آخرین اخبار

20. بهمن 1396 - 22:25   |   کد مطلب: 32174
ارتش سوریه و نیروهای مقاومت از 5 روز گذشته تا به امروز موفق شدند منطقه محاصره شده در مثلث «حماه-ادلب-حماه» را از تروریستهای داعش و جبهه النصره بگیرند.

به گزارش ایلام رصد، 

ارتش سوریه و متحدین از پنج روز پیش ثقل عملیات خود را بر مثلث محاصره شده ریفهای ادلب-حماه-حلب متمرکز کرده بودند.

صبح امروز منابع خبری اعلام کردند که نیروهای مقاومت در این محور موفق شده‌اند 93% از مساحت این منطقه محاصره شده را آزاد کنند.

ارتش سوریه در ریف جنوبی حلب و ریف شمال شرقی حماه پس از درگیری با داعش از صبح امروز روستاهای «ارتوازیه، مخلاف، رسم جب الحملان، جب الجملان، عین النعجة، رسم الداب، رسم الضبع، معر شمالی، معر جنوبی، کوریج، تل شویح، رسم السبل، ابوعجوة شرقی، تبارة الجریرة، المویلح و ابوعجوة غربی» را آزاد کرد.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی ظهر امروز گزارش داد که ارتش سوریه موفق شده است کنترل کامل این منطقه را به دست گیرد.

منطقه مذکور از جنوب شرق «خناصر» در ریف حلب تا غرب «سنجار» در ریف ادلب امتداد دارد و به شمال «السعن» در ریف حماه می‌رسد.

مساحت این منطقه بالغ بر هزار و 100 کیلومتر مربع است که ارتش سوریه طی 5 روز گذشته تا به امروز آن را از تروریستهای داعش و جبهه النصره پس گرفت.

اندازه واقعی   

نیروهای مقاومت در 20 ژانویه (30 دیماه) پس از سیطره بر روستاهای «الجعکیة، حمیدیه، شداد و الحمیدیة» در شرق فرودگاه نظامی ابوالظهور این منطقه را محاصره کرده بود.

نیروهای مقاومت پس از اینکه از ریف جنوبی حلب و از روستاهای «المزیونه، العلیه و ام وادی» پیشروی کرده بودند، این منطقه را کاملا به محاصره خود درآوردند.

اندازه بزرگ   

کما اینکه بخشی از نیروهای ارتش سوریه از روستاهای «بیاعه کبیره و ام جرین»، یعنی از محور جنوب شرق فرودگاه ابوالظهور پیشروی داشتند و با نیروهایی که از دو محور مذکور پیشروی داشتند، در روستاهای «الجعکیه، حمیدیه شداد و الحمیدیه» دست دادند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز