پربیننده ها

آخرین اخبار

23. بهمن 1396 - 23:08   |   کد مطلب: 32243
گروه «نیروهای دموکراتیک سوریه» تحت حمایت آمریکا امروز در بیانیه‏‌ای از انهدام یک «پهپاد جاسوسی» ترکیه در منطقه عفرین واقع در شمال سوریه خبر داد.

به گزارش ایلام رصد، 

گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» تحت حمایت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای آن یک فروند «پهپاد جاسوسی» ترکیه را در روستای قودیه منطقه عفرین واقع در شمال غرب سوریه هدف قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک، مرکز اطلاع رسانی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در بیانیه‏‌ای اعلام کرد که «پدافند هوایی ما امروز (12 فوریه) موفق شده است که یک فروند پهپاد جاسوسی از نوع بیرق‌دار ترکیه را در آسمان عفرین منهدم کند.»

 

در ادامه بیانیه آمده است که «اردوغان چند روز قبل روی بدنه این پهپاد قبل از ارسال آن به آسمان عفرین امضا کرده بود، اما نمی‌دانست که این پهپاد آخرین پرواز آن خواهد بود.»

یگان مدافع خلق روز شنبه گذشته/ 10فوریه نیز یک فروند بالگرد نظامی ترکیه را بر فراز منطقه راجو در ریف عفرین هدف قرار داد.

نیروهای ارتش ترکیه اول بهمن ماه وارد عفرین در شمال سوریه شدند. یک روز پس از آغاز عملیات ارتش ترکیه علیه مواضع کردها در شمال سوریه، روز اول بهمن (21 ژانویه) بینالی یلدریم نخست‌وزیر ترکیه اعلام کرد که نیروهای زمینی ارتش این کشور وارد منطقه عفرین شده‌اند.

هدف این نیروها مقابله با نیروهای کرد YPG و یگان‌های مدافع خلق در سوریه است که استان عفرین را تحت کنترل دارند و تحت حمایت آمریکا هستند.

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز