آخرین اخبار

16. اسفند 1396 - 7:58   |   کد مطلب: 32576
جانشین انتظامی استان خبر داد:
کاهش 5 درصدی خودکشی در ایلام
جانشین انتظامی استان از کاهش 5 درصدی خودکشی در استان ایلام خبر داد

به گزارش ایلام رصد، سرهنگ "حسن کاظمی"جانشین انتظامی استان در همایش بزرگ خشونت؛ علل، پیامدها و راهکارهای مقابله با آن اظهار کرد: سرقت‌های خشن نسبت به سال گذشته در ایلام با کاهش ۸۸ درصدی همراه بوده است .

وی گفت: طی سال جاری نزاع فردی در ایلام با افزایش ۶۰ درصدی و نزاع های دسته جمعی با کاهش ۱۱ درصدی همراه بوده است .

کاظمی با اشاره به اینکه وقوع قتل با سلاح گرم ۸ درصد کاهش یافته است، افزود: میزان آمار خودکشی ۵ درصد کاهش یافته است .

وی از افزایش ۴۳ درصدی وقوع قتل در سال ۹۶ در استان نام برد و گفت: متاسفانه علاوه بر این شاهد افزایش ۱۱۰ درصدی قتل با سلاح سرد در استان بوده ایم .

کاظمی در ادامه این نشست با اشاره به اینکه نیروی انتظامی قطعا رجوع به صاحب نظران ،معتمدین وبزرگان طوایف را یکی از راه های حل معضلات اجتماعی می داند گفت:ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم که برای بزرگان وریش سفیدان ارزش بسیاری قائل هستیم .

جانشین انتظامی استان در پایان اضافه کرد: تعامل و مشارکت سازمان های و نهادها و ارگان های دولتی در اجرای طرح‌های انتظامی عامل موفقیت این نیرو در استان ایلام بوده که جا دارد از این تعامل مثبت و مشارکت قدردانی و تشکر کنیم.

«یداله کسائی» معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هم در این نشست، اظهار کرد: پیشگیری زمانی مثمر ثمر خواهد بوده که زمان و هزینه صرف شود آنگاه نتیجه مطلوبی خواهد داشت .

وی گفت: تامین امنیت پایدار از مهمترین ارکان ثبات و سلامت نظام اجتماعی و سیاسی هر کشور محسوب می شود که برای حفظ آن باید از کودکی، نوجوانی و جوانی به آینده سازانمان آموزش های لازم را ارائه بدهیم .

کسائی اضافه کرد: خشونت به عنوان رفتاری آزار دهنده، پدیده ای است که روابط سالم اجتماعی را متزلزل ساخته و بعضا از بین می‌برد .

وی گفت: اولین علت خشونت پایین بودن آستانه تحمل افراد می باشد که باعث به وجود آمدن جرائم خشن می شود .

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام در ادامه بالا بردن آستانه تحمل در افراد را از مهارت های زندگی دانست و گفت: با آموزش های لازم و تقویت ارتباط اجتماعی می توان به این مهم دست یافت .

وی به نقش پر اهمیت بزرگان ، ریش سفیدان و متنفذین در حل اختلافات و درگیرهای قومی و قبیله‌ای اشاره و خواستار حمایت و تقویت این قشر عظیم شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز