستان از مدیریت سخت در دانشگاه واقفند و بار این مسئولیت را هیچ فردی به تنهایی نمیتواند حمل کند. ان شاالله همدلی و وفاق در مدیریت جدید نمود بیشتری پیدا کند.

دکتر عباسی با بیان اینکه  بسیج دانشجویی در حوزه فرهنگی دانشگاه بی نظیر بود ضمن تشکر از این مجموعه گفت:  از تمامی مجموعه های دیگر نیز تشکر لازم را دارم شاید انچه را که دوستان انتظار دارند  نتوانستم به جا بیاورم اما مدیریت بنده با فراز و فرود های فراوانی همراه بود که از یک سو هم درس عبرت و هم تجربه ای  برای اینده اینجانب بود.

رئیس پیشین دانشگاه آزاد ایلام اضافه کرد: در زمان معارفه عرض کردم که کالبد شکافی و نبش قبر گذشته را انجام نخواهم داد که امروزه میتوان قضاوت کرد، و هدف  استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در دانشگاه بود.

عباسی اظهار داشت: قانونمندی و نگاه اکادمیک یکی دیگر از ادعاهای ما بود و بنده بر استقلال دانشگاه تاکید داشتم که در دوران مدیریت بنده دانشگاه کاملا مستقل بود که هیچ ارگان و دانشگاهی در کار دانشگاه دخالت نکرد.

وی ضمن بیان اینکه جایگاه اجتماعی دانشگاه در مدیریت وی ارتقا پیدا کرده است، تصریح کرد: در حوزه مالی از زمان تحویل دانشگاه به بنده به استناد امار و گزارش حسابرسی دانشگاه مطالبات دانشگاه 2 میلیارد بوده که امروز4میلیارد و صد میلیون تومان طلب داریم که قابل وصول هستندو سایر بدهی ها از واحد ها97 میلیارد بوده که امروز 6 میلیارد مطالبه داریم که اکثر ان از بنیاد شهید است.

عباسی بیان کرد: در برهه ریزش شدید دانشجو و افزایش حقوق کارکنان ریاست بنده شروع شد در برج 9 92هزینه حقوق کارکنان در یک سال چیزی در حدود 1میلیارد و 800میلیون بود که الان 5میلیارد و 200میلیون است متناسب با این افزایش حقوق افزایش زیادی در شهریه نبوده است که مدیریت درست منابع را میطلبد.

وی اضافه کرد: در دوسال متوالی در دو ایتم هزینه های خدماتی و امورشی بیش از 800میلیون صرفه جویی داشته ایم یکی از سیاست های اصلی حوزه اداره مالی بحث صرفه جویی ها بوده است عمده فعالیت های انجام شده در حوزه حاصل عملکرد دوستانی است که مسئولیت را به عهده داشتند با وجود مشکلات مالی 50نفر از هیئت علمی بورسیه شده اند. بیش از 40نفر از هیئت علمی تبدیل وضعیت شده و دو رشته پزشکی نیز استارت زده شده است که با پیگیری ها و تهیه مستندات در کمیسیون پزشکی دانشگاه ازاد تایید و به وزارت بهداشت ارسال شده است بنده از روز گذشته برای هر وقتی که لازم باشد درحوزه 4سال مسؤلیتم پاسخگو هستم و مسئولیت تمامی این دوره را به دوش میگیرم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز