آخرین اخبار

2. اسفند 1396 - 10:42   |   کد مطلب: 32434
هواپیمای ATR۷۲ متعلق به شرکت آسمان به‌شماره پروازی ۳۷۰۴ روز یکشنبه هفته جاری از فرودگاه مهر‌آباد به‌سمت یاسوج در منطقه دناکوه سمیرم سقوط کرد.

به گزارش ایلام رصد، پرواز ساعت 8 صبح تهران به یاسوج شرکت هواپیمایی آسمان صبح امروز از رادار محو شد. پرواز تهران به یاسوج و بالعکس هر روز انجام می‌شود و مدل این هواپیما ATR است. در پی این اخبار ابتدا مدیرکل روابط‌عمومی هواپیمایی آسمان در این باره اظهار داشت: فعلاً آخرین اخبار این است که این هواپیما از رادار خارج شده و در حال پیگیری موضوع هستیم.

براساس اخبار تکمیلی، این هواپیمای ATR، پنجاه دقیقه پس از پرواز، از صفحه رادار محو شده و تاکنون اثری از هواپیما نیست. این هواپیما حامل 60 مسافر، 2 مهماندار، 2 نفر امنیت پرواز و دو نفر خلبان و کمک خلبان بوده است.

اخبار تکمیلی از چهارمین روز از جست‌وجوی هواپیما‌ی ‌تهران ــ یاسوج را در ادامه می‌خوانید:

09:29| مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از آغاز بارش برف در دنا خبر داد و گفت: وضعیت جوی در ارتفاعات دنا بسیار نامساعد است. با توجه به اینکه به‌دلیل شرایط نامناسب جوی امکان پرواز بالگردها وجود نداشتنیروهای امدادی برای رفتن به محل سقوط هواپیما در ارتفاع 4000 هزار متری اعزام شدند ولی به‌دلیل آغاز بارش برف حرکت به کندی صورت می‌گیرد.

وفایی‌مقدم با بیان اینکه یک ساعت بعد از نیمه‌شب گذشته کار ساماندهی امدادگران انجام شد، افزود: به‌دلیل پیش‌بینی بارش برف و باران بعد از نیمه شب ساماندهی امدادگران برای انتقال زمینی اجساد انجام شد.

09:28| جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: 12 تیم امدادی از گردان تکاور تیپ 48 فتح از سپاه این استان به همراه برخی فرماندهان رده‌های مختلف با هدف حمل اجساد جانباختگان سقوط هواپیما عازم ارتفاعات دنا شدند.

08:08| آغاز چهارمین روز عملیات جستجو، انتقال حرکت به سمت "سی‌سخت"

چهارمین روز عملیات جستجو و انتقال پیکر قربانیان حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج آغاز شد و امروز حرکت از سمت "سی‌سخت" است.

08:07| ادامه عملیات هلال‌احمر در 2 جبهه شمالی و جنوبی؛ افزایش تیم‌های عملیاتی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده قرار است امروز از 2 جبهه شمالی و جنوبی عملیات را ادامه دهیم و امیدوارم با یاری خدا و دعای خیر مردم این عملیات را به پایان برسانیم.

08:06|امکان بارش خفیف در منطقه دناکوه؛ باد ضعیف است

مسئول اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: در حال حاضر آسمان در دناکوه تقریبأ ابری است اما از بعد از ظهر احتمال بارش خفیف وجود دارد.

سومین روز عملیات جستجوی لاشه هواپیمای ATR

22:25/ مهرعلیزاده استاندار اصفهان تعداد آخرین پیکرهایی که پیدا شده را 32 پیکر تا این لحظه عنوان کرد و گفت: به دلیل تاریکی هوا امکان انتقال اجساد وجود نداشت، بالگردها امکان نشستن ندارند و باید به شیوه‌هایی که امدادگران آشنایی دارند، اجساد به داخل هلی‌کوپتر منتقل شود.

22:20/ سلیمی، رئیس امداد و نجات هلال‌احمر خبر کشف 45 پیکر را تکذیب کرد و گفت: آخرین آمار از اجسادی که در کسیه‌ها قرار داده شده 32 جسد است که تعدادی از آن‌ها قابل شناسایی است، هیچ پیکری تاکنون منتقل نشده است.

22:08/ 5 تیم 4 نفره و 6 بالگرد از ارتش، هلال‌احمر و سپاه برای ادامه عملیات و انتقال اجساد در منطقه مستقر شده‌اند و تاکنون هیچ پیکری انتقال داده نشده است.

22:05/ شرفی، مدیرکل حوزه ریاست سازمان هواپیمایی گفت: با حضور گروه 20 نفره از کارشناسان جست‌وجو و شناسایی در روز اول آغاز شد، امروز نیز عکس جعبه سیاه به امدادگران ارائه شده تا بتوانند سریع‌ تر آن را پیدا کنند، تا پیدا کردن همه جسدها و بخش‌های مهم هواپیما در منطقه می‌مانیم.

20:45/ رحیمی، دادستان استان اصفهان گفت: با وجود اینکه حادثه در استان اصفهان بوده اما با هماهنگی انجام گرفته بین دستگاه قضایی اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد، بنا شده به لحاظ سهولت امر و دسترسی راحت‌تر خانواده‌ها به اجساد، پیکرها بعد از انتقال به پایین بلافاصله به پزشکی قانونی یاسوج منتقل شود.(جزئیات بیشتر)

19:53/ خانواده‌های جان‌باختگان هواپیما همچنان در منطقه سقوط حضور دارند، مردم عادی نیز در صحنه حضور داشته که ازدحام گاهی سبب تداخل در انجام عملیات می‌شود.

برخی از مردم منطقه همچون شب‌های گذشته پذیرای خانواده‌های جان‌باختگان هستند.

19:24/ سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: انتقال اجساد هواپیمای تهران یاسوج به فردا موکول شد؛ تکاوران و امدادگران امشب را در دمای منفی 20 درجه سرخواهند کرد، تاکنون 32 جسد پیدا شده است.

18:50/ مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: با تاریکی هوا عملیاتی انجام نمی‌شود. در حال آماده سازی تدارکات لازم برای فردا هستیم. تاکنون پیکری را به پایین منتقل نکرده‌ایم.

18:35/ مسؤولان امداد و نجات مستقر در منطقه سقوط هواپیما تأکید کرده‌اند خانواده‌های جان‌باختگان و ساکنان بومی از رفتن به منطقه سقوط خودداری کنند، دمای هوا در منطقه سقوط کاهش پیدا کرده و در حال حاضر ابری است؛ برخی گروه‌های امدادگر به صورت زمینی در حال عزیمت به سمت ارتفاعات هستند و فردا اول وقت به محل حادثه می‌رسند.

17:50/ امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تکاوران ارتش در کنار سایر نیروهای امدادگر در محل سقوط هواپیما حضور دارند و مشغول عملیات جست‌وجو هستند، تکاوران امشب را در کمپ خواهند گذراند تا فردا عملیات انتقال پیکرها انجام شود.

17:47/ مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: در حال حاضر از هلال‌احمر و ارتش از نیروهای ورزیده و کوهنوردان ماهر، 8 تیم در حدود 40 نفر به منطقه اعزام شده‌اند. امکان فرود بالگرد در محل سقوط و انتقال پیکرها در حال حاضر وجود ندارد، شرایط جوی بسیار آزار دهنده است، ابرها ظاهر شده‌اند و سرما احتمالاً شب به 30 درجه زیر صفر خواهد رسید، ممکن است عملیات انتقال پیکرها چند روز طول بکشد.(جزئیات بیشتر)

17:04/ عملیات تجسس و انتقال پیکرهای جان‌باختگان هواپیما در حالی انجام می‌شود که ابرهای بارشی بر فراز دنا نمایان شده‌اند و این مساله شرایط انتقال پیکرها را سخت می‌کند.

 

 

17:00/ توضیحات جدید سرتیم عملیات هلال‌احمر که برای اولین بار به لاشه هواپیما رسید؛ شرایط برای امدادگران سخت است.

16:45/ کوهنوردان حاضر در محل: پیکرهای 30 تن از سرنشینان هواپیمای مسافربری قابل مشاهده است. پیکر15 تن از جانباختگان قابل شناسایی است.

16:36/ مؤمنی مدیرعامل هلال‌احمر استان اصفهان گفت: چندین گروه به محل حادثه اعزام شدند اما یک گروه 4 نفره به لاشه هواپیما دسترسی پیدا کرده است، در حال هماهنگی بالگرد بعدی هستیم تا در نقطه ایمن فرود بیاید و پیکرها را برگرداند.

16:28/ لاشه هواپیما چند تکه و متلاشی شده است، امدادگران به پیکر جان‌باختگان و لاشه هواپیما رسیده‌اند، بخشی از اجساد قابل شناسایی است و بخشی دیگر قابل شناسایی نیست، تعدادی از اجساد و بخش‌هایی از هواپیما زیر برف هستند.

16:15/ رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: گروه‌های امدادی به پیکر جان باختگان هواپیما رسیدند، تلاش می‌کنیم تا قبل از غروب آفتاب تعدادی از اجساد را منتقل کنیم.

15:58/ سردار فدا جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی، برف سنگین در ارتفاعات و صعب‌العبور بودن منطقه عملیات انتقال پیکرها چند روز زمان می‌برد، لاشه هواپیما به صورت کامل نیست.

15:12/ مسؤول کمیته بررسی سانحه ATR گفت: هواپیمای  ATR شش سال در شیراز زمین‌گیر بود و پس از برجام توانست قطعات لازم را تهیه کند و تجهیز شد، هواپیمای سانحه‌دیده تهران - یاسوج یک عدد ELT داشت و این سیستم تا سال 2021 اعتبار داشته است.

15:03/ به گزارش خبرنگار فارس، بارش بیش از دو متری برف در منطقه سقوط هواپیما در کنار شیب زیاد کار را برای امدادگران سخت کرده است، 200 نفر از نیروهای هلال‌احمر و 80 کوهنورد در حال امدادرسانی هستند، خطر ریزش بهمن به دلیل صدا و باد بالگردها وجود دارد و به همین دلیل هلی برن مشکل به نظر می‌رسد و بهترین راه انتقال زمینی است.

14:34/ تصویری از لاشه هواپیمای آسمان منتشر شد.

 

 

 


 

14:28/ مؤمنی مدیرعامل هلال‌احمر استان اصفهان گفت: نیروهای هلال‌احمر نزدیک لاشه هواپیما هستند، هواپیما به دیواره کوه برخورد کرده و دسترسی به آن بسیار مشکل است، در حال ارزیابی هستیم که اگر بالگرد امکان فرود نداشته باشد در نزدیک‌ترین مکان ممکن کمپ بزنیم، این کمپ در جایی ایجاد می‌شود تا اسکان نسبی باشد و تردد به آسانی صورت بگیرد.

13:56/ پزشکی قانونی اصفهان اعلام کرد: اجساد به احتمال قوی برای شناسایی به استان کهگیلویه و بویر احمد انتقال پیدا می‌کنند.

13:45/ مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با تأکید بر این‌که ادامه عملیات باید بدون بروز حادثه جدیدی پیگیری شود، گفت: در حال حاضر شرایط هوا خوب و آفتابی بوده و شرایط مهیاست و کارها پیش می‌رود، بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی و با تغییرات جوی که پیش‌بینی می‌شود سناریوهای ما تغییر می‌کند و در دفتر فرماندهی عملیات را دنبال می‌کنیم.

13:38/ هلی‌برن نیروهای امدادی هلال احمر در نزدیکی محل سقوط هواپیما انجام شد.

12:58/ مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: با توجه به مساعد نبودن شرایط جوی در محل سقوط هواپیما، امکان فرود بالگردها در منطقه سقوط نیست و نیروها به صورت زمینی در آن‌جا حضور پیدا می‌کنند که به دلیل شدت برف و کولاک در ساعات آینده کار بسیار مشکل خواهد بود، از امروز تا بعد از ظهر فردا با مشکل نامساعد بودن شرایط جوی مواجه هستیم.

12:54/ اولین گروه تکاوران تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش برای تخلیه هواپیما اعزام شدند، شرفی معاون عملیات نیروی زمینی ارتش در این باره گفت: کمبود نیرو نداریم و تعداد نیرویی که لازم است را اعزام خواهیم کرد.

12:29/ بر اساس گزارش میدانی از محل عملیات جست‌وجوی هواپیما، نیروهای امدادی و مردم منتظر شروع عملیات انتقال اجساد هستند.

12:04/ کریمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: موقعیت سقوط بسیار صعب‌العبور است و نیروهای هلال احمر به وسیله بالگرد در نزدیک‌ترین محل به موقعیت سقوط پیاده شده و برای صعود به موقعیت آماده می‌شوند.

پروسه پیدا کردن اجساد طولانی و زمان‌بر است و نیروهای عملیاتی باید به صورت زمینی اجساد را منتقل کنند که 100 درصد با برف و کولاک مواجه می‌شوند.

12:04/ کریمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: موقعیت سقوط بسیار صعب‌العبور است و نیروهای هلال احمر به وسیله بالگرد در نزدیک‌ترین محل به موقعیت سقوط پیاده شده و برای صعود به موقعیت آماده می‌شوند.

پروسه پیدا کردن اجساد طولانی و زمان‌بر است و نیروهای عملیاتی باید به صورت زمینی اجساد را منتقل کنند که 100 درصد با برف و کولاک مواجه می‌شوند.

11:54/ تصویر زیر به عنوان محل احتمالی سقوط هواپیمای ATR آسمان در کوه دنا منتشر شده است.

 

 

 

11:19/ خلبان بالگردی که این هواپیما را مشاهده کرد، دقایقی پیش گفت: امروز و در سومین روز از جست‌وجو برای پیدا‌کردن هواپیما، لاشه آن پیدا شده و آرم آن نیز مشاهده شد.

11:15/ سردار فدا جانشین فرمانده سپاه استان اصفهان گفت: با پرواز مجدد هلی‌کوپتر هوا فضای سپاه، نوک قله کوه پازن پیر در منطقه عمومی پادنای سمیرم استان اصفهان به عنوان محل اصابت شناسایی شد.

11:07/ مؤمنی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان به خبرنگار فارس گفت: به دلیل پراکندگی اجساد هواپیما، همه شعاع نقطه مورد نظر توسط نیروهای عملیاتی هلال احمر به صورت دقیق جست‌وجو می‌شود، کارشناسان شرکت هواپیمایی آسمان برای پیدا کردن جعبه سیاه به نقطه مورد نظر اعزام خواهند شد.

10:44| معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پیداشدن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج در قله نغل از منطقه پازن پیر خبر داد.

10:34| سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مختصات دقیق جغرافیایی محل سقوط را به خبرنگار تسنیم اعلام کرد. لاشه این هواپیما در کوه دنا و در مختصات جغرافیایی NC-4208 و E-514293 قرار دارد.

10:32| با یافتن لاشه هواپیمای تهران- یاسوج همه مسئولان ارشد نظامی، انتظامی و امدادی راهی منطقه سقوط هواپیما شدند. تیم‌های امدادی در حال آماده باش برای اعزام به منطقه سقوط هستند.

نیروهای سپاه و کوهنوردانی که در ارتفاعات قرار دارند اکنون با تغییر مسیر به سمت محل سقوط در حرکت هستند.

10:00/ سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به عملیات جستجوی بالگردهای سپاه گفت: بالگردهای نیروی هوافضایی سپاه صبح امروز لاشه هواپیمای آسمان را ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند.

09:30/ سخنگوس اورژانس اعلام کرد: با توجه به کاهش توده های ابر در ارتفاعات و افزایش میزان دید، امروز احتمال یافتن لاشه هواپیما وجود دارد.

09:00/ محمدسعید شرفی مدیرکل دفتر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از اعزام کماندوهای ارتش به محل سقوط هواپیمای ATR آسمان در سمیرم خبر داد و با اشاره به استقرار یک سری تجهیزات از سوی سپاه گفت:امیدواریم تا قبل از ظهر امروز لاشه هواپیما را پیدا کنیم.

وی اظهار کرد:‌بالگردهای خیلی مجهز و هواپیماهای نقشه‌برداری در حال ورود به منطقه است. همچنین سازمان ارتباطات رادیویی هم یک سری تجهیزات پیدا کردن و شناسایی به منطقه ارسال کرده و اگر قرار باشد لاشه هواپیما پیدا نشود فقط به خاطر بدی آب و هواست.

 

08:57/ وزیر ارتباطات در مطلبی به توضیح درباره ادعای دو تماس شهروندی از یاسوج به یکی از مسافرین پرداخت و گفت: بنا بر اطلاعات تماس ثبت شده، این ادعا صحیح است اما ادعای خبرنگار مذکور مبنی بر ساعت ناپدید شدن صحت ندارد .

همکاران ما با استفاده از تحلیلهای فرکانسی و جهت یابی تلفن همراه مسافرین مورد اشاره، مطابق عکسهای اول و دوم و سوم، منطقه احتمالی سقوط هواپیما را حدس زده‌اند. در عکس چهارم تصاویر دقیق ماهواره‌ای امروز این منطقه که از سازمان فضایی ایران در تعامل با فرانسوی‌ها دریافت شده است را مشاهده می‌کنید، متاسفانه بدلیل ابری بودن منطقه شناسایی میسر نگشته است.

✅ د. با توجه به اینکه امکان عبور امواج از کوه وجود ندارد، تحلیلهای فنی، منطقه قله پازن پیر را به عنوان منطقه احتمالی سقوط تشخیص داده است.

✅ ه. تیمهای پایش فرکانسی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور جهت یابی فرکانسهای رادیویی احتمالی، به منطقه اعزام شده‌اند.
تیمهای فنی و امدادی درگیر با تمام توان و پرتلاش در حال کار برای دستیابی به نشانه‌هایی از هواپیما هستند و البته شرایط محیطی سخت بوده و امکان جستجوی سریع را مشکل کرده است. امیدوارم تلاش همه تیمهای درگیر در صحنه سریعتر به نتیجه برسد.

 

 

دومین روز عملیات جستجوی لاشه هواپیمای ATR

 

14:57/ بالگردها همچنان در حال گشت‌زنی بر فراز منطقه احتمالی سقوط هستند ولی هنوز لاشه یا محل سقوط هواپیما مشاهده نشده است؛ برخی از امدادگران از احتمال پوشیده شدن محل سقوط به دلیل بارش برف خبر دادند.

14:36/ بنا بر اعلام معاون نظارت و بازرسی رئیس کل دادگستری استان اصفهان، تیمی از دادگستری اصفهان در پادنا مستقر شده است، به گفته محمدحسین آقایی با تشکیل پرونده قضایی این حادثه تحقیقات مقدماتی از شاهدان عینی محلی، نماینده هواپیمایی جمهوری اسلامی، کارشناس حوادث هوایی و نماینده شرکت هواپیمایی آسمان توسط بازپرس ویژه انجام شده است.

14:07/ محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان به همراه حسن رحیمی دادستان اصفهان، در جلسه ستاد مدیریت بحران منطقه در حال بررسی اقدامات انجام شده هستند.

 

 

14:06/ بر اساس اعلام شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در منطقه عملیات ریزش کوه صورت نگرفته و بالگردها نیز در حال فعالیت در منطقه هستند.

13:59/ در خصوص ریزش بهمن به نیروهای امدادی حاضر در ارتفاعات هشدار داده شده اما تاکنون حادثه‌ای مبنی بر ریزش بهمن رخ نداده است.

13:40/ شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در گفت‌وگو با فارس گفت: در حال بررسی اخبار منتشر شده درباره پیدا شدن لاشه هواپیما هستیم فعلاً نمی‌توانم این خبر را تأیید کنم.

13:37/ کریمی معاون امداد و نجات هلال احمر اصفهان و فرمانده میدان حادثه سقوط هواپیما گفت: بالگرد به منطقه‌ای که ادعا شده لاشه وجود دارد، اعزام شد.

13:36/ مؤمنی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: اخبار منتشر شده درباره پیدا شدن لاشه هواپیما در محدوده نقل و دنگزلوی پادنا صرفاً مشاهدات یک نفر بوده و قطعی نیست.

12:32/ جعفر گوهرگانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به افزایش پروازها، پیش‌بینی 10 هزار لیتر سوخت بالگرد در محل را داشتیم و آن‌هایی که از یاسوج پرواز می‌کنند نیز در همان فرودگاه سوخت‌گیری می‌کنند، مواد خوراکی و آب آشامیدنی مورد نیاز برای همه تیم‌های امدادی را داشتیم که باید از مردم منطقه به دلیل مهمان نوازی و همکاری با نیروهای امدادی تشکر کرد.

12:25/ محمدسعید شرفی مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی در جسه اضطراری اظهار داشت: 500 عکس توسط پهپادها گرفته شده که در آنها هیچ اثری از لاشه احتمالی هواپیما نیست؛ تا کنون 14 سورتی پرواز انجام شده است.

12:25/ مرتضی سلیمی معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در جلسه اضطراری برای یافتن هواپیما از پاکسازی 70 درصد دنای شمالی خبر داد و  بیان داشت: در تجسس‌ها از دو خلبان باتجربه استفاده شده اما تاکنون هیچ خبری از لاشه هواپیما پیدا نکردیم.

12:14/ استاندار اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه امکان تصویربرداری پهپادها از محل سقوط هواپیما وجود ندارد، گفت: پهپادهای متعددی نیز در حال تصویربرداری از محدوده‌های مورد نظر هستند که البته به دلیل مه‌آلودی هوا امکان تصویربرداری پهپادها از محل سقوط هواپیما وجود ندارد.

12:04/ محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان به منطقه پادنای سمیرم به منظور  بررسی اقدامات انجام شده و هماهنگی بیشتر نیروهای عمل کننده می‌رود.

12:01/ گزارش خبرنگاران اعزامی به منطقه حادثه سقوط هواپیما: وضعیت جوی نامناسب است.

11:50/ عباس آخوندی لحظاتی پیش وارد منطقه پادنا محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج شد.

 

 

 

11:43/ جواد فصیحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سمیرم با اشاره به اینکه از دقایقی پیش شرایط جوی منطقه دنا مساعدتر شده و بالگردها به حرکت درآمدند، گفت: نیروهای سپاه و بسیج در قالب 5 یگان در محدوده احتمالی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج در حال جست‌وجو هستند.

11:30/ خواهران منصوریان ووشوکاران کشورمان نیز در منطقه سقوط هواپیما حاضر شده‌اند.

 

 

11:29/ مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت: در حال حاضر 200 کوهنورد روی کوه‌ها، 10 پهپاد و 3 هلی‌کوپتر نیز از آسمان در حال رصد منطقه وقوع سانحه ATR هستند و اگر یک ماه هم جست‌وجو زمان ببرد، تا لاشه هواپیما یافت نشود در منطقه می‌مانیم.

11:23/ مدیرعامل آتش‌نشانی یاسوج گفت: پس از جست‌و‌جوی 4 ساعته در سرما و باد شدید منطقه هیچ‌گونه اثری از لاشه هواپیما مشاهده نشد که تا حصول نتیجه در منطقه باقی خواهیم ماند.

11:20/ عباس آخوندی که برای بررسی حادثه سقوط هواپیما به یاسوج سفر کرده در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تا این لحظه وضعیت سقوط هواپیمای تهران- یاسوج در ابهام کامل است؛ منتظر گزارش ستاد بررسی سوانح هستیم.

11:13/ بر اساس اعلام حاضران در صحنه، لاشه هواپیما در مناطق احتمالی سقوط پیدا نشده، نیروهای امدادی همه‌جا را گشته‌اند و احتمال می‌رود هواپیما اصلاً در این مناطق سقوط نکرده باشد، نیروهای امدادی در حال عزیمت به منطقه‌ای معروف به «بازندپیر» هستند.

10:58/ وزیر راه و شهرسازی به همراه رحمت‌اله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها از طریق بالگرد به سمت محدوده سقوط هواپیما حرکت کرد، خبرنگاران اعزام‌شده نیز از راه میان‌بر در حال نزدیک شدن به محدوده سقوط هواپیما هستند، امام جمعه و نماینده مردم سمیرم در مجلس نیز در منطقه حضور دارند.

10:57/ 2 فروند بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از استان‌های فارس و بوشهر وارد محدوده سقوط هواپیمای تهران-یاسوج شد.

10:36/ محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی که از روز گذشته در منطقه پادنای سمیرم حضور دارد دقایقی پیش وارد منطقه کنگزلی از توابع بخش پادنا شد و گفت: امیدوارم هر چه زودتر با کمک نیروهای امدادی بتوانیم برای تسلای بازماندگان خبری جدید داشته باشیم.

10:32/ بر اساس گزارش خبرنگار اعزامی فارس به محل حادثه تجسس تا ارتفاعات زیر 3 هزار متر صورت گرفته و احتمال پیدا شدن لاشه هواپیما در ارتفاعات بالای 3 هزار متر دامنه کوه دنا وجود دارد.

10:28/ مردم در مقابل بخشداری دناکوه تجمع کرده و در انتظار دریافت خبری از هواپیما هستند.

 

 

10:23/ عملیات تیم امدادی هلال‌احمر در هلیکوپتر اعزامی به منطقه حادثه

 

 

 

 

10:21/ مدیرعامل هلال احمر استان اصفهان گفت: قرار بوده از هلال‌احمر دو بالگرد بیاید، بالگرد اول مستقر شده اما بالگرد دوم در حالی که به منطقه نزدیک شده بود به دلیل شرایط نامساعد جوی مجبور به بازگشت شد، با بهتر شدن وضعیت هوا این بالگرد نیز به عملیات جست‌وجو اضافه می‌شود.

10:21/ نیروهای مستقر در کمپ اولیه در دامنه کوه دنا در حال پشتیبانی نیروهای عملیاتی و مدیریت تردد خانواده‌های داغ‌دار مسافران پرواز تهران- یاسوج هستند.

پرواز بالگردهای سازمان اورژانس کشور بر فراز رشته کوه دنا
 

سازمان اورژانس کشور در رشته کوه دنا به دنبال یافتن اثری از هواپیمای سقوط کرده یاسوج – تهران هستند.

 

انجام آزمایشات ژنتیک از خانواده مسافران پرواز تهران _ یاسوج
 

امینی مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از خانواده جانباختگان سقوط هواپیما پرواز 3704 خواست برای انجام آزمایشات ژنتیک به این سازمان مراجعه کنند.

 

عملیات تجسس به کندی صورت می‌گیرد/هنوز اثری از لاشه هواپیما نیست
 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: عملیات تجسس برای یافتن لاشه هواپیما به کُندی صورت می‌گیرد.

 

 جعفرزاده افزود اثری از لاشه هواپیما هنوز یافت نشده است.

 

شرایط برای ادامه فعالیت بالگردهای اورژانس دشوار است
 

روابط عمومی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: لحظه به لحظه بر توده های پرفشار ارتفاعات دنا افزوده می شود و به همین دلیل شرایط برای ادامه فعالیت بالگردهای اورژانس دشوار است.

 

اعزام 26 تیم با پشتیبانی 3 بالگرد به نقاط سقوط احتمالی
 

رئیس ستاد مدیریت بحران استان اصفهان گفت: از ساعات اولیه صبح 26 تیم با پشتیبانی 3 بالگرد به منطقه اعزام شدند.

شیشه‌فروش اظهار کرد: جلسه مدیریت بحران صبح امروز در بخشداری دنا برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

وزیر راه و شهرسازی عازم یاسوج شد
 

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز جهت بررسی آخرین وضعیت سانحه هواپیمای شرکت آسمان عازم یاسوج شد.

 

اعزام بالگرد هلال احمر به منطقه پادنا/ تمرکز جست‌وجوها حوالی روستای «نقل»
 

مؤمنی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: از ساعت 5:30 صبح امروز 75 نفر از نیروهای نجاتگر و تیم کوهستان در قالب 15 گروه به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: بالگرد به منطقه اعزام شده تا امکان انتقال نیروها به وجود بیاید، در برخی مناطق همچنان به دلیل شرایط نامساعد جوی امکان پرواز نیست اما برخی مناطق این امکان وجود دارد.

مؤمنی ادامه داد: عملیات جست‌وجو از منطقه بیده شروع شده و روستای کهنگان را نیز کامل گشت‌زنی کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کارشناسان احتمال سقوط هواپیما را در این منطقه بیشتر می‌دانند،به همین دلیل در حال حاضر نیروها فعلا بیشتر اطراف روستای نقل در حال جست‌وجو هستند .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز