آخرین اخبار

1. اسفند 1396 - 19:59   |   کد مطلب: 32419
امروز آسمان و هوای ایران اسلامی با حضور شهدای گمنام، دفاع مقدس و مدافعان حرم کربلایی شده است و ملت شجاع ایران با حضور در مراسم تشییع با شهدا میثاق دوباره بستند.

به گزارش ایلام رصد، 

«شهدا از دست نمی‌روند، به دست می‌آیند» شاید این جمله را بارها در میان سخنان شهید آوینی شنیده و از آن عبور کرده باشیم؛ اما امروز مصداق عینی تحقق این جمله را در ایران اسلامی شاهد بودیم.

امروز در روز عزای حضرت زهرای مرضیه(س) حال و هوای ایران متفاوت‌تر شده بود و عاشقان و دل‌سوختگان بی‌بی دو عالم با همراهی لاله‌های بی‌کفن روزی عاشورایی را رقم زدند.

امروز سه‌شنبه سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا(س) است، روزی که آسمان‌ها و زمین در سوگ بی‌بی دو عالم گریستند.

امروز پرچم اسلام و قامت دین به قامت خمیده و رنج کشیده شهید ولایت تکیه کرده است و صاحب این پرچم کسی نیست جز فرزند دلبند حضرت صدیقه طاهره(س) یعنی حضرت حجت‌ابن الحسن(عج).

امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) عطر یاد شهدا در اقصی نقاط استان‌های ایران اسلامی پیچید.

مردم ولایی ایران اسلامی خود را حتی شده برای دقایقی به شهدا رساندند و این لحظات فرصتی بود تا ملت بزرگ ایران با شهدای گلگون‌کفن میثاقی دوباره ببندند.

تشییع پیکر مطهر 61 شهید در سرزمین خورشید/ مردم شهید پرور خراسان رضوی حضور گسترده‌ای در مراسم اجتماع فاطمیون داشتند

همزمان با سالگرد شهادت حضرت فاطمه (س)، در عرصه میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی در مشهد با حضور گسترده مردم و مسئولین خراسان رضوی مراسم تشییع 61 شهید جاویدالاثر، مدافع حرم و گمنام دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، صبح امروز همزمان با سالگرد شهادت حضرت فاطمه (س)، در عرصه میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی در مشهد با حضور گسترده مردم و مسئولین خراسان رضوی مراسم تشییع 61 شهید جاویدالاثر، مدافع حرم و گمنام دفاع مقدس برگزار شد.

آسمان مشهد امروز بارانی است، زمین نیز امروز بارانی است، هزاران نفر از مردم شهیدپرور و عزادار در غم شهادت حضرت فطمه (س) آمده‌اند تا در اجتماع فاطمیون شرکت کرده و همه با هم عزاداری کنند، فرقی نمی‌کند، چه سن و سالی داشته باشی، عزاداری برای شهادت حضرت فاطمه (س) کودک، جوان و پیر نمی‌شناسد، همه مسلمان هستند و شیفته اهل بیت (ع)، عرصه میدان شهدا از آغاز امروز یکپارچه سیاه‌پوش شده و مردم که لباس سیاه بر تن دارند، هر لحظه به تعدادشان در این مکان افزوده می‌شود.

باز هم فصل روضه‌ها آمد                                                  بانگ حی علی‌العزا آمد

نام زهرا که بین ما آمد                                                      حال ما بین روضه جا آمد

ورود پیکر شهدا به عرصه میدان شهدا

همه منتظرند، منتظر ورود پیکر مطهر پاک شهدا، همه می‌دانند که دقایقی که می‌گذرد، لحظه به لحظه ورود کامیون‌های حاوی پیکر مطهر شهدا به عرصه میدان شهدای مشهد نزدیک‌تر می‌شوند، ناگهان از یک سوی خیابان، کامیون‌ها می‌آیند و در حالی که پیکر مطهر شهدا را با خود می‌آورند، از میان جمعیت عبور می‌کنند تا به مقصد خود یعنی میدان شهدا برسند.

محبوبه یزدی یکی از بانوانی است که در میان جمعیت ایستاده و اشک در چشمانش حلقه زده، سراغش می‌روم و او بعد از معرفی خود می‌گوید: این لحظه‌ها را نمی‌توان از دست داد، از یک سو عزاداری برای بانویم فاطمه (س)، از سوی دیگر شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدا که بدون هیچ چشم‌داشتی از جان خود گذشتند تا کشور ما امروز امنیت دارد و در منطقه با اقتدار باشد.

لحظه‌های آسمانی و معنوی در مشهد

لحظه‌ها اینک آسمانی است، گویی زمان از حرکت ایستاده است، گویی زمین و آسمان با هم پیوند خورده‌اند، استقبال گسترده مردم از پیکر مطهر شهدا غیرقابل وصف است، نمی‌توان از اشک‌هایی که در چشمان مردم حلقه زده، حرفی نزد، نمی‌توان از گل‌هایی که دست مردم است برای بدرقه پیکر مطهر شهدا سخنی نگفت، نمی‌توان از روضه‌هایی که به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) و مراسم تشییع شهدا در حال پخش است و دل را به لرزه می‌آورد، هیچ نگفت، اما بازهم این لحظات را نمی‌توان با هیچ کلمه‌ای که زیبایی و سوگ عزاداران بهتر بیان کند، توصیف کرد.

احمد پرطان‌لو یکی از شرکت‌کنندگان در این مراسم است که در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، حضور پیکر مطهر شهدا را در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) در مشهد از جمله از لحظات آسمانی و غیرقابل وصف می‌داند و اضافه می‌کند: ما هر چه داریم از برکت وجود شهداست، حضور در این مراسم کمترین کاری است که می‌توانم برای شهدا انجام دهم.

دل من کرده هوای شهدا                                بر لبم هست ثنای شهدا

آن نوایی که ز شور است و شعور                   هست در اوج نوای شهدا

به خدا ذات خدا داند و بس                             عزت و قدر و بهای شهدا

گوشِ دل باز کنید ای مردم                             که بلند است نوای شهدا

کم‌کم بارش باران نیز آغاز می‌شود، هر لحظه جمعیت عزادار به حرم مطهر حرم رضوی نزدیک‌تر می‌شود، قرار است، مراسم پایانی تشییع شهدا و اجتماع فاطمیون در حرم مطهر رضوی برگزار شود، بارش باران اگرچه هر لحظه تندتر می‌شود، اما مراسم همچنان ادامه داارد، پخش نوحه‌ها و روضه‌ها همراه با اشک و گریه جمعیت عزادار همچنان ادامه دارد، خیل زیادی از جمعیت وارد حرم مطهر شده‌اند و هر چه می‌گذرد به لحظه‌های پایانی این مراسم معنوی نزدیک‌تر می‌شویم.

* 6 شهید گمنام در قم تشییع شدند

​مراسم تشییع پیکر پاک 6 شهید گمنام دفاع مقدس پیش از ظهر امروز با حضور خیل عظیم مردم قم از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.

در این مراسم که همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در قم برگزار شد، مردم شهیدپرور و ولایتمدار قم پیکر 6 شهید گمنام دفاع مقدس را تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع کردند

* تشییع 2 شهید گمنام در استان قزوین/شهدای گمنام پلاک گم کرده‌اند؛ مراقب باشیم هویتمان را گم نکنیم

همزمان با شهادت حضرت فاطمه(س) صبح امروز مراسم تشیع پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس تازه تفحص شده با حضور باشکوه و گسترده قشرهای مختلف مردم شهرستان آبیک، ائمه جمعه و مسؤولان اجرایی، نظامی، انتظامی و قضایی و نیروهای مسلح این شهرستان برگزار شد.

* حال و هوای استان مازندران آسمانی شد/ جزئیات تشییع پیکر 12 شهید دفاع مقدس

امروز بار دیگر رایحه خوش شهادت در شهرمان ساری به مشام می‌رسد.

مرکز استان مازندران در سالروز شهادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) میزبان شهدایی است بی‌نام و نشان اما سرافراز که از ارزشمندترین دارایی یک انسان یعنی جان خود در راه وطن گذشتند و آن را در راه دفاع از دین، میهن اسلامی و ناموس خود تقدیم کردند.

شهرستان ساری امروز میزبان قهرمانانی است که شجاعانه در برابر دشمن ایستادگی کردند تا باری دیگر عطر ایثار و شهادت در شهرمان بپیچد و حال و هوای شهر را آسمانی کند.

مراسم تشییع 11 شهید گمنام در ساری با حضور مسؤولان استانی و اقشار مختلف مردم آغاز شده است.

مردم مازندران از روز گذشته میزبان این شهدای سرافراز بوده‌اند،  که این شهدا با حضور گسترده مردم سوادکوه و سوادکوه‌شمالی مورد استقبال قرار گرفتند.

سپس مراسم شب وداع در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) شهرستان قائم‌شهر با حضور مردم شهید پرور برگزار شد.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام با حضور شخصیت‌های مختلف و مردم در ساری از میدان شهدا آغاز و به سمت امازاده یحیی در حال برگزاری است.

خیل عظیم جمعیت اصبح ز پیر و جوان، زن و مرد با حضور در این مراسم تشییع شهدای گمنام نشان دادند که هنوز هم قدر رشادت‌ها و فداکارای‌های فزرندان این مرز و بوم را می‌دانند.

استان بوشهر رنگ و بوی شهدا به خود گرفت

با تشیع 9 شهید گمنام در صبح امروز استان بوشهر رنگ و بوی شهدا به خود گرفت

امروز و در سال‌روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) استان بوشهر رنگ و عطر بوی شهدا را به خود گرفت تا با استقبال و تشییع 12 شهید گمنام دوران دفاع مقدس، بار دیگر با آرمان‌ شهدا، امام شهدا و مقام عظمای ولایت تجدید بیعت و میثاق کنند.

این شهیدان که جوانانی17، 19، 20 ،22، 23، 24، 26، 27 و 30 ساله در هنگام شهادت بودند در مناطق عملیاتی ام‌الرصاص، رمضان، خیبر، شرق بصره، فاو و زبیدات در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمده‌اند.

امروز و از ساعت 8 صبح مردم مسلمان شیعی و سنی بیدخون در شهرستان عسلویه با اتحادی مثال‌زدنی، دو شهید دوران دفاع مقدس را در این منطقه تشیع و به خاک سپردند تا پیام وحدت و اتحاد را به گوش نااهلان برسانند و بگویند که امت مسلمان در کنار هم و برای حفاظت از ایران اسلامی با تمام توان در صحنه هستند.

در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی، دو شهید گمنام با استقبال و تشیع گسترده و به یادماندنی مردم فرهنگ‌دوست شهرستان دشتی در پارک مفتون این شهر به خاک سپرده شد تا این شهرستان میزبان 13 شهید گمنام دوران دفاع مقدس شود.

در شهر بوشهر و از ساعت 9 بامداد پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس از بسیج مرکزی تا مصلی نماز جمعه این شهر بر دستان مردم ولایت‌مدار تشیع شد تا در شرکت صنایع دریایی ایران شعبه بوشهر(صدرا)، دانشکده امام خامنه‌ای و حوزه علمیه برادران به خاک سپرده شود.

از بعد از ظهر امروز و راس ساعت 15 یک شهید دفاع مقدس از گلزار شهدای بهشت سجاد تا حوزه علمیه چهارده معصوم برادران برازجان مرکز شهرستان دشتستان و دو شهید گمنام دیگر از میدان ناخدا تا پارک ساحلی در نخل‌تقی شهرستان عسلویه تشیع و به خاک سپرده می‌شوند.

* خراسان جنوبی؛ به وقت شهدا/ گره خوردن شور فاطمی با شکوه حضور
 
استان خراسان جنوبی در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) میزبان 12 شهید گمنام بود که مردم ولایی این استان با حضور در تشییع این شهدای گلگون‌کفن با شهدا و ولایت میثاقی دوباره بستند؛ مردم آمده بودند تا در روز ماتم یاس نبوی این لاله‌های گمنام را تا آرامگاه ابدی‌شان همراهی کنند.

* تشییع باشکوه پیکر پاک و مطهر 2 شهید گمنام در استان سیستان و بلوچستان

صبح امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) پیکر پاک و مطهر دو شهید گمنام با حضور مردم و مسؤولان در زاهدان تشییع شد.

* استان اصفهان عطر شهدا گرفتند

در سالروز شهادت ام‌ابیها، فاطمه زهرا(س) پیکر دو تن از شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم در شهرهای گلدشت و یزدانشهر بر دستان مردم شهیدپرور این دو شهر تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد

* مراسم تشییع پیکر 12 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در استان مرکزی برگزار شد

صبح امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) مراسم تشییع پیکر شهدای دوران دفاع مقدس با حضور مردم همیشه در صحنه شهرهای مختلف استان مرکزی آغاز شد.

براساس این گزارش، با حضور اقشار مختلف مردم مراسم تشییع پیکر دو شهید در شهرهای غرق آباد، میلاجرد کمیجان، زاویه زرندیه، شهر آستانه شازند، جاورسیان خنداب، توره و هندودر شازند و حوزه علمیه جامعه المصطفی واحد آشتیان برگزار شد.

* حضور پرشور البرزی‌ها در تشییع شهید گمنام 

همزمان با روز شهادت حضرت زهرا (س) پیکر یک شهید گمنام دفاع مقدس با حضور گسترده مردم شهیدپرور، خانواده معظم شهدا و مسئولان مشکین‌دشت تشییع شد.

مراسم بدرقه و وداع شهید گمنام از صبح امروز با حضور جمعیتی اعم از پیر و جوان، زن و مرد، دانشجو و طلبه، خانواده معظم شهدا و مسئولان از بانک ملی مشکین‌دشت شروع شد.

در بین این افراد کسانی حضور داشتند که چشم‌انتظار فرزند، پدر و یا عزیز گمنامشان بودند که سال‌های جنگ آخرین نگاه بر چهره عزیزانشان داشتند.

مردم مشکین‌دشت پیکر مطهر و پاک این شهید والامقام دفاع مقدس را تا آرامگاه وی در پژوهشگاه مواد و انرژی این شهر بدرقه کردند.

امروز بازهم شاهد خلق حماسه‌ای دیگر و تجدید میثاق مردم مشکین‌دشت با آرمان‌های شهدا و امام شهدا بودیم، میثاقی که به جهانیان نشان دهیم سیاست، دین و دفاع از یکدیگر جدا نبوده و کسی قادر به جدائی آن نخواهد بود.

براساس این گزارش این شهید گمنام 16 ساله در منطقه شرق دجله به شهادت رسیده است.

* تشییع 2 شهید با نشان در سالروز بانوی بی‌نشان/ گیلان در عزای فاطمی خون گریست

مردم ولایی و شهیدپرور استان گیلان در شب و روز سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) به سوگ فاطمی نشستند و دو شهید دفاع مقدس را در دو شهر گیلان تشییع کردند.

هم‌زمان با اقامه عزای فاطمی در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در سراسر جهان اسلام، استان گیلان نیز در سوگ عزای فاطمی غرق در عزا و ماتم شد.

در این ایام سراسر حزن و اندوه، گیلان میزبان دو شهید نیز بود. مردم شهرستان تالش امروز پس از 29 سال پیکر ولی‌الله جعفری که یکی از شهدای بی‌نشان بود را در سالروز شهادت بانوی بی‌نشان با دستان پرمهر خود تشییع می‌کنند.

گفتنی است در شهر رشت و سنگر نیز مردم ولایی و شهیدپرور میزبان میهمانی از شهید علیرضا آفرین هستند و وی را تا خانه ابدی در روستایش تشییع و به خاک خواند سپرد.

مقارن شدن تشییع شهدای دفاع مقدس در سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) بیانگر اوج قربت شهدا است و اثبات می‌کند که مادر هر کاری کند فرزندانش می‌آموزند حتی اگر شهید شود.

* کرمانی‌ها امروز میزبان 4 شهید گمنام بودند/ تشییع شهدا در شهرهای نجف‌شهر و زید‌آباد سیرجان

در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و با حضور گسترده مردم، 2 شهید گمنام در نجف‌شهر و 2 شهید گمنام دیگر نیز در شهر زیدآباد سیرجان تشییع و به خاک سپرده شدند.

صبح امروز و در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) مردم نجف‌شهر سیرجان با حضوری گسترده و کم‌نظیر 2 شهید گمنام دفاع مقدس را تشییع و به خاک سپردند.

این شهدا همراه با مراسم عزاداری و مرثیه‌سرایی در بوستان مسکن مهر نجف‌شهر خاکسپاری شدند.

همچنین امروز 2 شهید گمنام در شهر زید‌آباد با حضور گسترده مردم تشییع شدند.

این شهدا نیز پس از مراسم عزاداری و مرثیه‌سرایی در بوستان شهرک امام رضا(ع) زید‌آباد به خاک سپرده شدند.

در حاشیه این مراسم مردم و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سیرجان، شهدا را مایه، عزت، افتخار، سربلندی و اقتدار ملت ایران دانستند و تأکید کردند: همواره در مسیر ولایت، حافظ ارزش‌های اسلامی و پاسدار خون شهدا هستیم و دفاع از نظام اسلامی را در صدر وظایف خود می‌دانیم.

همچنین ظهر امروز در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، مراسم عزاداری و سوگواری با حضور شیفتگان آن حضرت در امامزاده محمد صالح و هیأت عاشقان کربلای شهرستان انار برگزار شد.

تشییع پیکر مطهر سه شهید گمنام با حضور هزاران نفر از خانواده‌های معزز شهدا، بسیجیان، مسؤولان و اقشار مختلف مردم شهرستان انار از امامزاده محمد صالح تا دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. 

در این مراسم باشکوه مردم با سینه‌زنی و عزاداری شهدا را تشییع کردند و سپس یکی از شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد انار و دو شهید دیگر به روستای گلشن و گلستان منتقل و پس از تشییع در این دو روستا به خاک سپرده شدند.

* تشییع پیکر 3 شهید گمنام بر دستان مردم ولایتمدار استان لرستان

صبح امروز پیکر 3 شهید گمنام بر دستان مردم ولایتمدار استان لرستان تشییع و به خک سپرده شد

* عطر شهدای گمنام در آسمان استان خراسان شمالی پیچید

صبح امروز پیکر مطهر 2 شهید گمنام بر دستان مردم ولایتمدار استان خراسان شمالی در دانشگاه پیام نور بجنورد تشییع و به خاک سپرده شد.

* چشم پایتخت ایران به جمال شهدا روشن شد/ تشییع 9 شهید گمنام در استان تهران

پیکرهای مطهر دو شهید زهرایی در شهر بومهن با جلوه‌هایی از شکوه حضور مردم شهرستان پردیس تشییع شد.

حضور نوجوانان، جوانان، پیرمرد، پیرزن، خردسال، دختر و پسر در این مراسم چشم‌نواز بود.

همچنین ظهر امروز در سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا (س)، پیکر مطهر شهید دوران دفاع مقدس «عبدالرضا حیدری» با حضور فرمانده انتظامی غرب استان تهران، مسؤولان و اقشار مختلف مردم در شهر چهاردانگه شهرستان اسلامشهر تشییع شد.

به گزارش فارس، مراسمی نیز تحت عنوان وداع و تشییع دو شهید گمنام که در مناطق سومار و زبیدات به مقام شامخ شهادت نائل شده‌اند، با حضور مردم ولایتمدار وحیدیه در این شهر برگزار شد.

* مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم «سیداحسان میرسیار» در قرچک

مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم «سیداحسان میرسیار» در قرچک در سالروز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا (س) برگزار شد.

مراسم وداع با پیکر پاک شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) سیداحسان میرسیار بعدازظهر امروز با حضور مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور شهرستان قرچک در مصلای بزرگ شهرستان برگزار شد.

سیداحسان میرسیار در 21 بهمن‌ماه سال 94 در عملیات مستشاری و در درگیری با نیروهای داعش در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود که بعد از 24 ماه و 10 روز به آغوش خانواده بازگشته است.

شهرستان قرچک این هفته میزبان دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم بوده که استقبال پرشور مردم و مسؤولان را به همراه داشته است.

در مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم حضرت زینب (س)، مسؤولان و مردم مؤمن و انقلابی حضور داشتند.

به گزارش فارس، مراسم وداع با شهدای گمنام، دفاع مقدس و مدافعان حرم در برخی استانها از جمله اصفهان، آذربایجان شرقی، خوزستان و ... روز گذشته (دوشنبه 30 بهمن‌ماه) برگزار شده بود.

* پیکر شهید قدرت‌الله طحانیان در سمنان تشییع شد

پیکر مطهر شهید گرانقدر قدرت‌الله طحانیان بعد از ظهر امروز روی دستان پرمهر مردم و مسؤولان در سمنان تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر این شهید معزز از معراج شهدا واقع در میدان سعدی سمنان آغاز شد و به سمت امامزاده یحیی (ع) ادامه یافت و در گلزار شهدای این امامزاده به خاک سپرده شد. 

این شهید 18 ساله در عملیات رمضان به فیض شهادت نائل آمد و پیکرش 35 سال بعد به وطن بازگشت؛ امروز مردم سمنان شهید 18 ساله‌ای را که سال‌ها از وطن دور بود تا گلزار شهدا همراهی کردند.

قرائت نماز بر پیکر شهید قدرت‌الله طحانیان توسط آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان انجام شد.

مراسم تذکر این شهید والامقام امشب بعد از نماز مغرب و عشا با حضور اقشار مختلف مردم و مسؤولان در امامزاده یحیی (ع) برگزار می‌شود.

همچنین مراسم سوم و هفتم شهید طحانیان پنج‌شنبه این هفته بعد از نماز مغرب و عشا در گلزار شهدا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز