پربیننده ها

آخرین اخبار

8. مهر 1397 - 10:11   |   کد مطلب: 32799
نماینده ایلام در مجلس گفت: در موسم اربعین حدود 3 میلیون زائر وارد ایلام می‌شوند و یکی از زیرساخت‌های لازم و مهم برای این سفر راه است.

به گزارش ایلام رصد، "سلام امینی"، نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت زیرساخت‌های ایلام برای راهپیمایی اربعین، گفت: مرز مهران اصلی‌ترین و پرترددترین مرز زمینی بین ایران و عراق برای سفر زائران اربعین است و تهیه زیرساخت‌ها برای این همایش عظیم و ملی پروسه‌ای طولانی مدت بوده و به سرمایه‌گذاری و زمان زیادی نیاز دارد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول در مجلس شورای اسلامی افزود: زائران معمولا از استان ایلام و شهرستان مهران به سبب آنکه کمترین فاصله به عتبات عالیات را نسبت به سایر نقاط مرزی دارد تردد می‌کنند در نتیجه زوار بیشترین مسیر را در ایران حضور دارند. در واقع مرز مهران به عنوان امن‌ترین و نزدیک‌ترین مرز زمینی کشور و به گونه‌ای دروازه عتبات و عالیات محسوب می‌شود.

در موسم اربعین حدود 3 میلیون زائر وارد ایلام می‌شوند

وی بیان کرد: در موسم اربعین حدود 3 میلیون زائر وارد ایلام می‌شوند و یکی از زیرساخت‌های لازم و مهم برای این سفر راه است؛ بخش عمده‌ای از مسیر 90 کیلومتری ایلام تا مهران دو بانده شده، البته زمانی که با ترافیک سنگین در این مسیر مواجه می‌شویم یک مسیر دیگر نیز به نام ایلام-  ملکشاهی و مهران برای تردد زوار وجود دارد که درحال بازسازی و به سازی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در برگزاری همایش اربعین تمامی ارگان‌ها از جمله وزاتخانه‌های آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، شهرداری تهران و... همکاری‌های بسیاری انجام می دهند، اظهار کرد: بایستی تمامی مسئولان برای ساماندهی وضعیت راه‌های ایلام و مهران وارد عمل شوند چراکه برگزاری درست، دقیق و منظم اربعین آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امینی با بیان اینکه فرودگاه استان ایلام نسبت به سال گذشته مجهزتر شده است، ادامه داد: از آنجا که کشورهای بسیاری در همایش اربعین شرکت می‌کنند تعداد پروازهای بین المللی فرودگاه ایلام افزایش پیدا کرده است.

زیرساخت‌های ایلام برای خدمات رسانی به زوار اربعین تا حدودی آماده است

این نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های ایلام برای خدمات رسانی به زوار اربعین تا حدودی آماده بوده اما نیاز است این زیرساخت‌ها به منظور خدمات‌رسانی بهتر تقویت شود البته در گذشته مشکلاتی در مورد اسکان زائران و ایستگاه صلواتی وجود داشت اما تلاش می‌شود این مشکلات  تا حدودی رفع شده و نگرانی زیادی در این رابطه وجود ندارد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکانات و سرویس بهداشتی‌های بسیاری در مسیر، داخل شهر ایلام و مهران ساخته شده است، تاکید کرد: برای امنیت و ساماندهی پارکینگ‌ها اقدامات مناسبی نظیر فنس‌گذاری انجام گرفته  و برای هریک از آنها مسئول و نگهبان انتخاب شده است تا درصورتی که زائران با ماشین شخصی وارد ایلام می‌شوند دغدغه‌ای در خصوص پارکینگ مطمئن برای اتومبیل خود نداشته باشند./

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز