آخرین اخبار

20. اسفند 1396 - 8:14   |   کد مطلب: 32585
گویا اداره ی فرهنگ و ارشاد(اسلامی) که نظارت کم او به کنسرت ها عیان است،نظارت خاصی بر نمایشگاه های داخلی خودش نیز ندارد و شاهد انتشار عکس ها و نقاشی هایی با محتوای غیر اخلاقی و مستهجن نیز هستیم!

به گزارش ایلام رصد، بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام، باصدور بیانیه ای ضمن مطالبه گری از مسئولان گلایه خودرا از اوضاع فرهنگی حاکم بر استان ابراز داشته است که متن بیانیه به شرح زیراست:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ و هنر یک ملت،تجلی سطح اندیشه،تفکر و شخصیت آن ملت و بیانگر میزان رشد تمدنی می باشد. برنامه های فرهنگی_هنری از قبیل برگزاری تئاتر، نمایشگاه عکس و نقاشی،نمایشگاه کتاب، کنسرت ها، نمایش فیلم های سینمایی و... فرصتی برای تولید شور ونشاط اجتماعی،افزایش همدلی و صمیمیت بین مردم، لذت بردن از ظرافت های روحی هنرمندان، گذراندن اوقات فراغت در روزهای پرمشغله میباشد و نیز میتوان با استفاده از آنها در جهت فرهنگ سازی صحیح و مبارزه با آسیب های اجتماعی قدم برداشت.

متاسفانه با سوءمدیریت هایی که در فضای فرهنگ و هنر موجود است،موانعی بر سر راه پیشرفت فرهنگی جامعه و بهبود فضای محیط های هنری ایجاد شده است و همین فضا مشکلاتی برای خانواده هایی که قصد شرکت در کنسرت ها،سالن های سینما،نمایشگاه ها و جشنواره ها را دارند به وجود آورده است.

بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام بر آن شد که در بیانیه ای نگرانی خود را از اوضاع کنونی اعلام و مطالباتی را نیز از مسئولان امر داشته باشد.

مشکلات زیرساختی در ایلام متاسفانه حاصلی جز آسیب های فرهنگی و اجتماعی نداشته است. فرهنگسرای ایلام که در ورودی شهر کلنگ زنی شده است،سالهای سال نیمه کاره رها شده و کسی همت چندانی برای بهره برداری از آن را ندارد. حال اینکه چرا در آن محل فرهنگسرا ایجاد شده است خود جای سوال است!
نبود مکانی مناسب برای برگزاری مراسمات،کنسرت های در شأن مردم، و همچنین همایش های بزرگ کشوری و بین المللی در ایلام به معضلی تبدیل شده است که به عزت ایلام عزیز خدشه وارد کرده است.

این کمبودها موجب شده است که نمایشگاه کتاب را در انبارهای ذخیره غلات برگزار کنند و کنسرت ها را در سالن ورزشی با صندلی های اجاره ای.

در برگزاری کنسرت ها به علت مشکلات ورود و خروج به سالن ها شاهد متاذی شدن سالن ها و مخاطبین برنامه ها هستیم.
فرمالیته شدن تحویل بلیط با هجوم عده ای و راه یافتن به سالن بدون بلیط،ساختن بلیط های تقلبی، مشاهده ی نزاع های دسته جمعی از حواشی ورود به کنسرت هاست و در آخر نیز باید شاهد مشکلات فراوان در برقراری نظم تا پاسی از شب برای زحمت کشان نیروی انتظامی باشیم.

اما متاسفانه قطار مشکلات فقط در این ایستگاه ها توقف نکرده است بلکه باید اضافه کرد که نبود نظارت کافی،کنسرت ها را به محلی برای رقاصی و لاابالی گری عده‌ای تبدیل کرده است!
چرا کنسرتی که می تواند با هنرمندی یک هنرمند و با حضور خانواده ها و مردم عزیز ایلام مزین شود به اینجا کشیده میشود؟ هرچند که وضعیت موسیقی لهوی اکنون در کشور غلبه دارد! و خبری از موسیقی های حماسه ساز و روح نواز به گوش نمی رسد.
گویا اداره ی فرهنگ و ارشاد(اسلامی) که نظارت کم او به کنسرت ها عیان است،نظارت خاصی بر نمایشگاه های داخلی خودش نیز ندارد و شاهد انتشار عکس ها و نقاشی هایی با محتوای غیر اخلاقی و مستهجن نیز هستیم!
نظام اسلامی موظف است جلوی حرام عیان بایستد!کسانی که در این نظام به نان و نوایی رسیده اند،نباید ترویج کننده ی فرهنگ غربی با سوءاستفاده از قدرت خود باشند!

حاشا که فضای بسته ی استان ایلام در این سال ها،چندان مجالی به نقدهای با پشتوانه ی اجتماعی نداده است و باید اعلام کرد که بیداری و هوشیاری لازم است و باید جلوی اعمال و رفتار برخی ایستاد و با مطالبه گری های به حق اجتماعی، فرهنگی،سیاسی و اقتصادی برای رسیدن به نقطه ای مطلوب در استان تلاش کرد.

از معاونت عمرانی استاندار و شهردار محترم مطالبه ی مکانی در شان مردم ایلام برای برگزاری مراسمات با ظرفیت مناسب جمعیت ایلام را داریم.

همچنین از امام جمعه ی ایلام به عنوان مسئول شورای فرهنگ عمومی خواستاریم که به دبیر این شورا یعنی اداره کل فرهنگ و ارشاد(اسلامی) تذکری جدی بدهند.

از شورای امر به معروف و نهی از منکر استان درخواست داریم که تصمیمی در خور شأن این اسم اتخاذ نماید. استان ایلام دارای مردمی متعهد و شهید پرور است و نسبت به آرمان ها و ارزش های اسلامی حساسیت دارند،بنابراین انتظار میرود شورای امر به معروف و نهی از منکر استان جهت پیشگیری از بروز ناهنجاری های اخلاقی،توهین به ارزش ها و اشاعه فحشا و نیز در برخورد با حرمت شکنان و مروجان بی حیایی به مسئولیت خویش عمل نماید.

همچنین در آخر نسبت به نفوذی که توسط سکاندارن،در عرصه فرهنگ و هنر استان در حال پیشروی است،هشدار می دهیم و از مسئولان مربوطه درخواست میکنیم که فضای فرهنگی استان را با دقت بیشتری بررسی کرده و با جریان نفوذ مقابله نمایند.

رونوشت:
1. نماینده ی ولی فقیه در استان ایلام
2. مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری ایلام
3. معاونت عمرانی استاندار ایلام
4. شهردار محترم شهر ایلام
5. فرماندهی سپاه امیرالمومنین ع استان ایلام
6. اداره کل اطلاعات استان ایلام
7. فرماندهی انتظامی استان ایلام
8. مدیرکل فرهنگ و ارشاد(اسلامی) ایلام

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز