آخرین اخبار

21. فروردين 1397 - 18:20   |   کد مطلب: 32633
مدیر حوزه‌های علمیه استان ایلام گفت: رسانه‌ها باید تمام ظرفیت‌ها برای حمایت از تولیدات ایرانی را بکار گیرند و نباید حمایت از کالای ایرانی در حد شعار باقی بماند.

به گزارش ایلام رصد، حجت‌السلام و المسلمین «وعد مرادبیگی» در جلسه شورای معاونین حوزه علمیه ایلام با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی یک تکلیف است، اظهار کرد: وظیفه ما حمایت، تشویق و ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی است

مدیر حوزه‌های علمیه استان ایلام با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید تمام ظرفیت خود را برای حمایت از تولیدات ایرانی بکار گیرند و نباید حمایت از کالای ایرانی در حد شعار باقی بماند، افزود: نقش دولت در ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی که کیفیت و قیمت مناسبی نسبت به کالاهای مشابه خارجی داشته باشد، راهبردی است و برای این امر باید از تولید کننده حمایت شود و نرخ تعرفه واردات افزایش یابد تا قیمت کالای وارداتی دارای مشابه داخلی نسبت به کالای ایرانی برابر یا گران‌تر باشد .

وی با بیان اینکه ترغیب مردم، فرهنگ سازی و جلب اعتماد مردم به کالای ایرانی و حمایت کامل تولید کننده کالای با کیفیت از وظایفی است که دولت برای تحقق شعار سال باید انجام دهد، تصریح کرد: دولت باید از واردات کالاهای قاچاق جلوگیری کند. مقام معظم رهبری فرمودند «واردات کالای قاچاق سم مهلک برای کشور است و باعث تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری در جامعه می‌شود».

مرادبیگی به وظایف طلاب و روحانیون در تحقق شعال سال اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی و تشویق مردم به خرید کالاهای ایرانی از مهمترین وظایف حوزویان در این عرصه است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ما باید قدردان مفاخر و بزرگانی که برای تعالی دین در این استان زحمت فراوان کشیده‌اند باشیم، گفت: در آینده نزدیک بزرگداشت مرحوم آیت‌الله محمدی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مصلحی برگزار خواهد شد .

مدیر حوزه علمیه ایلام در پایان با تقدیر از تلاش‌ها و خدمات حجت‌الاسلام «یونس گلی» معاون سابق تهذیب و تربیت حوزه استان که عهده دار سمت معاونت امور طلاب و دانش آموختگان شده است، حجت‌الاسلام «بهرام عقابی» را به عنوان سرپرست این معاونت معرفی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز