آخرین اخبار

16. اسفند 1396 - 8:29   |   کد مطلب: 32578
یادواره شهدای مدافعان حرم به همت حوزه بسیج دانشجویی شهید آوینی در دانشگاه آزاد اسلامی ایلام برگزار شد.

به گزارش ایلام رصد، "آیت الله احد خوئی"، از شاگردان علامه حسن زاده آملی و از اساتید برجسته اخلاق در حوزه علمیه در یادواره  شهدای مدافعان حرم که به همت حوزه بسیج دانشجویی شهید آوینی برگزار شد، گفت: شهدا قربانی مذهب خود و قربانی قرآن خدا می شوند.

وی با اشاره به آیات نورانی سوره حمد را گفت: پیامبر(ص) فرمودند از افتخارات من است که این سوره بر من نازل شده است.

آیت الله خوئی اضافه کرد: تفکر کنید در پس و پیش این ایات که به چه علت اول ایاک نعبد و بعد ایاک نستعین آمده است، این یعنی انسان بدون استعانت رب العالمین نمیتواند عبادت کند.

وی افزود: قران ما چه کتابی است که شهدا فدای این کتاب عظیم شدند، ایاک نعبد مرحله خطاب است اما پس از این مراحل دعا است.خداوندا ما را به راه مستقیم هدایت کن اما راه کسانی که در این راه شهید شدند.
 
این استاد اخلاق در ادامه اضافه کرد: شهدا برای پاسداری و حراست از اسلام سرها داده اند، راه باکری ها و حججی ها  همچنان ادامه دارد دنیا بداند این کتاب ما کتابی مادی و زمینی نیست بلکه اسمانی است و این یکی از ویژگی های منحصر به فرد است.
 
وی با بیان اینکه ویژگی دوم قران، ماندگاری ان تا روز قیامت است، تصریح کرد:دشمنان کور خوانده اند که بر علیه قران علم به پا می کنید، کسانی که کاریکاتور پیامبر را کشیدند باید بدانند پیامبر با این کارها از بین نمیرود. ایا می شود خورشید اسمان را خاموش کنیم؟ محال است، پیامبر ما خورشید ملکوت است.
 
آیت الله خویی اضافه کرد:سومین ویژگی قران این است که تابحال خیلی از دانشمندان خواستند تناقضات قران را بیان کنند اما قران ما همانند دانه های تسبیح به هم وصل است.باید پرواز کنیم و از حقایق قران سر دراوریم چرا که شهدای ما فدای این کتاب شده اند.
 
وی گفت:بارها بنده به اقای شهید باکری گفتم شما به اذربایجان برنمیگردید، اما این شهید گفت تا زنده است باکری منطقه ان اهواز است !شنیدیم یکی از شهدا خمپاره خورده است و دست و پایش قطع بود اما ناله ای که برمیخواست از او این بود که ای سالار شهیدان یا اباعبدالله، السلام علیک یا اباعبدالله.شهید محمد رضا شفیعی پس از اسیری یک هفته به شهادت رسید اما پس از یکماه سالم مانده بود،صدام دستور داد که مواد شیمیایی روی ان بریزید تا پوسیده شود پس از ده روز که زیر اهک مامد مجددا دیدند جنازه تازه است.در بیابان دفن شد پس از 16 سال تفحص مجدد دیدند جنازه باز هم سالم است.
 
این استاد برجسته اخلاق یادآور شد:حججی کسی بود که در هیئتی در اصفهان تا ساعت2شب خدمت میکرد و میگفت کارهای سخت را به من بدهید و کارهای بنده را ویترینی نکنید بگذارید همان پشت ویترین بمانم و به انجا رسید که اسارت را از علی اکبر گرفت، تکیه کلام شهیدان بود که در راه اسلام فقط باید سر داد.
 در پایان مراسم از روح الله کریمی از کارکنان دانشگاه و مدافعان حرم تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز