آخرین اخبار

5. فروردين 1397 - 0:50   |   کد مطلب: 32613
شورای حقوق بشر سازمان ملل نشست سالیانه خود را با تصویب ۵ قطعنامه علیه اقدامات رژیم صهیونیستی ضد فلسطینیان به پایان برد.

به گزارش ایلام رصد، در ادامه انتقاد‌ها و محکوم کردن‌های بین‌المللی رژیم صهیونیستی، شورای حقوق بشر سازمان ملل ۵ قطعنامه علیه این رژیم تصویب کرد.

نشست سالیانه شورای حقوق بشر سازمان ملل، در پایان نشست روز جمعه خود، با تصویب ۵ قطعنامه به اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، این ۵ قطعنامه توسط کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی تحت بند هفتم شورای حقوق بشر به این نهاد حقوق بشری بین‌المللی ارائه شده بود؛ بندی که خواستار ارائه گزارش مداوم درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری است.

طبق این بند، هر زمان شورای حقوق بشر نشستی برگزار کند، باید گزارشی درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری فلسطین قرائت و منتشر شود.

این اقدام در حالی انجام شده که بهمن ماه سال گذشته این شورا گزارشی درباره ۲۰۶ شرکت مرتبط با شهرک‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی منتشر کرد؛ اقدامی که اعتراض شدید واشنگتن و تل‌آویو را موجب شد.

۱۴۳ شرکت از این شرکت‌ها در رژیم صهیونیستی یا شهرک‌های غیرقانونی آن و ۲۲ شرکت در آمریکا مستقر هستند. شرکت‌هایی از ۱۹ کشور دیگر هم هستند که سهم آلمان ۷ و سهم هلند ۵ شرکت اعلام شد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل در اقدام تازه خود علاوه بر انتقاد شدید از مواضع رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، حمایت خود را از تشکیل کشور مستقل فلسطینی اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز