آخرین اخبار

16. بهمن 1397 - 16:48   |   کد مطلب: 33066
تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری ايلام و دانشگاه جامع علمي و كاربردي استان امضا شد.

به گزارش ایلام رصد؛ تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری ايلام و دانشگاه جامع علمي و كاربردي استان امضا شد.
کامران طاهر پور رییس پارک علم و فناوری استان ایلام در جلسه امضا تفاهم نامه همکاری گفت: همکاری مراکز دانشگاهی باپارک علم و فناوری در راستای راه اندازی کانون هاي شکوفایی، خلاقیت و نوآوری  در شهرستان هاي استان ايلام و ایجاد ارتباط علمی و فناوری در راستای ارتقای سطح مبادلات علمی و پژوهشی و فناوری بسیار اثرگذار خواهد بود.
وی افزود: مفاد این تفاهم نامه همکاری متناسب با توانمندی ها و فرصت های موجود بین پارک علم و فناوری ايلام و دانشگاه جامع علمي و كاربردي واحد ايلام تنظیم شده است.
رئیس پارك علم و فناوري استان ايلام تصریح کرد: راه اندازی کانون هاي شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در شهرستان هاي مستعد استان ايلام با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی به منظور حمایت از صاحبان ایده، شرکت های فناور و مؤسسات نوپا در کلیه حوزه های فناوري انجام می شود.
وی اضافه کرد: در قالب کانون های شکوفایی خلاقیت و نوآوری بسترسازی لازم برای فعالیت های کارآفرینانه دانش محور متناسب با توانمندی ها و فرصت های موجود امکان پذیر است.
رییس پارک علم و فناوری استان ایلام خاطرنشان کرد: آماده شدن زیر ساخت‌های لازم برای ارتقای کانون هاي شکوفایی، خلاقیت و نوآوری به مراکز رشد شهرستاني، زمینه سازی برای ارتقاء کمی و کیفی تولیدات و فناوری های نوین و افزایش توان رقابتی در بازار فروش، بستر سازی لازم برای فعالیت های نوآوری متناسب با پتانسیل های موجود در شهرستان ها از دیگر محاسن راه اندازی کانون های شکوفایی خلاقیت و نوآوری است.
طاهرپور اظهار داشت: با امضا این تفاهم نامه استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی موجود از سوی طرفین، همکاری در برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و همایش های علمی و کارگاه های آموزشی مشترک؛ همکاری در جهت آماده سازی دانشجویان برای ورود به مرحله ایجاد کسب و کار دانش بنیان، همکاری در برگزاری دوره های کارآفرینی، تجاری سازی، بازاریابی و استارت آپ های تخصصی در استان فراهم می شود.
رییس پارک علم و فناوری استان ایلام افزود: به منظور پیشبرد اهداف تفاهم نامه و اجرای تعهدات طرفین کمیته راهبردی متشکل از نمایندگان تام الاختیار تشکیل و این کمیته مسئول پیشبرد برنامه ها و نظارت بر حسن انجام کار خواهد بود.
وی یادآور شد: اين تفاهم نامه به مدت 3 سال اعتبار داشته و با توافق طرفين قابل تمديد مي باشد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز