آخرین اخبار

23. بهمن 1396 - 23:12   |   کد مطلب: 32247
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گفت در حال رایزنی با رئیس‌جمهور آمریکا درباره الحاق شهرک‌های کرانه باختری به فلسطین اشغالی است.

به گزارش ایلام رصد، 

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در جلسه‌ای گفت که اسرائیل در حال انجام هماهنگی‌های لازم با دولت آمریکا برای الحاق شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری به فلسطین اشغالی است.

اظهارات نتانیاهو یک روز بعد از آن مطرح شد که کابینه رژیم صهیونیستی بررسی طرح الحاق شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری به فلسطین اشغالی و گسترش حاکمیت خود بر این منطقه را به تعویق انداخته بود. 

روسای احزاب ائتلافی در کابینه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه تصمیم گرفتند تصویب طرحی را که قرار است به موجب آن شهرک های صهیونیست‌نشین کرانه باختری به این رژیم ضمیمه شود، به تعویق بیاندازند.

به نوشته جروزالم‌پست، نتانیاهو گفت: «درباره موضوع اعمال حاکمیت [بر شهرک‌های کرانه باختری] می‌توانم بگویم مدتی است دارم با آمریکایی‌ها در این باره گفت‌وگو می‌کنم.»

قوانین بین المللی کرانه باختری شامل شرق بیت‌المقدس را اراضی اشغال‌شده می داند و همه شهرک‌های صهیونیستی در این مناطق را غیرقانونی در نظر گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز