آخرین اخبار

21. بهمن 1397 - 22:59   |   کد مطلب: 33067
بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام از اقشار مختلف مردم و جامعه دانشگاهی استان برای حضور در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن دعوت کرد.

به گزارش ایلام رصد؛ بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و ورود به پنجمین دهه از انقلاب با صدور بیانیه ای از مردم برای راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن دعوت کرد.
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ
ﻭ ﻫﻤﺎﻧﺎ ﻣﺎ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺗﻮﺭﺍﺕ ﺩﺭ ﺯﺑﻮﺭ ﻧﻮﺷﺘﻴﻢ ﻛﻪ ﺯﻣﻴﻦ ﺭﺍ ﺑﻨﺪﮔﺎﻥ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﻣﺎ ﺑﻪ ﻣﻴﺮﺍﺙ ﻣﻰ ﺑﺮﻧﺪ . انبیاء / 105

وعده الهی در انقلاب اسلامی محقق گردید، ملت ایران با رهبری مردی که خمینی نام داشت، حماسه ای آفرید که حماسه قرن نام گرفت. نظام سلطنتی و استبدادی واژگون شد و جمهوری اسلامی از خاک ستم دیده ایران و خون لاله های مظلوم وطن روییدن گرفت. انقلاب نقطه عطفی شد برای مردم کره زمین، که در میان تفسیر های پوچ و بی روح فلسفه بافان از انسان بی خبر ، برای آنها معنی به ارمغان آورده بود. انقلاب در پیکره بی جان زمان نفخه روح اللهی دمید و مسیح در قامت روح الله موسوی خمینی به یاری بشر آمد. ولایت خمینی تحقق یافت تا مردم را به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برساند، عدالت اجتماعی را بنیان نهد و ملت را از ظلم استعمار و استبداد برهاند.
اکنون در ورود به دهه پنجم انقلاب قرار گرفته ایم.
کتاب خاطرات، انقلاب را مملو از حوادث تلخ و شیرین و عبرت آموز نمایش می دهد. انقلاب پر است از صحنه هایی که عشق و ایمان و شجاعت و ایثار در صفحه صفحه آن تجلی یافته است. در کتاب انقلاب درس ها و عبرت ها فراوان است.در ابتلائات و فتنه ها هم بصیرت و استقامت و فداکاری به چشم میخورد و هم و جنایت و وطن فروشی و انحراف و رخنه فرصت طلبان.
عده‌ای ای از انقلاب جدا شدند و به خیل دشمنان اسلام و ایران پیوستند ، عده‌ای ساده زیستی، عدالت و انقلابی گری را برنتافتند و ازقطار انقلاب پیاده شدند اما انقلاب با نیروی مردم همچنان به مسیر خویش ادامه می دهد و به دنبال محقق کردن آرمان های خویش است.
جهان در چهار دهه گذشته مبهوت پیشرفت و استواری جمهوری اسلامی شده است. دستاورد های انقلاب که با پشتیبانی مردم ، جهاد مسئولان و رهبری هوشمندانه ولی فقیه به دست آمده است تحسین ملت های آزاده و تحلیل گران منصف را برانگیخته است.
انقلاب حکومت استبدادی و شاهنشاهی را ساقط کرد ، تمامیت ارضی کشور حفظ شد، دست استعمار گران و مستکبران را کوتاه کرد، انقلاب طعم استقلال را به ایرانیان چشانید و به آزادی معنای به غارت رفته اش را بازگرداند.
رشد علمی کشور یازده برابر میانگین جهانی شده است ، در تولید گندم به خودکفایی رسیده ایم،
در هوافضا موجود زنده به فضا فرستاده ایم.
در صنایع موشکی ، پزشکی ، نانو، صنعت نفت،سدسازی ، صنعت برق و مخابرات، صنعت هسته‌ای و ... به ابرقدرت های منطقه ای و جهانی بدل شده ایم.
در بعد بین المللی انقلاب اسلامی فلسفه خود را به دنیا دیکته کرد و توانست الگوی بسیاری از کشورهای منطقه شود و موجب بیداری ملت های مسلمان گردید. محور مقاومت به برکت انقلاب اسلامی در منطقه تشکیل شد.
فلسفه ولایت فقیه تا قلب اروپا و آمریکا نفوذ کرده است. نظام لیبرال سرمایه داری غربی و نظام کمونیستی شرق را به چالش کشیده است. و فرصت تازه ای پیشاروی مردم برای رهایی از بندگی نظام سلطه، پوچی و دنیازدگی نهاده است.
خدمت دیگر انقلاب به دنیا مبارزه واقعی با تروریسم و افراطی گری و جهاد برای آزادی واقعی است. جوانان برآمده از انقلاب و تربیت شده در جمهوری اسلامی با فرماندهی رهبر معظم انقلاب توانستند داعش؛ شجره خبیثه ای که از پیوند نامیمون وهابیت و صهیونیسم بین الملل زاییده شده بود را ریشه کن کنند و ملت ها را از شر آن ها برهانند
امروز پس از گذشت چهار دهه از انقلاب میتوان گفت که هرچند مشکلات اقتصادی و مصایب فرهنگی همچنان وجود دارد و در بعضی از زمینه ها از جمله برقراری عدالت اجتماعی و ریشه کن کردن اشرافیگری و تبعیض هنوز به طور کامل موفق نشده ایم، اما میتوان با افتخار از انقلاب اسلامی یاد کرد و به ارواح طیبه شهدا و امام شهدا درود و تهنیت اهدا کرد و آینده انقلاب را روشن ترسیم کرد و گفت که به یقین زمین را بندگان صالح به میراث خواهند برد.
بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام از عموم مردم غیور استان به ویژه جامعه دانشگاهیان جهت حضور در مراسم جشن تولد انقلاب و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن و نشان دادن وحدت و انسجام ملی دعوت به عمل میآورد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

خامنه ای دات آی آز