آخرین اخبار

11. بهمن 1397 - 0:03   |   کد مطلب: 33064
رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: پارک علم و فناوری نماد تلاش‌های جوانان نخبه و نوآور ایلامی در توسعه فناوری در استان ایلام است.

به گزارش ایلام رصد،  "کامران طاهر پور" رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام در نشست شورای اداری استان اظهار داشت: درحال حاضر در پارک علم و فناوری استان ایلام و مرکز رشد جامع آن 51 شرکت و 55 هسته فناور مستقر هستند.

وی افزود: پارک علم و فناوری دارای 10 شرکت دانش بنیان و 80 محصول فناورانه است که 60 دستگاه آن تجاری سازی شده است و 21 محصول از این تعداد دانش بنیان هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام با بیان اینکه پارک علم و فناوری، نماد تلاش‌های شبانه روزی جوانان نوآور و نخبه ایلامی در توسعه فناوری در استان است، خاطرنشان کرد: میزان اشتغال‌زایی شرکت‌های فناور پارک ایلام، 691 نفر اشتغال‌زایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بوده است.

وی با اشاره به میزان حمایت مالی پارک علم و فناوری از هسته‌ها و شرکت‌های دانش بنیان بیان کرد: پارک علم و فناوری استان ایلام در مجموع اعتباری بالغ بر 21 میلیارد ریال در حمایت از هسته‌ها و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک پرداخت کرده است.

طاهر پور به ظرفیت مناسب شرکت‌های دانش بنیان استان در حوزه صادرات اشاره و خاطرنشان کرد: مجموع فروش شرکت‌های پارک علم و فناوری در این مدت بیش از 94 میلیارد و گردش مالی این شرکت ها بالغ بر 131 میلیارد ریال بوده است.

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز در این جلسه اظهار داشت: ایلام دارای ظرفیت‌های خدادادی عظیمی است که باید نگاهی فرابخشی به آنها داشت چرا که امروز یکی از عوامل بازدارنده توسعه در استان موازی کاری و بخشی نگری در ارتباط با این ظرفیت ها است.

وی افزود: برای پیشبرد کارها در هر حوزه‌ای نیازمند مشارکت همگانی و ایجاد هم افزایی هستیم و در این راه توسعه شرکت های دانش بنیان باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار ایلام تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان باید در راستای حل مشکلات محیط زیست و جنگل و مراتع ورود کرده و تمهیدات لازم برای تشکیل شرکت‌های دانش بنیان در راستای فرآوری گیاهان دارویی در استان دیده شود.

وی ضمن بیان تاثیرات شرکت‌های دانش بنیان بر رونق کسب و کار در کشور، یادآور شد: شرکت های دانش‌بنیان و فناور استان باید برای حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال راهکار علمی ارائه کنند تا ثروت ناشی از دانش جایگزین ثروت نفت شود.

سلیمانی دشتکی گفت: پارک علم و فناوری استان ایلام، باید از طریق رسانه‌های مجازی، و صداوسیما به معرفی شرکت‌های دانش بنیان پرداخته و برای جذب افراد به عرصه فناوری استان اقدام کنند.

در ادامه این جلسه مدیران عامل شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان ایلام به بیان فهرستی از مشکلات و چالش های شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک ایلام پرداختند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز