آخرین اخبار

19. بهمن 1396 - 8:00   |   کد مطلب: 32125
رئیس دانشگاه ایلام در گفتگو با ایلام رصد:
توسعه آموزش عالی استان از دستاوردهای خوب انقلاب است
رئیس دانشگاه ایلام، گفت: امروز در 39 امین سال پیروزی انقلاب شاهدیم دانشگاه ایلام توانسته در همه عرصه های ماموریتی خود حرفی برای گفتن داشته باشد.

دکتر"محمد علی اکبری"، رئیس دانشگاه ایلام، در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد،  ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: گرچه پیدایش دانشگاه ایلام به قبل از انقلاب باز میگردد اما با توجه به جنگ تحمیلی و تعطیلی موقت آن میتوانیم دانشگاه ایلام را هدیه انقلاب به مردم بدانیم.

وی اظهار کرد: خدا را شاکریم که در پی این سالهای فعالیت و بخصوص از سال 1370 به بعد که در اولین سفر رهبر انقلاب این دانشگاه فعالیت خود را با این عنوان اغاز کرده در این مدت در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه و علی الخصوص استان ایلام موفق بوده است.

علی اکبری تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از مدیران فعلی استان از دانش آموختگان این دانشگاه هستند، طبیعتا توفیق دانشگاه را باید با رسالت ها و انتظاراتی که از جامعه علمی می رود ارزیابی کرد.

رئیس دانشگاه ایلام، گفت: امروز در 39 امین سال پیروزی انقلاب شاهدیم دانشگاه ایلام توانسته در همه عرصه های ماموریتی خود حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی اضافه کرد: در اموزش و در رشته های تکمیلی، کارشناسی ارشد و دکترا حاکی از پاسخگویی دانشگاه به نیاز های آموزشی منطقه بوده است.

علی اکبری با اشاره به حوزه پژوهش، با اشاره به  انواع پژوهش های کاربردی و تولید علم در قالب مقاله و کتاب بیان کرد:  امسال عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام به عنوان یکی از 100 دانشمند isi در جهان شناخته شده است، که این موفقیت ها حاکی از ان است که دانشگاه ایلام در این حوزه رسالت خود را به درستی انجام داده است.

رئیس دانشگاه ایلام، با اشاره به جذب دانشجویان خارجی در این مرکز آموزش عالی خاطرنشان کرد: درحال حاضر دانشگاه ایلام علاوه بر تربیت دانشجویان ایلامی توانسته دانشجویان عراقی را نیز جذب کندو این یعنی دانشگاه ایلام به ماموریت علمی دیپلماسی خود دست یافته است.

علی اکبری در ادامه یادآور شد: خوشحالم که به اطلاع برسانم، دانشجوی دانشگاه ایلام توانسته عنوان دانشجوی نمونه کشوری را کسب کند و این یعنی دانشگاه ایلام در سپهر علمی کشورمی درخشد.

وی در پایان اذعان داشت: ممکن است دانشگاه به همه انتظارات نرسیده باشد اما مفتخر است که در تراز دانشگاه های خوب ایران میدرخشد و یکی از دستاوردهای خوب انقلاب بوده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز