آخرین اخبار

22. اسفند 1396 - 8:03   |   کد مطلب: 32593
مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری سیب، باحضور مادر شهیدان والامقام مرتضی علیرضا و مرتضی ساده میری(هلتی) در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

به گزارش ایلام رصد، با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، مسئولان استانی، اساتید، کارکنان و دانشجویان، آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری سیب در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

دکتر "محمد نوذری" معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در این برنامه ضمن تقدیر از بانیان و برگزارکنندگان جشنواره اظهار کرد: فردای ایران اسلامی و توسعه در ابعاد و زمینه های گوناگون، مرهون تلاش و پشتکار جوانان و دانشجویان است.

وی ادامه داد: دانشجویان به عنوان قشر فعال و پویای کشور برای رفع مشکلات حوزه های مختلف احساس دین و وظیفه کنند زیرا پیشرفت و بالندگی ایران اسلامی در گرو کارایی و مسئولیت پذیری قشر جوان و تحصیلکرده می‌باشد.

وی قدردانی از والدین، اساتید و معلمان را از مهمترین وظایف هر فردی در طول دوران زندگی برشمرد و ابراز کرد: آموختن علم، دانش و اخلاق از این عزیزان باید همواره با قدرشناسی همراه باشد چرا که این عناوین در دین مبین اسلام از قداست ویژه ای برخوردارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در ادامه با ابراز خرسندی از حضور خود در این جشنواره اظهار داشت: دوران جوانی و دانشجویی، فرصت های طلایی هستند که باید قدرشان را دانست و دانشجویان از این زمان بهترین استفاده را در جهت علم اندوزی و کسب مهارت ببرند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، حضور مادر شهیدان والامقام مرتضی و علیرضا ساده میری در آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری سیب را اقدامی معنوی و شایسته توسط دست اندرکاران آن عنوان کرد و گفت: اگر امروز امنیت و آرامش در جامعه حاکم است، به برکت خون شهدا و ایثارگری های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است.

 نوذری در خاتمه سخنان خود خطاب به دانشجویان یادآور شد: شما دانشجویان در راستای رفع مشکلات و مسیر رشد و تعالی استان، در تمامی زمینه‌ها مسئولان و دست‌اندرکاران را یاری نمایید چرا که همدلی و همراهی همگانی به توسعه و بالندگی ختم می شود.

 حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر هاشمی" مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و سایر عوامل اجرایی در راستای اجرای مطلوب جشنواره سیب اظهار داشت: حضور مادر شهیدان ساده میری یکی از اتفاق های مثبت و ارزشمندی است که توسط معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی انجام شده و امیدواریم که فکر، اندیشه، قدم، قلم و اعمال همه ما در مسیر اهداف شهدا باشد.

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره با ماهیت فرهنگی هنری آن رااقدامی قابل تقدیر و ماندگار دانست وافزود: این گونه اقدامات فرهنگی و معنوی، در ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، استقامت و صبر و بردباری در جامعه نقشی مهم دارد.

حجت الاسلام هاشمی، افزود: وجود فاطمه الزهرا(س) منشأ فرهنگ ایثار، شهادت، حقیقت طلبی و تجلی همه نیکی های نظام هستی می باشند. تلاش و کوشش همه شرکت‌کنندگان در جشنواره و دست‌اندرکاران و بانیان آن به جهت پاسداشت ارزش‌ها، از طریق هنر و آنچه که در حوزه فرهنگ قابل صیانت و پاسداری است، تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم در سایه آموزش‌های قرآنی، نظام اسلامی و رفتارهای انسانی بتوانیم در مسیر کمال انسانی گام برداریم.

در حاشیه این جشنواره معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیر مقدم به معاون استاندار، مسئولان استانی، اساتید، کارکنان و دانشجویان اظهار کرد: جشنواره فرهنگی هنری سیب به همت مجموعه معاونت فرهنگی دانشجویی و حمایت مسئولان دانشگاه در گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شده است.

 دکتر روح الله استاک با بیان اینکه استقبال شرکت‌کنندگان از این جشنواره نشانگر موفقیت در تحقق اهداف و برنامه های مربوطه می‌باشد، گفت: در این جشنواره از تعداد 73 اثر برتر و برگزیده در سه گروه اساتید، کارکنان و دانشجویان با حضور مسئولان استانی، دانشگاهی، کارکنان و دانشجویان تقدیر به عمل آمد.

وی ادامه داد: آثار برگزیده این جشنواره در حوزه‌های هنرهای تجسمی در بخش ادبی شامل شعر کلاسیک، شعر نو، شعر طنز، نثر طنز، ترانه و داستان کوتاه و همچنین در بخش هنری شامل خوشنویسی نستعلیق، خوشنویسی شکسته نستعلیق، نقاشی خط، کاریکاتور، پوستر و بخش‌های دیگر همچون عکاسی، نمایشنامه‌نویسی، فیلم کوتاه، تئاتر، استندآپ کمدی، خوانندگی پاپ، آواز ایرانی و گروه نوازی سنتی بوده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ابراز کرد: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد شور و نشاط در بین مجموعه کارکنان و دانشجویان دانشگاه، شناسایی استعدادهای فرهنگی هنری در حوزه سلامت و استفاده از فرهنگ و هنر در ارائه خدمات حوزه سلامت به مردم استان بوده است.

گفتنی است که نقطه عطف مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری سیب، حضور مادر شهیدان والامقام مرتضی علیرضا و مرتضی ساده میری(هلتی) بود که با اهدا لوح و تندیس جشنواره به وی از سوی معاون سیاسی امنیتی استاندار و مسئولان استانی، یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس گرامی داشته شد.

 همچنین در بخش دیگری از این آیین اختتامیه، موسیقی سنتی محلی توسط هنرمند محبوب استاد فرج علیپور اجرا گردید که با استقبال حاضران مواجه شد.

 در پایان این مراسم نیز از آثار برتر و برگزیده جشنواره با حضور مسئولان استانی، دانشگاهی، کارکنان و دانشجویان تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز