آخرین اخبار

4. ارديبهشت 1397 - 18:17   |   کد مطلب: 32647
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خبرداد:
فعالیت 9 بیمارستان با 439 پزشک در سطح استان
همتی با بیان اینکه 9 بیمارستان و 5 دانشکده در استان فعالیت دارند،گفت: 63 مرکز بهداشتی درمانی، 39 پایگاه امداد شهری و بین جاده‌ای و 1 اورژانس هوایی در حال ارائه خدمت در استان به مردم هستند.

به گزارش ایلام رصد،
دکتر همتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام حدود 6 هزار نفر نیرو دارد که این تعداد بالای نیرو همه نوع توقعی در آن وجود دارد ولی آنچه برای ما مهم است حفظ سلامت مردم است و سلامت مردم نه سیاسی است و نه کار سیاسی را می‌طلبد.
رئیس دانشگاه علوم پزشی ایلام تاکید کرد: زمانی می‌توانیم سلامتی مردم را تامین کنیم که به دور از حاشیه‌ها خدمات خود را ارائه کنیم، این روند را از روزهای آغازین مسئولیت خود دنبال کرده‌ام و تا آخرین لحظه ادامه خواهم داد. افرادی هم که تفکرات و گرایشات مختلف دارند فقط از کارکرد آنها در حوزه سلامت بهره‌مند خواهیم شد و نه دوست داریم از دیدگاه سیاسی آنها بهره‌مند شویم و نه دوست داریم این دیدگاه خود را در عرصه عمل پیاده کنند؛ مسیر غایی ما حفظ سلامت مردم است.
همتی با بیان اینکه 10 شبکه بهداشتی درمانی، 9 بیمارستان و 5 دانشکده در استان فعالیت دارند، گفت: 63 مرکز بهداشتی درمانی، 39 پایگاه امداد شهری و بین جاده‌ای و 1 اورژانس هوایی در حال ارائه خدمت در استان به مردم هستند.
وی با اشاره به مزیت‌های اجرای طرح تحول سلامت اظهار کرد: طرح تحول سلامت مورد تایید کل نظام و باعث توزیع بهینه امکانات شده است و تقریبا در کلیه وسائل مورد استفاده اتاق عمل و بخش‌ها امکانات ما به روز شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه از 165 میلیارد تومان کسری دانشگاه توانسته‌ایم 90 میلیارد آن را از بخش‌های بیمه‌ای، مساعدت‌های سازمان برنامه و خود وزیر پرداخت کنیم، افزود: امسال 63 پروژه ساختمانی داریم که 80 میلیارد تومان اعتبار این پروژه‌هاست و با توجه به حجم مالی زیاد پروژه‌ها به منظور به نتیجه رساندن آنها برای هر شهرستان یکی از معاونین دانشگاه را به عنوان معین انتخاب کرده‌ایم تا تنگناهای احتمالی را با کمک فرمانداران و شهرداران رفع کنند.
وی در خصوص مشکلات بیمارستان شهدای زاگرس ایلام گفت: این بیمارستان حتی متعلق به تامین اجتماعی هم نیست بلکه مستقل و متعلق به بخش خصوصی تامین اجتماعی است، مدیریت این مجموعه باید در ابتدا تمهیدات لازم را می‌اندیشید در حالی که هیچ نیروی متخصصی را جذب نکرده‌اند، مدیریت قبلی دانشگاه علوم پزشکی استان عضو هیئت مدیره آن بیمارستان است و با آنها همکاری می‌کرد اما مشکل این است که پزشکی که تمام وقت جغرافیایی یک منطقه هست، حق کار در بخش غیر بیمارستانی را ندارد.
همتی افزود: این امر قانون است و حتی وزیر هم صراحتا برای آن نامه زده است با این وجود دانشگاه علوم پزشکی در بخش غیر 2K به آنها کمک می‌کند و لیست‌های مربوطه را هم به آنها داده ایم و اگر فعال نیستند ایراد به خود آنها برمی‌گردد چون ما نیروی آنها را بعد از جلسه‌ای که با حضور وزیر کار برگزار شد تامین کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به خرید ساختمان دانشکده دندانپزشکی در دوره ریاست قبلی دانشگاه گفت: ریاست قبلی دانشگاه برای خرید این ساختمان حتما ملاحظاتی از جمله جلوگیری از انحلال این دانشکده داشته است ولی اگر من بودم به سمت خرید این ملک نمی رفتم.
وی عنوان کرد: برای خرید این ملک 18/1 میلیارد تومان هزینه شده و کل مبلغ خرید آن را وام گرفته اند که 10 میلیارد تومان به اصل وام اضافه شده و ماهیانه600 میلیون تومان قسط آن پرداخت می شود.
همتی با اشاره به ساماندهی خوابگاه های دانشجویی بیان کرد: در راستای کاهش مشکلات خوابگاهی مجوز ساخت یک باب خوابگاه چهارصد نفره خواهران در داخل پردیس دانشگاهی گرفته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز