آخرین اخبار

7. بهمن 1397 - 16:07   |   کد مطلب: 33056
مسئول سازمان بسیج اساتید استان ایلام خبرداد:
ایجاد اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات در استان ایلام
ملکی گفت: بسیج اساتید در صدد است با ایجاد اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات که از جمله نیازهای اساسی و کلیدی برای بهره گیری از تفکر و اندیشه صاحب نظران، اساتید و نخبگان علمی در زمینه تدوین برنامه ها و برنامه ریزی های علمی است در مسیر توسعه استان گام نهد.

دکتر "محمد ملکی" مسئول سازمان بسیج اساتید استان ایلام در گفتگو با خبرنگار ایلام رصد، اظهار داشت: دستیابی به دانشگاه مسئله محور و کارآفرین از اقتضائات ایران امروز در چهل سالگی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان ایلام در راستای اجتماعی سازی ساحت علم و نیازهای جامعه، رویکرد حل المسایلی شدن کانون های استادی در دانشگاه ها را راهنمای عمل خود قرار داده  و کمک به حل مسائل جامعه را از وظایف اصلی خود می داند تا در کنار آحاد مردم به پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی کمک نماید.

ملکی تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی، مسیرهای ارتباطی با کشور عراق و ظرفیت تردد زوار عتبات عالیات و نیز جاذبه های فرهنگی، مذهبی و طبیعی و بسیاری ظرفیت های دیگر ضرورت مطالعات علمی در این حوزه را نشان می دهد.

مسئول سازمان بسیج اساتیئ استان ایلام، اضافه کرد: حضور میلیون ها زائر عاشق از کشورهای مختلف از طریق پایانه شهر مهران به سمت کربلای معلی و حرکت گسترده و مستمر هموطنان در اقصی نقاط کشور به عتبات عالیات بویژه شرکت در کنگره عظیم اربعین حسینی، شرایطی را ایجاب می کند تا از تمام ظرفیت ها برای تسهیل در عملیات اجرایی آن استفاده نمود.

وییادآورشد: پدیده جهانی اربعین حامل مهم ترین فرصت های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برای استان ایلام است و می تواند مسیر توسعه استان را بیش از پیش باز نماید.

ملکی  با بیان اینکه مرز مهران بواسطه قابلیت های آن می تواند حتی به دروازه ارتباط ایران با مدیترانه تبدیل شود، اظهارداشت: ایلام به دلیل نزدیکی به عتبات، طبیعت زیبا و آثار تاریخی فراوان می تواند به قطب گردشگری مذهبی، طبیعی و تاریخی کشور تبدیل شود.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان ایلام، تاکید کرد: این سازمان در صدد است با ایجاد اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات  که از جمله نیازهای اساسی و کلیدی برای بهره گیری از تفکر و اندیشه صاحب نظران، اساتید و نخبگان علمی در زمینه تدوین برنامه ها و برنامه ریزی های علمی است در مسیر توسعه استان گام نهد.

ملکی اذعان داشت: اهداف بسیج اساتید استان ایلام از راه اندازی و تشکیل اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات این است که ضمن مشارکت با مراکز علمی و دانشگاهی و استفاده از حضور شخصیت های برجسته علمی از ظرفیت عظیم اساتید دانشگاه، و نقش مؤثر آنان در این عرصه استفاده نماید.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز