آخرین اخبار

28. بهمن 1396 - 11:57   |   کد مطلب: 32345
مدرس کارگاه سواد رسانه ای:
مباحث امنیتی در فضای مجازی جدی گرفته شود
دارش گفت:متاسفانه مباحث امنیتی را هیچکس به جامعه ما نخواهد گفت و بسیاری از افراد جامعه نیز از کنار این موضوع به راحتی می گذرند.

به گزارش ایلام رصد، "سعید دارش"، مدرس کارگاه سواد رسانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی ایلام، گفت: عدم وجود اسلام و شناسایی دستورات اسلام منجر به کشتار در مدارس غرب می شود.
وی افزود: جامعه ما نیازمند بازنگری سبک زندگی فاطمی است . نباید جلسات عزاداری فقط به روزه ختم شود بایستی به سیره نیز پرداخت که اصل مطلب است.

دارش با اشاره به اهمیت امنیت در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی اظهار داشت: متاسفانه مباحث امنیتی را هیچکس به جامعه ما نخواهد گفت و بسیاری از افراد جامعه نیز از کنار این موضوع به راحتی می گذرند.

وی با بیان اینکه هیچ گاه کشورهای خارجی که سرورهای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را در اختیار دارند , خیرخواه و دوست کشور نیستند، بیان کرد: چرا ما در زمینه های سایبری تحریم.نمی شویم? اما از طرفی در دیگر زمینه ها به سختی تحریم هستیم، یعنی شرکت مایکروسافت نمیتواند قفل درست حسابی روی موارد غیر اخلاقی و سایبری بزند در صورتیکه یک سری از برنامه های ما به راحتی فیلتر است.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد که به رایگانی ارائه خدمات از جمله گوگل و شبکه های اجتماعی بیاندیشیم گفت: باید به خودکفائی در زمینه فضای مجازی برسیم تا در امان بمانیم.

دارش گفت: باید با تقوای الهی و کسب علم و دانش در فضای مجازی در مقابله با جنگ رسانه ای موجود مجهز عمل کنیم.

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز