پربیننده ها

آخرین اخبار

4. مهر 1397 - 11:01   |   کد مطلب: 32787
فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام:
نقش برجسته و اثرگذار زنان از محوری ترین موضوعات دفاع مقدس است
سردارحسینی گفت: نقش زنان در انقلاب اسلامی برجسته ، گویا و اثر گذار بوده است.

به گزارش ایلام رصد،
سردار حسینی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان در همایش سفیران فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: مراسم به عنوان تجلیل از ایثارگری های جامعه بزرگ زنان مومنه سلحشور استان که خلق حماسه داشته اندبرگزار شده است.

وی گفت: نقش زنان در انقلاب اسلامی برجسته ، گویا و اثر گذار بود ، دوشادوش مردان انقلابی در مبارزه با رژیم ستم شاهی حضور داشتند و به تبع آن در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی بسیار محوری و موثر عمل کردند.

حسینی افزود: در دوران دفاع مقدس باز هم نقش زنان ما برگرفته از الگوی زینبی قابل تجلیل و ارج نهادن است به نحوی که هم در عرصه نبرد حضور یافته اند و هم در اسارت گاه های رژیم بعث رژیم را به عقب نشینی وادار نموده اند ، از طرفی با حضور در پشت جبهه ، بیمارستان ها و ... اقدامات ارزنده ای داشته اند.

فرمانده سپاه استان تصریح کرد: در ایلام فرزندان این آب و خاک در جبهه بودند ، شهرها مورد حمله هوایی قرار میگرفتند اما شیرزنان خود تماما خانواده را اداره میکردند و عدم حضور پدر خانواده را احساس نمیکردند.

وی با بیان اینکه مجاهدت زنان انقلابی و مومنه در ردیف شیرمردان این استان بوده، اضافه کرد: زنان این مرز و بوم در نبود مردانشان هیچگاه ابراز عجز و ناتوانی نکرده اند و در برابر مشکلات تسلیم نشدند و مشکلات خانواده را به دوش کشیدند.

سردار حسینی بیان داشت: نقش آفرینی زنان موضوع محوری جمهوری اسلامی است و نقش آنان در هر زمینه ای در دفاع مقدس پایینتر از مردان نبوده است.

این فرمانده نظامی اظهار داشت: هر کدام از حوادثی که در حین جنگ اتفاق افتاد می توانست نظامی را ساقط کند اما این موضوع متوجه حال نظام اسلامی نمی شد.

وی در ادامه گفت: از برنامه های راهبردی دشمن جنگ روانی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی است که پیروزی در این عرصه نیز با اعتقاد به خدا حاصل می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز