آخرین اخبار

4. اسفند 1396 - 16:47   |   کد مطلب: 32473
امام‌جمعه ایلام گفت: اهانت به جایگاه مقدس و تریبون نماز جمعه، اهانت به امام راحل (ره) و رهبری انقلاب است.

به گزارش ایلام رصد، حجت‌الاسلام و المسلیمن "محمدنقی لطفی"، امام جمعه ایلام، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در اجتماع عظیم مردم آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب در این دیدار بیانات مهمی ایراد فرمودند که ما باید نسبت به این بیانات اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار راجع به آفت‌های انقلاب و آسیب‌هایی که برای انقلاب ضرر و خسران دارند بر 3 عنوان تاکید داشتند که اعتماد به بیگانگان، اشرافی‌گری و بی توجهی به مستضعفان از جمله آنها هستند.

وی با اشاره به اینکه در رژیم گذشته این 3 آفت را در حاکمیت رژیم پهلوی چه پدر و چه پسر دیدیم، اضافه کرد: بارزترین آنها در دوران پهلوی، اعتماد به بیگانگان بود به طوری که آنها در ابعاد مختلف در امور داخلی ایران دخالت داشتند که به نوبه خود قابل بحث و بررسی است.

لطفی با تاکید بر اینکه اعتماد به بیگانگان در اداره حکومت با نسخه‌های آنها، یک خطر بسیار بزرگ است، عنوان کرد: اعتماد به بیگانه یعنی تبعیت محض از راهکارهای بیگانگان در حل مسایل داخلی که متاسفانه سند 2030 نمونه الگوپذیری از بیگانگان در آموزش و پرورش بود و یا می‌توان گفت که اعتماد به بیگانه نادیده گرفتن عزت و اقتدار ملی است به عنوان مثال بحث موشکی، نماد اقتدار ماست که اگر در چنین مولفه‌هایی به بیگانگان متکی شدیم خطر آفرین خواهد بود.

امام‌جمعه ایلام با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، اشرافی‌گری را خطر بزرگی برای مسئولین دانست و گفت: بی توجهی به مستضعفان یک خطر بزرگ است، اکثریت مردم کاستی‌هایی در درآمد دارند، در نظام مدیریت ما دست رانت‌خواران و حقوق بگیران نجومی چرا باید باز باشد و هیچ توجهی به قشرهای کم درآمد نداشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه چند مسئله وجود دارد که اخیرا برخی‌ها به آنها تکیه کرده‌اند که برای استان ما در ابعاد مختلف خطرآفرین است، اظهار کرد: دست‌های پنهانی در پشت این جریان وجود دارد که این مسایل را مدیریت می‌کند و طراحی دقیقی هم داشته‌اند که یکی از عوامل مهم در این فتنه اخیر، اصلاح‌طلبان افراطی هستند. خیال نکنند که دیده نمی‌شوند.

لطفی یادآور شد: آنها آمده‌اند که در کنار این جریانی با شعار گفتمان امام و رهبری، دستی بر آتش دارند و دامن می‌زنند. آنها افرادی هستند که نه امام و نه انقلاب و نه نظام را قبول دارند، آنها در قتنه‌های مختلف از 76 گرفته تا حوادث اخیر حضور داشته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام ادامه داد: این جریان، عرفانی قلابی است، فرقه‌های ضاله، بهائیت، وهابیت و بعد هم عرفان‌های تقلبی، اینها همگی ساخته و پرداخته نظام سلطه است که اخیرا عرفان‌های کاذب و تقلبی را هم فعال کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در حوزه‌های علمیه نیز حضور دارند، افزود: دشمن در جامعه ما در تلاش است تا مخصوصا جوانان و طلبه‌های جوان را جذب کنند. باید مراقب بود چرا که آدم‌های شیاد و راهزن در کمین نشته‌اند تا جوانان پاک دامن را وارد جریان خود کنند.

لطفی با بیان اینکه یکی از مسایلی که اخیرا در جریان حواشی‌ها می‌بینیم این است که نام امام راحل (ره) را مطرح کرده‌اند، اضافه کرد: اینها می‌گویند که مقام عرفانی امام‌خمینی(ره) از مقام حضرت ابراهیم خلیل‌الله بالاتر است و یا اینکه مقام عرفانی امام‌خمینی (ره) از موسی کلیم‌الله بیشتر است، این بزرگترین توهین به امام راحل (ره) است.

امام‌جمعه ایلام تاکید کرد: مقام عرفانی امام (ره) از این دو پیامبر صاحب شریعت و اولوالعزم بالاتر نیست. نباید فراموش کرد که ابراهیم (ع) 2 ویژگی دارد هم پدر انبیاء بنی اسرائیل است و هم پدر آخرین رسول خداست. نباید با این حرف‌ها به امام جفا کرد.

وی ادامه داد: هیچ فرقی بین عرفان‌های تقلبی و شیعه انگلیسی بودن وجود ندارد، دشمن با دست‌های پنهان و واسطه‌های مختلف این جریانات را اداره می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام با اشاره به ظهور فرقه غلات در دوران حضرت امیر (ع) که ایشان را خدا می‌دانستند، گفت: در دوران حضرت امیر (ع) عده‌ای تحت عنوان فرقه غلات (غالیان) می‌گفتند که حضرت علی (ع) خداست و تا زمان امام حسن‌عسگری (ع) نیز وجود داشتند که در حقیقت برای تخریب جایگاه امامان معصوم (ع) بود.

لطفی با تاکید بر اینکه دشمن همواره و همه زمان از امام‌خمینی (ره) شکست خورده است، تصریح کرد: حالا با نام امام، علیه امام شده‌اند.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه چند استان داریم که متشکل از ایلات و طوایف مختلف هستند و ایلام نیز متشکل از طوایف مختلفی است که از سالیان گذشته در کنار هم زندگی کرده‌اند، گفت: دشمنان تلاش کردند بین این ایل‌ها اختلاف بیندازند که در سال 58 بین دو ایل از این استان با هم اختلافی پیش آمد که با حضور آیت‌الله حیدری ایلامی مدیریت شد و الان در کنار هم هستند و در دوران جنگ تحمیلی نیز در کنار هم برای این مرز و بوم ایستادند و خون دادند.

وی اظهار کرد: مردم ایلام هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد که 8 سال جنگ تحمیلی و ایستادن در برابر دشمن برای دفاع از خاک و ناموس بود. الان برخی‌ها می‌گویند امام‌جمعه ایلام ماشین 500 میلیونی سوار می‌شود در حالی که برخی از زنان ایلامی تن فروشی می‌کنند. در طول تاریخ استان ایلام این طور اهانتی به مردم ایلام نشده است. نباید به ناموس مردم توهین کرد.تهمت‌هایی که اخیرا زده شده به شخص من نیست بلکه به جایگاه نماز جمعه است. این آقا می‌گوید امام‌جمعه ایلام، جلاد و تبهکار است و همچنین رشوه‌خوار و فرعون صفت است. یعنی رهبری یک جلاد خون آشام را به عنوان نماینده انتخاب کرده است. این موارد اهانت به رهبری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: این افراد کلاس‌های عرفانی تشکیل می‌دهند، توصیه می‌کنم اگر به دنبال عرفان ناب هستید از کلاس‌های علما و اساتید برجسته بهره ببرید. به این مرید و مراد بازی‌ها خودتان را آلوده نکنید. در برخی از مساجد کلاس‌های زیرزمینی دارند. این مسیر شما به بیراهه خواهد رفت.

امام‌جمعه ایلام با بیان اینکه اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان در ایلام مسئولی دارد که گفته خط قرمز اتحادیه انجمن‌ها، امام جمعه و استاندار است. چون زاویه دارند، تشریح کرد: اینها با جذب جوانان می‌خواهند آنها را منحرف و فریب دهند. از همین جا به مسئول کشوری اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی دانش آموزان اعلام می‌کنم که این اتحادیه در ایلام به بیراهه می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه تریبون نماز جمعه یک سنگر مستحکم است، گفت: 40 سال از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد، هجمه‌هایی به این تریبون شده الان در ایلام هم حمله‌ای صورت گرفته، برخی‌ها به دنبال تخریب آن هستند. باید بدانید که به میدان مین آمده‌اید. این سنگر هم نفوذ ناپذیر است و هم شکست ناپذیر، شما عددی نیستید که بخواهید به این سنگر بی‌احترامی کنید. این محراب است. به این تریبون نزدیک نشوید، این سنگر هست تا زمانی که اسلام هست. تا زمانی که نظام هست.

لطفی با بیان این بیت شعر که «من از بیگانگان هرگز ننالم  که با من هر چه کرد آن آشنا کرد»، ادامه داد: در این جا باید یادی کنیم از زنده یاد حاج رمضان بختی که از مبارزان سختکوش دوران انقلاب بود که علیرغم سختی‌ها و شکنجه‌های ساواک هرگز دست از مبارزه و حرکت در مسیر امام‌خمینی (ره) برنداشت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز