آخرین اخبار

15. بهمن 1396 - 9:23   |   کد مطلب: 32018
درگفتگو بامسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد:
تبیین دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف/جلب رضایت مردم مهمترین راه مقابله بااستکبار
حجت الاسلام هاشمی به حوزه فرهنگ اشاره و بیان داشت: انقلاب در حوزه فرهنگ، توفیقاتی به دست آورده است، که دشمن در برابر ان زانو زده و به شکست خود اعتراف کرده است.

حجت الاسلام "سیدمحمدباقرهاشمی" مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد، ضمن عرض تبریک دهه فجر در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب در حوزه جهانی، همانا شکستن ابهت پوشالی ابر قدرت ها، صف آرایی در مقابل امریکا و انتقال وحشت از دل مردم به دل مستکبران، دمیدن نور امید به دل مستضعفان، الگو سازی برخی ملتهای مستضعف و همگرایی و بیداری امت اسلامی، باوراندن امکان ایستادگی مستضعفان در مقابل مستکبران، صدور انقلاب به جهان، انتفاضه فلسطین است.

وی یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب را درحوزه معنویت و اخلاق دانست و گفت: به برکت انقلاب، ملت منفعل در اکثر عرصه ها به ملتی جهادگر و شهادت طلب دارای بینش سیاسی و بصیر متحول شد.
حجت الاسلام هاشمی اضافه کرد: در حوزه سیاست و حکومت، انقلاب موفق شد به سقوط سلطنت و طاغوت و برچیده شده بساط ظلم و استکبار و تحقق نظام جمهوری اسلامی با شعار استقلال، آزادی، تدوین قانون اساسی، هماهنگی میان ملت و دولت، تاثیر گذاری در تحولات جهان و منطقه اشاره کرد.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در حوزه دینی دستاوردهای انقلاب را می توان از تجدید حیات اسلام، حاکمیت بخشیدن به اصل ولایت فقیه ، شکستن تابوی جدایی دین از سیاست، زمینه سازی برای قیام مهدوی و احیای ارزشهای اسلامی و حج ابراهیمی در تمامی عرصه ها از جمله شهادت طلبی و استقامت نام برد.

وی خاطرنشان کرد: دستاوردهای انقلاب در حوزه مسائل اجتماعی نیز متعدد است، وحدت کلمه بین همه اقشار و اقوام ، همگرایی حوزه و دانشگاه، همگرایی مردم با نیروهای فعال در جامعه، حضور و تحرک بانوان در همه عرصه های فرهنگی جمع بندی کرد.
حجت الاسلام هاشمی با اشاره به دستاوردهای انقلاب در حوزه اقتصاد گفت: اهتمام و سیاست انقلاب در حوزه اقتصاد بر دفاع از پا برهنگان، خلاقیت و ابتکار، تاسیس نهادها و بنیاد های انقلابی جهت محرومیت زدایی و هم اکنون نیز در حال دنباله روی بحث اقتصاد مقاومتی است.

وی به حوزه فرهنگ اشاره و بیان داشت: انقلاب در حوزه فرهنگ، توفیقاتی به دست آورده است، که دشمن در برابر ان زانو زده و به شکست خود اعتراف کرده است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: امروز باید مسئولان به صورت جدی برای رفع مشکل بیکاری ازدواج، مسکن و تورم چاره اندیشی نمایند و در مسیر رفع تبعیض، نابسامانی اقتصادی گامهای موثر بردارند.
حجت الاسللام هاشمی یادآورشد: امروزه موثر ترین راه مقابله با استکبار جلب رضایت مردم و کار و تلاش همه جانبه برای رفع مشکلات مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز