آخرین اخبار

22. بهمن 1396 - 17:59   |   کد مطلب: 32215
خبرگزاری رویترز با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، نوشته است که ایران با نمایش موشک «قدر» به فشار غرب برای محدود کردن برنامه موشکی‌اش بی‌اعتنایی کرد.

به گزارش ایلام رصد، 

خبرگزاری «رویترز» روز یکشنبه در گزارشی درباره حضور گسترده مردم در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نوشت حاضران در این مراسم آمریکا و اسرائیل را «ظالم» توصیف کردند.

در این گزارش آمده است: «صدها هزار نفر از ایرانی‌ها روز یکشنبه برای گرامیداشت سالگرد انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ راهپیمایی کرده و ایالات متحده و اسرائیل را ظالم خواندند.»

رویترز با اشاره به سخنرانی «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در جمع راهپیمایان، نوشته است که هرچند او به درگیری روز گذشته در مرز سوریه و ساقط شدن جنگنده اف-۱۶ اسرائیل اشاره نکرد، اما گفت با کمک مردم توطئه‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه شکست خورده است.

این خبرگزاری به نمایش موشک‌های ایران در جریان راهپیمایی امروز هم اشاره کرده و نوشته است: «ایران در نمایشی از بی‌اعتنایی به فشار غرب برای محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیکش، موشک بالستیک قدر را که بردی ۲۰۰۰ کیلومتری دارد، در خیابان ولی‌عصر تهران به نمایش گذاشت.»

رویترز که خبر راهپیمایی میلیونی مردم ایران را با ساعت‌ها تأخیر منتشر کرد، مانند خبرگزاری آسوشیتدپرس در پایان به ناآرامی‌های ماه گذشته در برخی شهرهای ایران هم اشاره کرده است.

انتهای پیام/ق

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز