آخرین اخبار

16. ارديبهشت 1397 - 13:11   |   کد مطلب: 32662
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج از برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان ایلام در سال آینده خبرداد .

به گزارش ایلام رصد، سردار «احمد حق‌طلب» در نشست هماهنگی برگزاری کنگره با بیان اینکه کنگره گرامیداشت شهدا در سال آینده علاوه بر ایلام در 4 استان دیگر نیز برگزار می‌شود، اظهار کرد: استان‌های بوشهر، اردبیل، کردستان و اصفهان نیز در سال آینده کنگره شهدا را برگزار خواهند کرد .

حق طلب گفت: جدول برگزاری کنگره‌ها در سال جاری نیز با استان‌های کرمان، قزوین، البرز، خراسان جنوبی و هرمزگان بسته شده و به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شده است .

«قاسم سلیمانی‌دشتکی» استاندار ایلام نیز در این نشست گفت: باید آثار 8 سال دفاع مقدس را حفظ و به نسل بعدی انتقال دهیم تا علاوه بر اینکه از فراموشی آنها جلوگیری کنیم، مانع تحریف آنها شویم .

وی برگزاری کنگره‌های شهدا، ترویج وصیتنامه‌ها و گفتار شهدا و خانواده‌ها و همرزمان شهدا را از را‌ه‌های انتقال آثار و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل  بعد عنوان و تأکید کرد: همکاری تمامی دوایر دولتی، عمومی، نیمه دولتی و مردم برای برگزاری این کنگره در ایلام ضروری است .

استاندار ایلام یکی از دلایل عدم برگزاری کنگره‌های شهدا را هزینه‌های برگزاری آن عنوان و اظهار کرد: دوایر دولتی باید امکانات سخت افزاری خود را جهت به حداقل رساندن هزینه‌های کنگره به میدان بیاورند؛ تقسیم کار صورت گیرد و فرماندهی، برنامه و هزینه‌ها متمرکز باشد .

سلیمانی به تجربه برگزاری کنگره در زمان تصدی استانداری چهار محال و بختیاری اشاره و عنوان کرد:  دعوت‌ها برای کنگره باید فراگیر و آثار ی که در کنگره ارائه خواهد شد ارزشمند و دارای قابلیت موزه‌ای باشد .  

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز