آخرین اخبار

30. دى 1396 - 0:17   |   کد مطلب: 31663
یک نهاد حقوق‌بشری از سیاست‌های افراط‌گرایانه دولت اتریش علیه مسلمانان و پناهجویان انتقاد کرد.

به گزارش ایلام رصد، 

سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر از وضعیت اتریش در زمینه سیاست‌های پوپولیستی از دولت اتریش انتقاد کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری اتریش، در گزارش سالانه این سازمان از سال گذشته به عنوان نمونه‌ای از اینکه اقدامی موثر در زمینه مقابله با  پوپولیسم می‌تواند صورت گیرد، یاد شده و به عملکرد «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه پرداخته شده است.

از طرفی دیگر به سیاست‌های دولت جدید اتریش علیه پناهجویان و ضد مسلمانان پرداخته شده و آمده است که احزاب سیاسی در بسیاری از کشورهای اروپایی همچنان علیه پناهجویان، مهاجران و مسلمانان موضع‌گیری کرده‌اند و در دولت اتریش هم احزابی با چنین گرایش‌هایی وجود دارند.

پیش از این روزنامه فرانسوی فیگارو نوشته بود که سیاستمداران اروپایی خواستار بایکوت دولت راست‌گرای اتریش و به ویژه سیاستمداران عضو حزب افراط گرای آزادی (FPÖ) هستند.

آنها خواستار تحریم و بایکوت 6 وزیر اتریشی از حزب آزادی و نیز «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش هستند. علاوه بر این، جلوگیری از ریاست دوره‌ای اتریش بر اتحادیه اروپا در نیمه دوم سال آینده میلادی از دیگر مواردی است که اروپایی‌ها بر آن تاکید دارند.

امضا کنندگان این درخواست معتقدند که  وارثان نازیسم در اتریش به قدرت رسیده‌اند و نیز سکوت مشترک کشورهای اروپایی در برابر سوگند یاد کردن دولت کورتس را محکوم کردند.

اتریش در نیمه دوم سال 2018 میلادی ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را در اختیار خواهد داشت از این رو موقعیت مقامات این کشور در میان کشورهای اروپایی اهمیت به سزایی دارد.

انتهای‌پیام/م

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز